Чому ми кашляємо?
Кашель — це реакція організму на щось, що подразнює ваше горло, будь то пил або краплі для носа. Він також допомагає очистити легені та дихальне горло. Однак він може призвести й до запалення клітин, що покривають верхні дихальні шляхи. Зазвичай кашель, що виник, наприклад, від застуди та грипу, зникає сам собою. Якщо жзахворювання більш серйозне, необхідно усунути причину. Та якою б вона не була, існують різноманітні способи полегшити свій стан і відчути себе краще.
Домашні процедури
Пийте багато рідини (або використовуйте зволожувач чи випарник з прохолодною водою) щоб заспокоїти подразнене горло і розмочити слиз. З’їжте трохи меду перед сном. Дослідження показують, що солодке може допомогти полегшити кашель. Однак не давайте мед дітям молодше 12 місяців. Можна також спробувати безрецептурні засоби, які містять заспокійливі інгредієнти, такі як алое або ментол.
Можливе споживання натуральних безрецептурних продуктів, які містять дуже низькі дози аспірину. Потрапляючи на тканини з запаленням, що було викликано інфекцією верхніх дихальних шляхів, вони допомагають зменшити біль у горлі.
Заспокоєння “вологого” кашлю
Якщослизважко вивести або він густий, пошукайте ліки з написом “відхаркувальні”. Вони пом’якшують мокротиння і допомагають позбутися його. Якщо з носатече, краще підійдуть ліки, що підсушують. Якщо у вас кашель з лихоманкою або задишкою, зверніться до лікаря. Також проконсультуйтеся з ним, перш ніж використовувати ліки проти кашлю при серйозних захворюваннях, таких як емфізема легенів, пневмонія, хронічний бронхіт або астма. І не давайте ліки проти кашлю та застуди дітям молодше 4 років.
Заспокоєння “сухого” кашлю
Ви можете захворіти на застуду або грип, або якщо вдихаєте щось, що подразнює горло, наприклад пил або дим. Ліки з написом “препарат для придушення” допомагають зупинити позиви до кашлю. Крім того, вони можуть допомогти вам спати краще. Краплі від кашлю — або навіть льодяники — можуть зупинити лоскотання в задній частині горла.
Не давайте краплі дітям молодше 4 років.
Ліки проти кашлю і діти
Ніколи не давайте цей вид ліків дітям молодше 4 років, тому що він може мати серйозні побічні ефекти. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж давати будь-які з цих препаратів дітям у віці від 4 до 6 років. Вони безпечні для дітей старше 6 років. Дітям від 1 року і старше спробуйте дати 1/2-1 чайну ложку меду, щоб допомогти їм придушити кашель.
Чи зупинять антибіотики кашель?
Зазвичай — ні, тому що більшість видів кашлю викликані вірусними інфекціями, такими як застуда або грип, і вони зникнуть за тиждень. Антибіотики діють тільки на інфекції, викликані бактеріями. Якщо за тиждень ваш кашель не покращиться, зверніться до лікаря, щоб переконатися, що причиною не є бактеріальне захворювання, таке як синусова інфекція або пневмонія. Якщо це так, вам може знадобитися антибіотик.
Кашель від алергії та астми
Алергія може викликати у вас чхання і кашель або і те, і інше. У цьому випадку можуть допомогти антигістамінні ліки. Деякі нові ліки такого типу не викличуть у вас сонливості. Якщо ви також хрипите, — коли ваше дихання схоже на свист, — у вас може бути астма. Відвідайте свого лікаря.
Поради для курців
Якщо ви курите, скоріш за все, ви кашляєте, особливо вранці. Але це може бути ознакою чогось більш серйозного. Іноді дим дратує дихальні шляхи та викликає запалення, яке переходить у бронхіт. Це також може бути попереджувальною ознакою раку. Зверніться до лікаря, якщо ви кашляєте кров’ю або якщо кашель не проходить протягом 1 місяця.
Що ще викликає кашель?
Якщо кашель триває довше 8 тижнів, в цьому може бути винен цілий ряд причин. Постійний кашель може бути викликаний кислотним рефлюксом або гастроезофагеальною рефлюксною хворобою — ваш лікар може називати це ГЕРХ. Кашель може бути побічним ефектом інгібіторів АПФ, свого роду ліків проти артеріального тиску. Вони можуть бути симптомом коклюшу і навіть серцевої недостатності. У всіх цих випадках необхідна медична допомога.
Коли дзвонити лікарю
При тривалому кашлі зверніться до лікаря, якщо:
- У вас глибокий кашель з великою кількістю слизу.
- Слиз кривавий.
- У вас задишка або біль у грудях.
- У вас лихоманка, яка не проходить протягом 3 днів.
- У вашої дитини озноб або нічні напади кашлю.
- Ви все кашляєте протягом 7 днів, але вам не стає краще.
Медичний огляд статті проведено Брунильдою Назаріо, доктором медичних наук.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.