Ось що робити, якщо у дитини прилип язик до заліза! Головне – не панікуйте

389

Діти пізнають світ емпірично – їм мало знати, що піч гаряча, а скло крихке. Їм важливо помацати, постукати, понюхати – загалом, зібрати якомога більше інформації про об’єкт дослідження. Звичайно, іноді такі експерименти мають руйнівні наслідки!

З настанням зими у маленьких дослідників нашого світу з’являються додаткові причини для досліджень. Наприклад, вони ставлять собі питання: як швидко принесена додому сніжка може розтанути? 

Чи відваляться вуха, якщо на морозі ходити без шапки? І нарешті, чи дійсно язик прилипне, якщо лизнути заморожений шматок заліза? Відповідь на останнє запитання така: це правда! Пояснюємо більш докладно.

фото zinoti.lt

Чому язик прилипає до холодного металу?

Для тих, кому цікаво, ми коротко пояснимо фізику процесу. Тепло завжди прагне зрівняти температуру, тому воно переміщається від джерела тепла в більш холодне місце.

Так, наприклад, тепло наших рук хоче зігріти простір навколо нас. Але рукавички заважають нам зробити це – тому наші руки залишаються в теплі. Рукавички добре ізолюють тепло, а ось метал – відмінний провідник.

Коли ви торкаєтеся замороженого заліза теплим й вологим язиком, холодний метал поглинає тепло з його поверхні швидше, ніж ваше тіло може відновити тепло. Слина замерзає, і ви потрапляєте в підступну крижану пастку.

Лизнув метал на холоді і язик примерз. Що робити?

фото i.ytimg.com

Для такої незручної ситуації, є кілька варіантів.

Тепла вода

Найшвидший й дієвий спосіб врятувати язик від полону – облити його теплою водою або чаєм (та ще й на саму залізяку) тільки не гарячим! Інакше ще можна обпектися.

Застрахуватися від таких випадків під час кожної прогулянки допоможе термос з чаєм.

Слина

Якщо під рукою немає теплої води, спробуйте розтопити лід своєю слиною. Проблема тут в накопиченні достатньої кількості слини, що досить складно зробити з відкритим ротом.

Дихання

фото img03.rl0.ru

Ще один спосіб розтопити лід без термоса. Зробіть глибокий вдих, щоб тепле повітря з легенів розтопило лід й допомогло вам позбутися з крижаного полону.

Екстремальний спосіб

Деякі жертви крижаного полону кажуть, що струмінь гарячої сечі допоміг їм врятуватися. Але погодьтеся, цей спосіб не найприємніший.

Відчайдушні заходи

Найтрагічніший сценарій – це насильницький відрив застиглого язика. Травматологи попереджають, що цей метод небезпечний та вкрай травматичний!

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем