Коти й собаки — маленькі члени сім’ї. Забираючи тварину додому, людина зобов’язується доглядати за вихованцем протягом усього життя. Важливо знати, що більшість проблем зі здоров’ям улюбленців спричиняється неправильним харчуванням. Деякі прості, але дуже важливі аспекти годування допоможуть вашому вихованцеві почуватися добре.
Сухий чи вологий корм?
Виробники кормів для кішок пропонують ці два види корму. Обидва варіанти мають свої переваги, тому тільки ви можете вирішити, який з них краще:
- Годувати сухим кормом дуже зручно і недорого. Сухі кормові гранули допомагають підтримувати здорові зуби кішки, тому додатковий догляд за зубами може не знадобитися. Під час годування сухим кормом завжди важливо стежити за тим, щоб ваша кішка отримувала достатньо води. Це допоможе запобігти проблемам з кишківником.
- Вологий корм забезпечує організм кішки водою, тому її потрібно менше. Волога їжа легше засвоюється, але вона не захищає зуби від утворення нальоту.
Достатня кількість води
Слідкуйте за тим, щоб у вашої кішки завжди була свіжа вода. Деякі пухнастики обожнюють спеціальні фонтани, Якщо вашому вихованцю не вистачає води, подумайте про придбання такого пристрою. Необхідна кількість води залежить від ваги вихованця: на кілограм – 30 мл. Якщо ваша кішка споживає значно менше або більше, рекомендовано звернутися до ветеринара.
Дозування харчування
Іноді кішки не відчувають помірності. Кількість їжі повинна бути нормована. Дорослу кішку треба годувати двічі на день, вранці й ввечері.
Не змішуйте різні види кормів
Може здатися, що рекомендація не змішувати різні корми є комерційним ходом, але це не так. У схожі корми від різних виробників додають різні вітаміни та мінерали. В такому випадку кішка може отримувати занадто багато вітамінів і мало мінералів, або навпаки.
Їжа зі столу
Як би не хотіли побалувати свого вихованця їжею з власного столу, рекомендуємо утриматися. Таке харчування викликає захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.
Не можна включати в раціон кішки продукти:
- Коров’яче молоко. Більшість кішок не переносять лактозу, тому молоко може викликати діарею;
- Жирне м’ясо. Свинина та інші жирні сорти м’яса перетравлюються занадто довго, що перевантажує травний тракт;
- Свіжа печінка може викликати діарею. Варена печінка викликає запор;
- Гострі кістки можуть не тільки застрягти в стравоході, але й пошкодити стінки шлунка;
- Картопля. Крохмаль не абсорбується в шлунку кішки;
- Риба. Цей харчовий продукт може викликати утворення каменів у сечовому міхурі;
- Бобові. Часто викликають здуття живота;
- Гриби.Токсини в грибах можуть серйозно пошкодити травну систему вашого вихованця.