Нещодавнє дослідження показало, що розчин харчової соди бореться із запаленням у селезінці, і її щоденний прийом зменшує запалення, що є результатом аутоімунних захворювань, бо імунна система атакує здорові клітини.
У наукових колах NaHCO 3 або бікарбонат натрію, ця речовина більш відома як харчова сода. Вона часто використовується як розпушувач тіста, і її можна знайти на кухні більшості сімей; вона утворює повітряні бульбашки у тісті та допомагає йому підніматися.
Харчова сода при аутоімунних захворюваннях
- Медичні терміни, пояснення та принцип роботи харчової соди
- Щоденний прийом харчової соди
- Природна реакція селезінки на прийом харчової соди
- Історія використання харчової соди для здоров’я та іншого
- Інші дослідження та рекомендації щодо використання розчину харчової соди
Але недавнє дослідження показало, що харчова сода здатна на більше. Журнал імунології повідомляє, що у клінічних умовах харчова сода також «стимулює протизапальний шлях селезінки» або, простими словами, бореться із запаленням у селезінці.
З самого початку дослідження зазначає, що хронічне запалення є основним фактором гострої та хронічної ниркової травми, й ряд невеликих досліджень та експериментів показують, що пероральний прийом добавки бікарбонату натрію може уповільнити швидкість дегенерації функції нирок у пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю або ХНН.
Хоча вчені не були впевнені, який механізм відповідав за це, вони вирішили орієнтуватися на той факт, що якщо запалення погіршувало ХНН, харчова сода допомагала його зменшити. За словами дослідників:
«Наші дані вказують на те, що оральний розчин NaHCO3 активує протизапальні шляхи селезінки та свідчать про те, що сигнали, які опосередковують цю відповідь, передаються у селезінку за допомогою нового нейроноподібного типу функції мезотеліальних клітин.
У цьому дослідженні ми використовували проточну цитометрію, а також маркери мРНК в ізольованих макрофагах селезінки, щоб визначити, чи пероральний прийом NaHCO3 сприяє поляризації макрофагів M2 в нирках і селезінці.
Перший основний висновок нашого дослідження полягає в тому, що пероральний розчин NaHCO3 сприяє потужній протизапальній реакції у тому числі до поляризації макрофагів М1 та М2 та збільшення FOXP3 + CD4 + Т регуляторних клітин у межах селезінки. Ми підтвердили, що ці фенотипічні зміни були пов’язані з функціональними протизапальними ефектами…»
Медичні терміни, пояснення та принцип роботи харчової соди
Medical News Today пропонує коротке роз’яснення основи дослідження: харчова сода подає сигнал мезотеліальним клітинам у слизовій оболонці внутрішніх органів та інших порожнинах тіла, щоб вони не злипалися та не терлися одне об одного.
У той же час вона запевняє ці клітини, що ваше тіло в безпеці; воно не піддається атаці, тому розвиток агресії імунної системи та/або шкідлива аутоімунна відповідь зайві.
Крім того, «Мезотеліальні клітини комунікують з органами, у слизовій оболонці яких вони знаходяться, за допомогою невеликих виступів, званих мікроворсинками, за допомогою нейротрансмітера ацетилхоліну». Science Daily зазначає, що коли ви п’єте соду, селезінка, яка є частиною імунної системи і в якій містяться деякі білі кров’яні тільця, по суті «діє як великий фільтр».
«Вони виявили, що в селезінці, а також у крові та нирках після пиття води з содою протягом двох тижнів популяція імунних клітин, званих макрофагами, перейшла від головним чином тих, які сприяють запаленню, до тих, що зменшує його.
Макрофаги, можливо, найкраще відомі своєю здатністю споживати сміття в тілі, що складається з пошкоджених або мертвих клітин, насамперед прибувають на виклик імунної відповіді».
Вищезгадані макрофаги — це великі, спеціалізовані клітини в імунній системі, які формуються у відповідь на накопичення мертвих клітин або на інфекцію. Вони «пізнають» ціль і знищують такі клітини. Термін макрофаг це поєднання грецьких термінів «makro», що означає великий, і «phagein», що означає їсти.
Щоденний прийом харчової соди
Пол О’Коннор, нирковий фізіолог у медичному коледжі Джорджії в університеті Аугуста (MCG), коротко викладає результати дослідження у коментарі: «Пероральний прийом розчину бікарбонату безперечно впливає на селезінку, і ми думаємо, що це проходить через мезотеліальну клітину».
«Одна з функцій, що виконуються нирками, — це балансування таких життєво важливих сполук як натрій, кислоти та калій, — продовжує О’Коннор. — Одна з проблем, яка виникає нарівні із захворюванням нирок, крім зниження їх функції, це надлишок кислоти в крові, що нерідко призводить до супутніх захворювань, таких як хвороби серця».
О’Коннор описує механізм як система, яка налаштована на збій, але харчова сода виступає як «дешевий безрецептурний антацид», який при цьому бореться із запаленням . У дослідженні брали участь здорові студенти-медики в інституті Джорджії, які випили пляшку води із добавкою харчової соди.
Перехід від запального до протизапального профілю був широко поширений і ясно помітний з нирок у селезінку та в периферичну кров, ймовірно, у зв’язку зі збільшенням рівня конверсії із прозапальних у протизапальні клітини, а також прямим виробництвом більшої кількості протизапальних макрофагів. Science Daily додає:
«Науковці також побачили зрушення в інших імунних типах клітин, як збільшення регуляторних Т-клітин, які, як правило, знижують імунну відповідь і допомагають зупинити імунну систему від нападу на власні тканини. Це протизапальне зрушення зберігалося протягом не менше чотирьох годин в організмі людини і трьох днів у щурів.»
