Багатьох людей хвилює питання: як зберігати часник? Не дивно, адже завдання не з легких. Для його збереження потрібне особливе місце з певними умовами, яке не завжди можна влаштувати. Особливо у квартирі.
Але немає нічого неможливого, якщо знати деякі нюанси.
Як зберігати часник
Перш за все, ми повинні повідомити одну дуже важливу істину: часник буде псуватися завжди і при будь-якому способі зберігання! Але якщо робити все правильно, то можна спокійно зберегти 80-90% врожаю до наступної весни.
Якщо ти шукаєш в мережі спосіб, як вберегти абсолютно весь урожай до кінця весни, то запевняємо, що нічого, крім обману, ти не знайдеш. Тому ми пропонуємо ознайомитися з головними принципами зберігання часнику, які мінімізують збиток.
Головні принципи

Запорука успіху – правильно зібрати урожай. Викопувати часник потрібно в суху погоду, а до цього тиждень не можна його поливати. Після збору його потрібно залишити на два тижні в сухому, теплому місці. Часник має обов’язково добре підсохнути.
Ще важливо знати. Бо недозрілий і перезрілий часник довго зберігатися точно не буде. Тому варто зібрати урожай вчасно.

Після просушування потрібно підготувати часник до зберігання. Для цього потрібно в першу чергу зчистити верхню шкірку. Вона чорна і брудна, а під нею біле і чисте покриття.

Також потрібно обрізати стебла на відстані 1,5-2 сантиметри від головки. А ще потрібно обрізати корінці. Також можна їх злегка обпалити над газовою плитою або над свічкою.
Далі потрібно часник перебрати. Ми радимо поділити його на 3 категорії

В першу підуть ті головки, які вже поділилися на великі часточки, зруйнувавши зовнішню білу оболонку. Їх не варто намагатися довго зберігати, а потрібно з’їсти в першу чергу.
Друга категорія – це часник з цілісним верхнім кожухом, але з вадами. Десь можуть бути незначні чорні цятки або вм’ятини. Його потрібно буде використовувати в другу чергу.
І нарешті, третя категорія буде складатися з найкрасивіших цілісних головок часнику, які ми будемо намагатися зберегти до самої весни.
Поділивши весь урожай на три групи, підготуй стерилізовані сухі трилітрові банки. Кришки тобі не знадобляться. На дно насип трохи золи. Потім виклади часник до половини банки. Посип золою ще раз і завантаж часник до верху.
Після цього потрібно в останній раз посипати його трохи золою і злегка потрусити банкою, щоб попіл добре розподілився. Ще раз нагадуємо, що кришкою накривати ні в якому разі не можна.
Важлива інформація

Ці банки потрібно поставити в прохолодне сухе місце. У квартирі можна поставити на нижню полицю в коморі, якщо там немає високої вологості.
Яким би гарним цей спосіб не був, часник не можна залишати без нагляду на всю зиму. Іноді до нього потрібно заглядати. Природно, що там обов’язково будуть з’являтися зіпсовані головки.
Їх потрібно вчасно вилучати з банки. Тільки так ти збережеш більшу частину часнику.
Банки зручні тим, що вони одночасно не дають висохнути часнику, і забезпечують достатню вентиляцію.
Літературний переклад – Маруся Фріман