Напруга повсякденного життя, робочі турботи, особисті проблеми та простий хід часу відкладають свій відбиток на наше здоров’я. Але коли організм перебуває на межі своїх можливостей – він завжди посилає нам сигнали, які можна зрозуміти як: “Гей, зупинися! Я тримаюся з останніх сил!”
І перші дзвіночки завжди стосуються якості сну. Як швидко ми засинаємо? У якому стані встаємо вранці? І найцікавіше: хропимо ми уві сні і як часто від цього прокидаємося?
Глибокий сон і повноцінний відпочинок – це основна прикмета здорового організму
Але якщо біологічний годинник дня і ночі, з якихось причин збитий, то це привід для занепокоєння. І чим раніше ми звернемо на це увагу, тим менш наслідків отримаємо в майбутньому.
Буває таке: серед ночі відкрилися очі і все – сон як рукою зняло. І не важливо, що ще 3 година ранку, а організм зовсім не відпочив. Заснути вже не виходить.
Нестача сну – це проблема, яка зачіпає велику частину населення незалежно від раси й соціального статусу.
Згідно з даними, отриманими ще у 2013 році, понад 40% людей не сплять рекомендовані години щоночі. Це, безсумнівно, хвилюючий факт. Особливо, якщо врахувати, що у 1942 році ця проблема чіпала лише 11% населення.
Негативні побічні ефекти недосипання більш ніж очевидні
Однак у наш час, експерти, схоже, виявили ще одну досить тривожну проблему. У недавньому дослідженні, вчені знайшли зв’язок між порушенням сну та підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера.
Університет Квінсленда (Австралія) провів дослідження сну за участю 516 дорослих у віці від 71 до 78 років. Воно показало, що білки хвороби Альцгеймера, відомі як біомаркери, були вище у людей, які страждають хропінням (апное) і порушеннями сну, які з ним пов’язані.
За даними Асоціації Альцгеймера, 20% хворих жінок та 30% чоловіків, страждають апное уві сні. А це найбільш поширене респіраторне захворювання, яке впливає на сон. А деякі випробування показали, що люди, які страждають хропінням, можуть прокидатися понад 60 разів за ніч.
Звичайно, хропіння – це не ознака хвороби Альцгеймера. Але воно точно може стати першою ланкою в ланцюгу, який веде до цього недугу. Тому що, систематичне порушення сну, неминуче призводить до серйозних наслідків.