Посилаючись на участь ацетилхоліну, О’Коннор пояснює, що «холінергічна» сигналізація знову ж таки відбувається не від блукаючого нерва в селезінці, а з мезотеліальної клітини, що утворює з ним з’єднання. Крім того, що вона змушує кислі інгредієнти, як пахта і какао, що використовуються у випічці, збільшувати тісто в обсязі, харчова сода має безліч інших застосувань для здоров’я, очищення та особистої гігієни.
Подальші дослідження продовжуються і в інших університетах та медичних установах, щоб спостерігати, як стимуляція блукаючого нерва при нападах аналогічна тому, як блукаючий нерв стимулюється електрично, щоб «збити» імунну відповідь у людей, які страждають від ревматоїдного артриту.
За збігом, Science Daily зазначає:
«Селезінка також збільшується від споживання соди, і вчені вважають, що це відбувається через протизапальні подразники, які вона виробляє. Інфекція також може збільшити розмір селезінки та лікарі часто пальпують її, коли вони стурбовані великою інфекцією.
Згадане дослідження в MCG проводилося спочатку на щурах, а потім на людях, і полягало у споживанні води з содою протягом двох тижнів. Дослідники виявили, що «спрацьовує» відповідь у шлунку, що виробляла необхідну кількість кислоти, аби перетравити наступний прийом їжі.
Природна реакція селезінки на прийом харчової соди
Раніше мезотеліальні клітини описувалися як функціонуючі, ніби буфери, оскільки вони створюють слизький шар для захисту клітинних стінок від пошкодження при терті один про одного, що є причиною запалення.
Як стверджує О’Коннор, «Насправді ви нічого не включаєте або відключаєте, ви просто підштовхуєте його в один бік, даючи протизапальний стимул». (В даному випадку, як пояснює Science Daily, мається на увазі шкідливе запалення.)
Всі учасники дослідження були здорові, але О’Коннор каже, що сподівається, що коли-небудь той же тип протизапальної позитивної відповіді допоможе людям, які страждають від аутоімунних розладів, і додає: це потенційно безпечний спосіб лікування запальних захворювань.
Але, звичайно, ніщо не зупинить вас від застосування харчової соди, тому що це природна речовина, яку люди використовували протягом багатьох століть для цілого ряду медико-санітарних станів та багато іншого.
Історія використання харчової соди для здоров’я та іншого
Сьогодні ви знайдете соду не тільки в більшості шаф, але і в холодильнику, тому що вона має здатність поглинати запахи. Але перш ніж пекарі змогли покладатися на соду, щоб робити пиріжки та хліб легкими та повітряними, використовувалися дріжджі, за словами University Health News:
«До 18-го століття люди витрачали від 12 до 24 годин на приготування дріжджів, оскільки це був непростий процес без холодильників та іншого обладнання, з якими нам пощастило сьогодні. Нерідко дріжджі не виходили, оскільки температура була занадто високою або занадто низькою.
Іноді забруднення від бактерій руйнувало весь процес. Харчова сода стала революцією в цьому процесі, тому що пекарям не доводилося проводити скрупульозну роботу для того, щоб торт піднявся.
У спадок від деяких людей 19-го століття нам залишився відвар відомий як оцтовий пунш, приготований з яблучного оцту, змішаного з чайною ложкою харчової соди, які потрібно швидко змішати і швидко випити. Він часто використовувався від шлунково-кишкового дискомфорту і зазвичай викликав полегшення болю, розладу шлунка, печії, кислотного рефлюксу і навіть проносу.
Але в кислому середовищі, яке створює харчова сода, є більше потенціалу для зміцнення здоров’я, ніж у бабусиних казках. Одне дослідження зазначає, що оскільки вона допомагає збільшити рівень рН, це може полегшити інфекції сечових шляхів. Крім того, оскільки ваша кровоносна система забезпечує кров’ю життєво важливі органи, харчова сода може допомогти детоксикації крові і прискорити її потік.
Можна додати пів чайної ложки до половини склянки води (близько 120 мл), розмішати, доки повністю не розчиниться, і повторювати цей процес не більше трьох разів на день. Приймати не більше 7 з половиною чайних ложок за 24 години.
Інші дослідження та рекомендації щодо використання розчину харчової соди
Інше дослідження зазначає, що харчова сода була корисною для бігунів та інших спортсменів протягом десятиліть, оскільки вона збільшує буфероподібну дію молочної кислоти. Люди, які займаються інтенсивними фізичними вправами, не відчувають накопичення лактату і подальшого м’язового болю, що, природно, призводить до кращих і комфортніших тренувань.
Відомо, що харчова сода протистоїть бактеріям стрептокока, які можуть спричинити карієс. Ви можете посипати нею щітку, щоб відбілити зуби, що дешевше, ніж купити зубну пасту із содою.
Якщо залишити її на п’ять хвилин, це ще сильніше відбілить зуби, але після цього потрібно енергійно прополоскати рота, щоб уникнути «піску» на зубах; цей метод слід використовувати не частіше за раз на тиждень.
За даними дослідження Університету Каліфорнії, якщо ви помітили нерегулярне серцебиття, або якщо ви приймаєте ліки для щитоподібної залози, режим лікування, який містить харчову соду, не рекомендується.
Якщо ви помітили свербіж, кропив’янку, набряк або поколювання в роті або горлі, біль у животі, головний біль або задишку після перорального використання розчину харчової соди, припиніть використання .
Матеріали мають ознайомлювальний характер. Пам’ятайте, самолікування небезпечне для життя, за консультацією щодо застосування будь-яких лікарських препаратів та методів лікування звертайтесь до лікаря.
Джозеф Меркола