Наше тіло – багатофункціональний механізм, якому для здоров’я необхідні поживні речовини. Коли ми їмо, організм поглинає білки, вуглеводи, жири, мінерали та вітаміни. Внаслідок, поліпшується ділення клітин, провідність нервових сигналів, щільність кісток й багато іншого.
Без правильної кількості цих елементів організм не може нормально функціонувати. На цей час дефіцит вітамінів і мінералів є досить поширеною проблемою. З віком засвоєння й синтез мікроелементів порушується, що збільшує ризик серйозних проблем зі здоров’ям.
З роками потреби жінок в харчуванні різко змінюються. Гормональні коливання грають важливу роль в цих процесах. Ці зміни зазвичай відбуваються після 40 років, коли організм починає готуватися до менопаузи. Тому жінкам цього віку дуже важливо звертати увагу на перераховані тут вітаміни й мінерали.
Кальцій
99% всього кальцію в нашому організмі зберігається у кістках, забезпечуючи їх щільність та міцність. Абсорбція кальцію також знижується зі зменшенням рівня естрогену репродуктивної системи у середньому віці. Інша проблема полягає в тому, що жінки часто не їдять достатньо продуктів, багатих на кальцій.
Вітамін D
Цей вітамін необхідний організму для засвоєння кальцію з їжі. Він також бере участь у захисних імунних процесах. Цей елемент насправді є єдиним вітаміном, який організм може виробляти при впливі сонячного світла. Також його можна отримати, вживаючи в їжу лосось, форель та іншу жирну рибу.
Магній
Дефіцит цього елемента – досить часта проблема у літніх жінок. Це може викликати м’язові спазми, головні болі й розлади травлення. Переконайтеся, що у вашому раціоні багато продуктів, багатих на магній: це боби, горіхи й листова зелень.
Вітамін Е
Це жиророзчинний вітамін, який може захистити клітини від окисного ушкодження та уповільнити процес старіння. Додайте у свій раціон фундук, насіння й арахіс.
Залізо
Жінки часто втрачають залізо через рясні менструальні кровотечі, які можуть виникати з багатьох причин. Інша проблема полягає в тому, що з віком в шлунку виділяється менше кислоти, що перешкоджає засвоєнню заліза.
Кращими джерелами цього елемента є продукти тваринного походження, такі як м’ясо, яйця і птиця. Але ви також можете знайти залізо у листових овочах і бобах.
Вітамін B12
Чи знаєте ви, що вітамін B12 необхідний для виробництва червоних кров’яних тілець? Без нього організм може почати виробляти ненормальні, тендітні елементи крові або взагалі перестати їх формувати. Щоб уникнути цієї проблеми, вживайте достатньо сиру, риби, м’яса і яєць.
Вітамін K
Щоб задовольнити щоденні потреби у вітаміні K, необхідно додати у свій раціон кольорову капусту, яловичину, броколі та сою. Вітамін K сприяє нормальному згортанню крові, підтримує здоров’я серця й покращує щільність кісток.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман