Топ-10 засобів лікування, коли дере горлянку і хочеться кашляти

14003

Цілком очевидно, що з неприємними симптомами в горлі потрібно боротися. Але, щоб усунути їх, для початку потрібно з’ясувати причину появи. Якщо в усьому винен «кашель курця» – слід відмовитися від цієї шкідливої ​​звички. 

Коли причиною неприємних симптомів стає приймання лікарських препаратів, слід попросити лікаря змінити медикаменти. Якщо першіння в горлі і кашель є алергічною реакцією організму, потрібно виявити джерело алергії. Та захистити себе від контактів з ним.

Що ж стосується захворювань, які провокують вищеописані симптоми, з ними необхідно боротися під контролем лікаря. Як тільки хвороба відступить, зникне і першіння в горлі.

Як боротися з кашлем і першінням

фото 24tv.ua

У даній статті хочеться загострити увагу на простудних захворюваннях, при яких дере горло і хочеться кашляти. Для усунення цієї проблеми лікарі призначають найрізноманітніші препарати.

Наприклад, для боротьби з інфекційним агентом, фахівці призначають противірусні засоби. А у разі важкої форми захворювання – антибіотики. Щоб полегшити стан горла можуть призначатися протизапальні і знеболювальні препарати. Допомагають ​​горлу і льодяники від кашлю.

Додатково лікар може призначити імуномодулятори, які зміцнять імунітет і будуть сприяти якнайшвидшому одужанню. А якщо вищеописані симптоми викликані неврозом горлянки, з проблемою допоможе справитися невролог. Який призначить заспокійливі ліки, а в складних випадках – транквілізатори і антидепресанти.

Великою підмогою у боротьбі з сухим кашлем є народні засоби

Рецепти на основі природних компонентів прекрасно дезінфікують, знімають біль і запалення. Також вони розріджують мокротиння, допомагаючи перевести сухий надсадний кашель у вологий, впоратися з яким набагато легше. А з розрідженням мокротиння йде і першіння у горлі.

Топ-10 засобів лікування, коли дере горлянку і хочеться кашляти

1. Сіль і сода

Найпростішим, але разом з тим надзвичайно ефективним засобом для полоскання горла при запаленні, кашлі, хрипоті і першении, є розчин солі та соди. Сіль володіє відмінними дезінфекційними властивостями. А сода пом’якшує слизову горлянки, допомагаючи відходженню мокротиння і швидкому одужанню. 

Готується розчин для полоскання дуже просто. Розчиніть у склянці теплої води ½ ч.л. солі і ½ ч.л. соди, після чого відразу ж приступайте до процедури. При цьому пам’ятайте, щоб досягти максимального ефекту, полоскати горло слід не менше 5 р/день.

2. Цибулева олія

Усунути неприємні симптоми в горлі допоможе ріпчаста цибуля. Для цієї мети візьміть пару великих цибулин, очистіть їх від лушпиння та дрібно поріжте. Налийте в сковорідку склянку нерафінованої олії і гарненько розігрійте його. 

Далі треба смажити цибулю до золотистої скоринки, після чого – процідити олію за допомогою марлі. Давши олії трохи охолонути, використовуйте її для полоскання горла. 4-6 разів на день, поки проблема не зникне.

3. Відвар шавлії

Шавлія славиться своїм бактерицидною властивістю. До того ж, ця лікарська рослина усуває запальні процеси і пом’якшує слизову горла, полегшуючи стан хворого. 

Щоб відчути на собі цілющу силу шавлії слід приготувати такий відвар. 1 ч. л. сухого листя рослини залийте склянкою окропу і, прикривши кришкою, залиште на 15 хвилин. Після – процідіть рідину і використовуйте її для полоскання горла. Якщо проводити процедури кожні 2-3 години, полегшення можна відчути вже на другу добу.

