Більшість з нас підсвідомо дотримується певних «правил» зберігання їжі, про які дієтологи рекомендують забути. Тож розвіймо міфи про зберігання їжі.
1. Мелену каву необхідно зберігати в посуді для сипучих продуктів
Якщо з естетичних міркувань ви хочете пересипати каву з щойно відкритої упаковки в красиву жерстяну тару, то варто подумати, що важливіше: естетика чи смак напою. Коли ви відкриваєте вакуумну упаковку, запах меленої кави просто приголомшливий, але через тиждень він стає менш інтенсивним. Це, звичайно, також відбивається на смаку приготованої кави. Мало того, в банці мелена кава може вбирати різні сторонні запахи.
2. Овочі та фрукти потрібно зберігати в мішечках
Важливо знати, що дотримання цього «правила» скорочує терміни зберігання фруктів і овочів. Всередині мішечків утворюється конденсат, створюючи сприятливе середовище для бактерій і цвілі. Найкраще зберігати фрукти та овочі у спеціальному ящику і, звичайно, попередньо вийняти їх із поліетиленових пакетів. Кріп, петрушку та іншу зелень можна зберігати в холодильнику до 2 тижнів, якщо помістити їх у посуд з водою. Зелень також можна накрити поліетиленовою плівкою, але вона не повинна бути дуже герметичною.
3. Пляшки з молоком та кефіром слід зберігати на полицях у дверцятах холодильника
Здавалося б, ці секції якраз для цього, але насправді молочні продукти, які тут зберігаються, закисають швидше. Це тому, що температура повітря тут коливається, оскільки ми час від часу відкриваємо дверцята холодильника. Молочні продукти найкраще зберігати на нижніх полицях холодильника (ідеально, якщо пляшки тримати в горизонтальному положенні).
4. Авокадо не можна заморожувати
Авокадо можна заморожувати. Ні, смак від цього насправді не постраждає. Авокадо зберігають у морозилці кілька місяців. Рекомендується очистити авокадо від шкірки, видалити м’якоть і розчавити її з чайною ложкою лимонного соку.
5. Заморожувати овочі немає сенсу, тому що в них не зберігаються корисні властивості
Абсолютно неправда. Дослідження показали, що харчова цінність заморожених овочів дуже подібна до свіжих овочів.
6. Консерви не можна зберігати не в холодильнику
Шпроти, м’ясні консерви, консервовані оливки, квасолю, горох, кукурудзу тощо, можна і навіть потрібно зберігати не в холодильнику. Ці продукти необхідно зберігати при температурі від 0 до +23 і навіть до +25 градусів, тому ви обов’язково знайдете інше відповідне місце для їх зберігання.