Якщо ви страждаєте на алергію або коли-небудь хворіли на застуду, ви знаєте, що таке закладеність носа. Зазвичай це проявляється в надлишку слизу що викликає дискомфорт і роздратування. Алергія та інфекції верхніх дихальних шляхів – найбільш часті причини закладеності носа.
Використання безрецептурних назальних спреїв може полегшити цей стан. Однак варто пам’ятати, що надмірне вживання цих препаратів може зробити їх неефективними. На щастя, існує безліч безпечних та ефективних методів лікування, які ви можете легко виконувати вдома.
1. Фізіологічний розчин
Якщо у вас є інгалятор, ви можете заповнити його фізіологічним розчином і використовувати для видалення слизу з носа. Спочатку розчиніть 1/4 чайної ложки солі в склянці теплої води, а потім вилийте розчин в інгалятор.
Зіпріться на раковину, злегка поверніть голову вліво і промийте розчином праву ніздрю. Потім поверніть голову в іншій бік і промийте ліву ніздрю. Бажано проводити цю процедуру регулярно.
2. Вдихання парів
Вдихання пари відмінно прочищає ніс. Для цього потрібно зварити картоплю (або запарити лікарські трави). Дайте воді трохи охолонути, накрийте голову рушником і подихайте парою 10-15 хвилин.
3. Полоскання солоною водою
Полоскання – дуже ефективний спосіб. Розчиніть 0,5 чайної ложки солі в склянці теплої води та прополощіть розчином горло. Це зменшить біль в горлі й позбавить нежитю. Щоб цей метод подіяв якомога швидше, повторюйте процедуру кілька разів на день.
4. Чай з імбиром, лимоном і медом
Чай з лимоном, імбиром і медом – відмінні ліки, тому що кожен інгредієнт допомагає полегшити біль в горлі, зменшує нежить і володіє антибактеріальними властивостями.
Зробити такий напій дуже просто: залити окропом кілька шматочків імбиру. Дати чаю трохи охолонути, додати 1-2 часточки лимона і 1 чайну ложку меду. Пийте цей чай кілька разів в день.
5. Кайенський перець
Активний інгредієнт, що міститься в цьому перці, допомагає зменшити кількість слизу. Рецепт простий: змішайте 1/4 чайної ложки перцю й 1/2 чайної ложки меду. Треба взяти суміш в рот, дати їй трохи розчинитися і проковтнути. Цей засіб можна використовувати кілька разів на день приблизно протягом тижня.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман