Схуднення більш ніж на 20 кг – мета, яка вимагає багато зусиль і самовідданості. «Для цього типу схуднення необхідно не тільки дотримуватися дієти», – каже Девон Голем, директор освітньої програми по дієтології Університету штату Нью-Мексико.
Щоб домогтися цього, нам доведеться змінити наш менталітет, нашу поведінку і навіть довкілля. Всі ці елементи повинні йти рука об руку для досягнення нашої мети.
Звучить страхітливо, правда? Правда в тому, що у деяких випадках, мета здається такою далекою, що ми здаємося. Навіть не спробувавши… І дійсно, просто не хочеться вірити у свою перемогу, коли навколо тисяча радників, у яких немає нічого, крім бажання на нас заробити.
І тому, давайте будемо чесними. Чи можна скинути 20 кг зайвої ваги? Так. Чи легко це? Ні. Однак, є основні, перевірені правила, які дійсно допомагають впоратися з цим непростим завданням.
Вам знадобиться величезне бажання, сила волі й основні правила
# 1 Будьте реалістичні у своїх очікуваннях

«Перш ніж думати про те, як змінити свій раціон, у вас повинен бути необхідний менталітет, щоб почати цю подорож», – пояснює Голем. «Щоб скинути понад 20 кг, потрібен час, це не відбувається з передбачуваною швидкістю».
Ви будете бачити моменти, коли худнете, а потім, цей ефект може гальмуватися.
Знання і засвоєння цього заздалегідь, допомагає звести до мінімуму розчарування в ті тижні, коли ви відчуваєте, що не добилися ніякого прогресу.
# 2 Думайте масштабно

Ви не доб’єтеся результатів, якщо зміните свій раціон, але при цьому залишите колишній спосіб життя.
«Такі речі, як сон, вправи і стрес, безпосередньо пов’язані з нашою вагою», – каже Голем. Якщо ми ігноруємо деякі з цих аспектів, ми можемо зруйнувати навіть ті успіхи, яких вдалося досягти.
Деякі дослідження відзначають, що, коли ми спимо менше ніж 7 годин на день, у нас з’являється більше бажання їсти. Як бачите, ви досягнете кращих результатів, коли збалансуєте всі аспекти вашого життя. А не тільки дієту.
# 3 Забудьте про чарівні рішення

Коли ми хочемо схуднути, ми хочемо відразу змінити дієту, щоб наше тіло навіть не помітило різниці. Нам потрібно, щоб нова дієта стала звичкою, яку ми зможемо продовжити згодом.
«Ми постараємося поступово зробити цей новий спосіб чимось природним для нас. Щоб не перевантажувати організм і не піддавати його стресу», – каже Голем. «Така радикальна зміна вимагає часу і практики. Швидкі рішення, такі як екстремальні дієти або чудодійні коктейлі, не є дієтою, яку ми можемо дотримуватися все життя”.
# 4 Змінюйте звички поступово

Не втрачайте сили, намагаючись створити 18 нових звичок одночасно. Зосередьтеся на одному. Наприклад, постарайтеся виробити звичку випивати 1,5 літра води на день. Або – виключить цукор з ранкової кави. Після того, як ви засвоїли цю невелику зміну, ви можете переходити до наступного етапу.
Внесення занадто великої кількості змін за один раз може засмутити. Почніть з малого і додавайте нові звички тільки тоді, коли відчуваєте, що можете з ними впоратися.
# 5 Не зациклюйтеся на цифрах

Голем рекомендує мати якісь суб’єктивні цілі зі зниження ваги. Тобто, хіба ви не хочете почувати себе легше? Відчувати більше енергії? Рухатися з більшою спритністю? Наявність цих факторів «не піддається кількісному вимірюванню», але може дати вам додаткову мотивацію, коли ви застрягли на певній вазі.
Ви можете важити стільки ж, скільки минулого тижня, але відчувати більше енергії, ніж раніше. Або прокидаючись вранці, ви вже відчуваєте бадьорість і радість? Це вже позитивний ефект.
«Ці маленькі почуття задоволення заслуговують нагороди», – пояснює Голем.
# 6 Додайте до свого раціону здорову їжу

Перш ніж відмовлятися від продуктів, шкідливих для вашого організму, спробуйте додати корисні продукти, щоб звикнути до змін. Більшість людей дотримуються дієти з низьким вмістом рідини й овочів, тому вживання 1,5 літрів води і 6-8 шматочків овочів на день може стати хорошим початком.
«Чим більше здорової їжі ви додаєте до свого раціону, тим менше ви будете почувати себе обділеними, якщо відмовитеся від нездорової їжі», – пояснює Голем.
# 7 Зерна

Не міняйте білий хліб на цілозерновий, якщо для вас це складно. Тим більше, що насправді, від цього не так багато користі. Насправді, набагато корисніше, додати до раціону цільні та неушкоджені зерна, такі як кіноа, овес, коричневий рис або амарант.
# 8 Подбайте про розмір порції

Всі дієтологи сходяться на думці, що розумні порції – це основа і ключова частина схуднення. Не можна примушувати себе голодувати. Але можна, їсти часто й потроху. Для кожного, такий графік – індивідуальний. Але ключовий момент у цьому питанні – це не мучити себе, а їсти, коли приходить відчуття голоду.
# 9 Не допускайте спокус

Ніхто не втрачає 20 кілограмів, з’ївши кілька шматочків піци, а потім шматок торта. Абсолютно необхідно, щоб ви не дозволяли цим маленьким спокусам зіпсувати ваш прогрес.
Однак, не карайте себе, якщо щось пішло не так і ви зірвалися з дієти. Простіть себе і рухайтеся далі.
Ця стаття несе інформаційний характер. Перед використанням будь-яких порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.