Поль Брегг стверджує, що порушення функції хребта піддаються відновленню практично в будь-якому віці, тож ним було розроблено 5 легких та простих у виконанні вправ.
Єдина умова, якої необхідно суворо дотримуватися, — це виконання вправ комплексно.
Якщо людина стане подібним чином піклуватися про свій хребет, то і в 70-80 років вона буде здоровою, енергійною, матиме ясний розум і тверезу пам’ять. Для цього необхідно усвідомити важливість вправ для свого здоров’я та щодня виконувати їх хоча б у мінімальному обсязі. Позитивні результати з’являються буквально за кілька тижнів або навіть за кілька днів регулярних занять.
Приступаючи до виконання вправ для хребта, слід керуватися такими правилами:
- Не докладайте різких зусиль до ділянок хребта, що втратили рухливість;
- Виконуйте вправи, порівнюючи навантаження зі своїми фізичними можливостями, починаючи з малого та поступово його збільшуючи;
- Не намагайтеся виконувати вправи з максимальною амплітудою руху — почніть з невеликих рухів, що розгойдують хребці, обережно і поступово збільшуючи їх амплітуду.
Цих правил необхідно дотримуватись з тієї причини, що ви не знаєте справжнього стану свого хребта, ступеня відкладення солей, стану міжхребцевих дисків та зв’язок. Зайве навантаження замість користі може завдати шкоди.
Пам’ятайте, що, тренуючи та розтягуючи хребетний стовп, ми посилюємо м’язи та зв’язки, які будуть тримати хребет у розтягнутому стані. Ця робота стимулюватиме циркуляцію енергії та крові по всьому організму. Збільшиться обмін речовин, а внутрішні органи зміцніють. В цілому це позначиться цілюще на здоров’ї всього організму.
Успіх будь-якої справи залежить від мотивації. Що вона сильніша, то більше може досягти людина. Приступаючи до виконання комплексу вправ для хребта, створіть цю мотивацію переконайте себе в тому, що ці вправи вам життєво необхідні.
Цим ви вирішите понад половину поставленого завдання. Тепер необхідно втягнутися в тренувальний режим та поступово нарощувати навантаження. Для цього починайте із найменшого.
Протягом першого тижня робіть вправи досить повільно. Якщо відчуєте незручність чи втому, припиніть виконання вправ на деякий час. Але поступово ви відчуєте, що від регулярних занять організм стає міцнішим, зростає витривалість, хребет стає здоровішим.
Як при будь-якому фізичному навантаженні, після вправ на хребет виникатиме біль у м’язах. Це цілком нормально, і незабаром він вщухне.
Між вправами передбачається відпочинок.
Перша вправа ефективно впливає на частину нервової системи, відповідальної за роботу голови, очних м’язів і на нерви, які є сполучними зі шлунком і кишківником. При виконанні першої вправи ми впливаємо на біль голови, очну напругу і травлення шлунка. Значно тренується м’яз шийного відділу хребта.
Ляжте на підлогу обличчям донизу, потім підніміть таз і вигніть спину дугою. При цьому таз знаходиться вище за рівень опущеної голови.
Тіло повинно мати опору виключно на пальці ніг та долоні. Ноги на ширині плечей.
Коліна та лікті випрямлені та створюють необхідне навантаження на хребет.
Опустивши таз майже до підлоги, підніміть голову, потім різко відкиньте її назад.
Вправу слід робити неквапливо.
Опустивши таз максимально низько, слід не поспішаючи підняти його якомога вище, при цьому необхідно вигнути спину, після чого повторити вправу знов.
При правильному виконанні вправи відчувається деяке полегшення шляхом розслаблення хребта.
Друга вправа тренує та зміцнює м’язи грудного відділу хребта. Стимулюються нерви, які йдуть до печінки та нирок. При виконанні вправи спостерігається полегшення при хворобі печінки та нирок, що виникла внаслідок нервового розладу. Налагоджується нормальна робота нирок.
Ляжте на підлогу обличчям донизу, піднявши таз і вигнувши спину.
Тіло спирається лише на пальці ніг та долоні. Руки та ноги прямі.
Поверніть таз максимально вправо, при цьому опускаючи бік якомога нижче.
Повторіть те саме з поворотом в інший бік.
Вправу слід робити повільно.
Наступна вправа тренує м’яз поперекового відділу хребта, у районі його переходу від грудного відділу до таза. Під час виконання вправи хребетний стовп перебуває у стані повного розслаблення, відбувається стимуляція кожного нервового центру. Спостерігається полегшення стану тазової області. Стимулюється відновлювальний процес міжхребцевих дисків.
Сядьте на підлогу, обіпріться на розставлені прямі руки, розташовані трохи позаду. Ноги зігнуті.
Підніміть таз, тулуб має спиратися на розставлені прямі руки та зігнуті ноги.
Рухи слід робити ритмічно.
Після цього підніміть тулуб, щоб хребет був у горизонтальному положенні, та опустіться.
Четверта вправа призначена для тренування зв’язок м’язів у поперековому відділі. Зміцнюється частина хребта, де є нерви, що відповідають за роботу шлунка. Відновлюється баланс організму та розтягується хребет.
Ляжте на підлогу, на спину. Ноги мають бути витягнуті, руки розведені убік.
Зігнувши коліна, необхідно підтягнути їх до грудей, обхопивши руками.
Потім відштовхнути коліна та стегна від грудей, при цьому руки не відпускати. Зробити подобу «гойдалки».
Одночасно, піднімаючи голову, спробуйте доторкнутися підборіддям колін.
Таке положення намагайтеся утримати протягом п’яти секунд.
П’ята вправа, найважливіша для розтягування, зміцнення та тренування зв’язок сідничних м’язів.
Потрібно лягти на підлогу, обличчям униз. Підняти якомога вище таз, при цьому вигнути спину дугою.
Опора має бути на прямі ноги та руки, голова опущена.
У такому положенні, рачки, слід походити 5-7 хвилин.
Слід починати виконання вправ з двох-трьох підходів, поступово збільшуючи їх кількість до 10.
Альтернативною заміною, або ефективним доповненням до комплексу занять можна додати плавання стилем «брас».
Описаний комплекс вправ Поль Брегг радить виконувати з урахуванням індивідуальних особливостей. Спочатку рекомендується виконувати кожну вправу не більше двох-трьох разів. Вже за день кількість повторень можна збільшити до п’яти разів і більше.
Буквально за кілька днів м’язи тулуба наповнюються силою, а хребет і зв’язки стають гнучкішими. Нормально розвинені люди за кілька днів зможуть легко виконувати кожну вправу до 10-12 разів.
Щодо частоти занять, то спочатку Брегг рекомендує займатися щодня. Після того як у хребті з’являться потрібні покращення, можна скоротити кількість занять до двох разів на тиждень. Цього цілком вистачає, щоб зберегти хребет гнучким та розтягнутим.
Як зазначалося раніше, достатньо тижня занять, щоб із хребтом почали відбуватися сприятливі зміни. Вже за 2-3 тижні вони стають постійними.
Слід знати, що патологічні зміни у хребті відбувалися протягом багатьох років, і не можна лише за один день зробити його здоровим та молодим. Запасіться терпінням і завзятістю. Постійне тренування хребетного стовпа стимулюватиме відновлення та зростання міжхребцевих дисків, що зробить хребет розтягнутим, гнучким та здоровим.