Американські вчені з’ясували, що при голодуванні організм позбавляється від непотрібних й пошкоджених клітин. Коли ж людина знову починає вживати їжу, її стовбурові клітини виробляють нові лейкоцити, фактично оновлюючи імунну систему.
Відмова від їжі протягом трьох діб може повністю оновити імунну систему навіть у літніх людей.
На думку фахівців, мова йде про «значне відкриття»
Багато дієтологів критикують голодування, вважаючи, що воно завдає серйозної шкоди організму. Проте в ході нових досліджень з’ясувалося, що після посту стовбурові клітини починають у великій кількості виробляти білі кров’яні клітини (лейкоцити), які активно борються з різними інфекціями.
Вчені з Університету Південної Каліфорнії вважають, що їх відкриття може принести величезну користь. Особливо людям з ослабленою імунною системою.
Люди похилого віку також можуть скористатися методикою голодування, якщо її схвалить їх лікар. Методика може значно підвищити імунітет літньої людини й допоможе в боротьбі проти звичайних захворювань.
Як виражаються експерти, голодування фактично «натискає на кнопку перезавантаження», змушуючи стовбурові клітини виробляти нові лейкоцити.
Вальтер Лонго, професор геронтології та біології, говорить
«Голодування дає команду “повний вперед!” стовбуровим клітинам на розмноження й відновлення всієї системи. При цьому організм ще й звільняється від старих або пошкоджених клітин. Фактично, хворі та люди похилого віку за допомогою циклу голодування отримають абсолютно нову імунну систему».
В ході досліджень піддослідним пропонувалося регулярно влаштовувати цикли голодування. Від двох до чотирьох днів – протягом шести місяців. Дослідники виявили, що багатоденне голодування зменшує кількість ферменту ПКА, пов’язаного зі старінням, а також гормону, відповідального за зростання ракових пухлин.
«Коли людина голодує, її організм намагається економити енергію. І для цього з нього виводиться велика кількість невикористовуваних імунних клітин, в першу чергу пошкоджених.
Спочатку ми помітили, що у людей, як і у тварин, при тривалому голодуванні кількість лейкоцитів у крові зменшується. Коли ж люди знову починають вживати їжу, з’являються нові лейкоцити».
Якщо це відкриття підтвердиться в клінічних випробуваннях інших дослідників, лікувальне голодування може стати однією з найбільш поширених процедур.
Вчені попереджають, що вдаватися до цієї методики слід лише під наглядом досвідчених дієтологів й лікарів. Щоб не заподіяти шкоди організму. Крім того, лікувальне голодування має тривати не більше трьох діб.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман