Ваш імунітет залежить від цих 5 поживних речовин

45139

Імунітет — гаряча тема останнім часом, і це дійсно дуже добре.

Наша імунна система є однією з перших ліній захисту організму від зовнішнього світу. Коли вона функціонує добре, вона не тільки захищає нас від вірусів, патогенів та інших різноманітних захворювань, але також допомагає нам вилікуватися у випадках травм. Але коли вона в розладі, ми залишаємося вразливими перед цілим рядом потенційних захворювань.

Існує багато причин, чому наша імунна система може бути в розладі. Можливо, ми живемо з аутоімунним захворюванням, яке створює постійне навантаження на нашу систему; можливо, ми одужуємо від хвороби, або, може, просто не їмо достатньої кількості правильної їжі. Розумієте, ваш імунітет залежить від цих 5 поживних речовин, і якщо ми будемо їсти недостатньо продуктів, багатих ними, у нас почнуться проблеми зі здоров’ям.

Ось що вам потрібно знати про зміцнення імунної системи за допомогою поживних речовин.

1. Цинк

Цинк допомагає підтримувати імунну систему кількома способами. Фактично, він підтримує організм у сотнях основних функцій. По-перше, це важливий інгредієнт у розвитку клітин, що опосередковують вроджений імунітет. Його дефіцит може вплинути на ріст кількох важливих клітин, які атакують чужорідні тіла. Але не все втрачено: якщо вам не вистачає цинку, такі продукти, як гарбузове насіння та устриці, можуть допомогти його підтримати.

2. Селен

Селен відіграє важливу роль у здоров’ї вашої імунної системи, тобто ці бразильські горіхи допомагають вам процвітати. Цей потужний антиоксидантний мінерал допомагає знизити окислювальний стрес у вашому організмі, зрештою зменшуючи запалення та підвищуючи імунітет. Дослідження показали, що підвищення рівня селену в крові пов’язане з посиленням імунної відповіді. Було доведено, що дефіцит селену шкодить функції імунних клітин і уповільнює темп імунної відповіді. Отже, крім щоденних бразильських горіхів, інші продукти, багаті селеном, — це шпинат і яйця.

3. Вітамін D

Вітамін D є улюбленим усіма, тому що він стосується годин, проведених під теплим сонцем. Але більшість людей не усвідомлює, що це споживання необхідно для підтримки організму під час хвороби. Рецептор вітаміну D експресується на клітинах В, Т-клітинах і антигенпрезентуючих клітинах, що є досить детальним поясненням. Але нам потрібно знати, що дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищенням аутоімунітету та підвищеною сприйнятливістю до інфекції. Джерела вітаміну D знайти важче, тому один із найкращих способів збільшити споживання — це забезпечувати 20 хвилин прямого сонячного світла щодня.

4. Залізо

Дефіцит заліза є одним із найпоширеніших у світі. За оцінками ВООЗ, майже 70% населення світу не задовольняють свої потреби, а 25-30% мають залізодефіцитну анемію. Це не дуже хороша статистика. Залізо є ще одним важливим інгредієнтом як у проліферації, так і в дозріванні лімфоцитів, які є імунними клітинами, пов’язаними зі специфічною відповіддю на інфекцію. Харчових джерел заліза багато і їх легко знайти, незалежно від того, чи є ви вегетаріанцями, чи споживаєте невелику кількість продуктів тваринного походження.

5. Вітамін С

Останнє, але не менш важливе, — вітамін С. Ми не можемо вилучити цю суперзірку зі списку. Хоча дефіцит вітаміну С не дуже поширений, особливо в західному світі, все ж важливо відзначити роль, яку він відіграє в імунітеті. Це одне з перших місць, де заходять лімфоцити та фагоцити, білі кров’яні клітини, які захищають від інфекції. Він також необхідний для засвоєння заліза.

Поділіться коментарем