М’ята дуже смачно пахне! Більшість з нас любить цю ароматну, смачну і корисну траву. Чудово, коли ви можете взяти кілька ароматних гілочок і покласти їх до чаю, безалкогольних напоїв чи коктейлів.
На жаль, це можна зробити лише влітку.
А що робити взимку?
Ви скоро дізнаєтесь! Ми розкажемо, як м’яту можна використовувати не тільки для її сушіння.
Цю ароматну траву краще збирати вранці або в похмуру погоду, щоб вона накопичила достатню кількість вологи та не висихала від сонця.
Традиційний спосіб зберігання врожаю
Найбільш відомий спосіб заготівлі м’яти — це сушіння трави.
Траву перед цим треба промити та висушити її рушником.
Ви можете сушити м’яту пучками. Місце для сушіння повинно бути темним, але теплим і досить сухим. Для цього ідеально підходить мансарда або темна веранда.
Якщо у вас немає темного місця, використовуйте паперові пакети.. Помістить до них пучки м’яти — вони захистять траву від прямих сонячних променів.
Звичайно, можна висушити м’яту в спеціальних сушарках, а також, в духовці, відкривши перед цим дверцята. Слід враховувати, що температура не повинна перевищувати 40 градусів, щоб трава не втрачала ароматичних масел.
М’ятний цукор
Ви можете зробити м’ятний цукор. Його можна додавати до чаю, напоїв, випічки, а також до соусів.
Для цього нарізаємо підготовлену м’яту, потім кладемо їх до блендера та подрібнюємо. На цьому етапі ви можете додати цукор, щоб м’ята дала більше соку.
Потім відрегулюйте консистенцію суміші, додавши цукор.
Чим соковитіша м’ята, тим вона буде рідшою, а значить, можливо, доведеться додати більше цукру.
Ви можете просто покласти отриманий м’ятний цукор до банки та поставити до холодильника, а можна висушити його та перетворити на розсипчастий м’ятний цукор. Для цього викладіть отриману кашу на деку, застелену папером для випічки, та поставте сушитися до духовки, розігрітої до 40 градусів.
М’ятний сироп
М’ятний сироп можна використовувати так само, як і цукор. Для цього знадобиться 1 склянка подрібненої м’яти, 1 склянка цукру та 1 склянка води.
- Нарізати м’яту тав всипати до неї півсклянки цукру. Добре перемішати ложкою або рукою.
- Дайте йому постояти десь годину, а краще — всю ніч.
- Потім покладіть м’яту з цукром до каструлі, додайте цукор, що залишився, і додайте півсклянки води. Перемішайте.
- Варіть сироп, поки цукор не розчиниться, постійно помішуючи.
- Як тільки суміш закипить, зніміть її з плити, накрийте кришкою і дайте їй постояти до повного охолодження.
Якщо ви зараз плануєте використовувати сироп, ви можете просто перелити його до банки та поставити до холодильника. Якщо ви плануєте використовувати його взимку, то розлийте гарячий сироп по стерилізованих банках та закрийте кришками.
Відео: