Ті, хто випивав понад три чашки кави щодня, мали нижчий показник жорсткості печінки, виміряний у так званих кілопаскалях. Жорсткість печінки вище 9,5 кілопаскалей є ознакою фіброзу печінки, що може призвести до цирозу.
Елліот Таппер, доктор медицини, доцент кафедри гастроентерології Мічиганського університету та старший автор дослідження, каже, що ці дані будуть заспокійливими для лікарів, які рекомендують пацієнтам пити каву.
«Є гепатологи в усьому світі, які активно рекомендують каву – ці дані дадуть їм ще більше впевненості, – каже він. – Я все одно хотів би побачити більше… даних, перш ніж почати консультування пацієнтів щодо кави. Існує багато інших методів лікування захворювань печінки, на яких ми маємо зосередитись».
Проте, за його словами, дані будуть важливі для пацієнтів, які особливо цікавляться натуральними засобами.
«Пацієнтам, які дуже зацікавлені в натуральних добавках, щоб відчути, що вони беруть активну роль у здоров’ї своєї печінки, я можу рекомендувати уникати вуглеводів, збільшити фізичні вправи та додавати каву в раціон».
Дослідження, засноване на базі даних Сполученого Королівства, показало, що кава захищає печінку від хронічних захворювань, — каже Натан Девіс, доктор філософії, професор біохімії в Інституті здоров’я печінки та травлення при Університетському коледжі Лондона.
«Моменти на знімках не обов’язково зображають поведінку людини під час початку та розвитку її стану, – стверджує Девіс. – Таким чином, існує ряд поведінкових і харчових факторів, які можуть сприяти спостережуваному ефекту протягом багатьох років».
Він зазначає, що, хоча різні види кави та заварювання впливають на кількість кофеїну в чашці, уся кава в цьому дослідженні оброблялася однаково.