4. Ромашковий чай

Засоби на основі аптечної ромашки одними з перших приходять на допомогу у разі сухого кашлю і поколювання горла. У цьому немає нічого дивного. Адже кращого засобу, здатного видалити хвороботворні мікроби і впоратися із запаленням, природа ще не придумала. 

Щоб допомогти горлу, 1 ст.л. сухих квіток ромашки залийте склянкою окропу і дайте засобу настоятися півгодини. Після – розчиніть у відварі чайну ложку меду і пийте його по склянці, мінімум 3 рази на день. А щоб підсилити ефект від ромашкового чаю, протягом дня полощіть таким складом запалене горло.

5. Часник

Вирушаючи до сну, покладіть до рота один часниковий зубчик. Смокчіть його, трохи покусуючи, щоб овоч виділяв сік. Як це працює? Не секрет, що часник багатий аллицином, який має протимікробні властивості і швидко знищує мікроби, що викликають захворювання горла. Більш цього, змішуючись зі слиною, часниковий сік стає саме тим засобом, який здатний швидко зняти запалення і набряклість у горлі. 

Практика показує, що буквально 1-2 процедури, які можна виконувати не тільки перед сном, але і з ранку, допоможуть полегшити неприємні симптоми захворювань верхніх дихальних шляхів.

6. Яблучний оцет

Справитися з першением у горлі і іншими неприємними симптомами допоможе натуральний яблучний оцет. Кислота знищує бактерії і віруси не гірше аллицина, та до того ж знімає біль в горлі, який заважає ковтати. 

Щоб отримати цей цілющий засіб, необхідно розчинити у склянці теплої води 1 ст. л. оцту і 1 ст.л. рідкого меду. Спочатку три рази прополощіть горло приготованим розчином, а рідину випийте.

7. Морква з буряком

Існує ще один корисний рецепт, який діє відразу у кількох напрямках, усуваючи симптоми застуди і нормалізуючі стан горлянки. Причому інгредієнти для його приготування можна знайти на будь-якій кухні. 

Для цього змішайте у рівних пропорціях буряковий сік та сік моркви. У 250 мл готової суміші розведіть 1 ст.л. меду і можете приймати його по склянці вранці та ввечері, випиваючи повільними ковтками.

8. М’ята і меліса

Від першіння в горлі і сухого кашлю відмінно рятують інгаляції. Процедури можна проводити з лікарськими складами, придбаними в аптеці. А можна 1 ст.л. меліси і 1 ст.л. листя м’яти залити окропом (1 склянка). Через 30 хвилин, коли засіб настоїться, можна наповнити їм чайник або інгалятор, і вдихати цілющі пари. Проводьте процедури 2-3 рази на день, і незабаром ви відчуєте довгоочікуване полегшення.

9. Ялицева олія

Існує й інший рецепт приготування засобу для інгаляцій. Особливо корисний він буде особам, які крім сухого кашлю і першіння страждають від осиплості голосу. 

Щоб приготувати розчин, у склянці окропу розчиніть 10 крапель ялицевої олії і частинку бальзаму «Зірочка» (буквально з голівку сірника). Вдихайте цілющі пари протягом 15-20 хвилин через інгалятор або звичайний заварник.

10. Мигдаль

Величезну допомогу у боротьбі із захворюваннями верхніх дихальних шляхів може надати мигдаль. Щоб швидко привести себе до ладу, на ніч замочіть кілька мигдальних горішків у воді, а з ранку подрібніть їх таким чином, щоб вийшла паста. 

Приймайте цей засіб по 1 ст.л. після їжі (мінімум 3 р/день). Крім цього, в аптеці ви можете придбати мигдальну олію, яка також надзвичайно корисна для ​​горла. Додавайте в їжу по 1 ч.л. такої олії або просто пийте її по 1 ч.л. тричі на добу.

Попри те, що вищеописані рецепти давно зарекомендували себе як ефективні засоби для лікування патологій верхніх дихальних шляхів, перед їх застосуванням не забудьте проконсультуватися з фахівцем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем