Знайома ситуація: їжа, яку ви з’їли, здавалася корисною, але незабаром ви відчули жорстокий голод. У дитинстві через це бабуся стрибала від щастя. Але дорослій людині знову і знову ходити до холодильника – небезпечно. Особливо, якщо вона вже не влазить в улюблені джинси…
Виявляється, причина неконтрольованого апетиту часто криється саме в тому, що ми їмо. Є продукти, які не тільки не усувають відчуття голоду, але, навпаки, стимулюють апетит!
Отже, перед вами харчи, які заважають позбутися зайвої ваги
Зернові батончики
Якщо ви самі не готуєте ці частування, навіть не дивіться на них в магазинах! Так, вони швидко дають відчуття ситості. Але після різкого стрибка інсуліну відбувається таке ж різке зниження, а разом з ним приходить посилене відчуття голоду.
Нежирний йогурт
Це сумнівний вибір для повноцінного обіду. Якщо продукту не вистачає жиру, він не може наситити і дати енергію. Щоб підвищити харчову цінність нежирного йогурту, змішуйте його з подрібненими горіхами, сухофруктами, насінням та вівсянкою.
Сік з магазину
Більшість соків, представлених на ринку, очищаються і фільтруються від клітковини. Сік без рослинної клітковини не забезпечує ситості.
Яблука
Це дивовижні вітамінні ласощі! Але вони категорично не годяться в якості основного продукту під час дієти. Яблука швидко перетравлюються, а кислоти стимулюють рецептори, розпалюючи апетит.
Аналогічна ситуація і з іншими кислими продуктами: апельсинами, грейпфрутами, квашеною капустою. Вони збільшують вироблення шлункового соку, тому найкраще їсти ці продукти за 30 хвилин до основного прийняття їжі.
Цукерки
Шматок шоколаду, звичайно, дасть вам відчуття насичення, але ненадовго (той же механізм зі стрибком глюкози, інсуліну і неминучим почуттям голоду).
Алкоголь
Навіть слабоалкогольні напої впливають на області, відповідальні за відчуття голоду. Алкоголь дратує слинні залози і слизову шлунка, сприяючи травленню і підвищуючи апетит.
Краща дієтична їжа – це та, яку ви найменше хочете їсти. Ви не з’їсте багато насоленого рису або гречки, як би ви не старалися, навіть якщо ви вже були готові проковтнути слона.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх з профільним фахівцем.
Літературний переклад – Маруся Фріман