Дивовижно! Що відбувається з людиною, коли вона спить з відкритим ротом

13393

Ви не повірите, але люди, які сплять з відкритим ротом, схильні до багатьох ризиків. У списку: втрата емалі зубів, розвиток карієсу і дещо ще.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному вченими з Університету Отаго в Новій Зеландії. Його результати опубліковані в спеціалізованому журналі Journal of Oral Rehabilitation.

Проблеми пов’язані з тим, що дихання через рот викликає сухість, усуваючи захисний ефект слини. Яка, крім іншого, вбиває бактерії, що живуть і розмножуються в ротовій порожнині.

Вчені провели випробування

фото rolloid.net

Для проведення відповідного дослідження 10 добровольців були розділені на дві групи. Першим доводилося спати, використовуючи затискач для носа, щоб змусити їх дихати ротом, поки вони спали. Друга група виступала в ролі контролю – вони спали з закритим ротом.

Висновки

Під час сну у всіх людей рівень pH знижується повільно. Однак у людей, змушених дихати ротом, падіння було більш вираженим. Про це повідомив Джоанн Чой, провідний автор дослідження.

Завдяки отриманим зразкам слини, Чой і його команда вчених змогли спостерігати, що середній pH тих, хто дихав через рот, досяг кислотності близько 6,6. У той час, як ті, хто дихав через ніс, показали нейтральний pH – 7.

Але у деяких піддослідних виникли проблеми

Проблема в тому, що у деяких, значення pH впало до 3,6. А це значно нижче мінімального порогу 5,5, після якого емаль на зубах починає руйнуватися.

фото rolloid.net

Ця реакція відбувалася так швидко, що її можна порівняти зі склянкою оцту, випитою перед сном.

Вчені відзначили, що чоловіча стать частіше страждає через цей тип проблеми. Зокрема, кожен третій чоловік спить з відкритим ротом.

«Бактерії, які підвищують кислотність, ростуть під час відсутності слини. Кислота роз’їдає зуби, викликає карієс і дратує м’які тканини ротової порожнини», – сказав стоматолог Харгун К. Сінгх з Університету Буффало (США).

«Це перше дослідження, в якому відстежуються зміни pH у роті у здорових людей протягом декількох днів. Наші результати підтверджують ідею про те, що цей тип дихання ротом насправді може бути важливим фактором стоматологічних захворювань. Це може бути карієс, ерозія емалі та проблеми зі слизовою», – резюмував Чой.

Поділіться коментарем