Недолік сну – серйозна проблема, тому що впливає на всі сфери життя людини. Коли ми довгий час страждаємо безсонням, збільшується ризик ожиріння, сповільнюється мозкова діяльність і послаблюється імунна система.
Багатьом не вдається самостійно нормалізувати сон. Особливо, якщо людина тривалий час перебуває у стані стресу. У тих випадках, коли тіло й голова категорично відмовляються розслаблятися, можна спробувати просту техніку, яка дуже популярна на Заході.
Американський лікар Ендрю Вейл (Andrew Weill) розробив дихальну техніку «4-7-8», яка дозволяє подолати безсоння й навчитися засинати за 60 секунд. Це проста методика, яка не потребує спеціального обладнання та може бути виконана у будь-якому зручному місці.
- Виконання техніки починається з глибокого видиху через рот.
- Потім потрібно спокійно вдихнути через ніс на чотири рахунки й затримати дихання, рахуючи до семи.
- Після цього необхідно на вісім рахунків видихнути через рот.
Автор методики радить повторити запропонований цикл ще три рази.
«Зверніть увагу, що видих повинен проводитися зі свистом», – зазначає Вейл.
Він пояснив, що розроблена дихальна техніка підвищує ефективність насичення легенів киснем, а також впливає на парасимпатичну нервову систему.
На думку автора методики, для того, щоб побороти безсоння й засипати за 60 секунд, необхідно виконувати техніку «4-7-8» два рази на день протягом шести-восьми тижнів.
«Дихальна техніка дозволить вам відчути зв’язок з тілом, а також відірватися від повсякденних думок, які заважають заснути», – додав Вейл.
Інші поради
1. Заведіть щоденник сну. Записуйте, скільки кави ви п’єте за день (і коли), скільки вправ ви робите, що їсте, коли лягаєте спати та прокидаєтеся.
2. Знижуйте температуру в приміщенні. Багато людей швидше засинають в прохолодних умовах.
3. Якщо ви не можете заснути, встаньте та порухайтеся кілька хвилин. Але відмовтеся від телевізора та телефона! Яскраві екрани перед очима – вороги здорового сну.
4. Увімкніть спокійну музику. Музика повинна бути повільною й тихою. Якщо ви послухаєте класичну музику за годину до сну, вам буде легше заснути.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман