Біотин рекламується як ефективне рішення для запобігання випаданню волосся, а також для стимулювання росту волосся. Однак наукових доказів цьому немає, за винятком випадків, коли його прописано через дефіцит.

Біотин є формою вітаміну В, який рекомендується для стимуляції росту волосся. Однак користь може значно відрізнятися від людини до людини. Дізнайтеся про біотин для росту волосся в цій статті.
Крім того, досліджень досі недостатньо, щоб довести ці властивості. Хоча наявні дослідження підтверджують, що в деяких випадках він сприяє росту волосся, незрозуміло, як саме він працює і яким має бути його обсяг.
Біотин у різних його формах став дуже популярним продуктом. Багато лікарів навіть рекомендують його як додаткове лікування для запобігання облисіння.
Що таке біотин?
Біотин, або вітамін В7, є складовою частиною кількох ферментів, що відповідають за деякі важливі аспекти метаболізму. Крім інших функцій, він допомагає підтримувати здорове волосся та шкіру.
Все вказує на те, що біотин допомагає засвоювати певні поживні речовини, які стимулюють вироблення кератину. Це основний компонент волосся, шкіри та нігтів. Вітамін також підтримуватиме зволоження в цих областях.
Дефіцит біотину не є поширеним станом. Однак деякі люди більш сприйнятливі до нього — наприклад, люди, хворі на хворобу Крона. Симптоми цього типу дефіциту включають випадіння волосся. У таких випадках часто рекомендують біотин.
Людям без хвороби Крона біотин часто рекомендують як добавку для росту волосся, коли воно виявляється слабким. Однак наукові докази не є надійними для людей без кишкових захворювань.

Джерела біотину
Організм може отримати біотин з широкого спектра продуктів. Його також можна отримати у вигляді добавок. Джерела їжі, багаті біотином, включають наступні продукти:
- Печінка
- Варений жовток
- Вівсянка, зародки пшениці, соя та дріжджі
- Молоко і сир
- Сардини
- Цвітна капуста і зелена квасоля
- Свинина, яловичина та курка
- Гриби
- Морква, помідори та листя салату
- Арахіс, волоські горіхи та мигдаль
Різноманітне здорове харчування вважається достатнім для забезпечення необхідної кількості біотину для нормального функціонування організму. Іншим джерелом цього вітаміну є харчові добавки. Вони випускаються у вигляді водорозчинного порошку. Також цю речовину містять деякі шампуні та засоби для волосся.
Переваги біотину для росту волосся
Біотин вважається незамінним вітаміном. Це означає, що організм не може нормально функціонувати без цієї сполуки. Його головна роль полягає в тому, щоб допомогти перетворити поживні речовини в енергію.
Передбачається, що при прийманні біотину у вигляді добавки він може надати кілька переваг. Однак немає достатньої наукової підтримки, щоб підтвердити його заявлені властивості для росту волосся. Мабуть, на думку деяких авторів, це може збільшити товщину пасом і збільшити об’єм.
Тому його часто використовують для лікування випадіння волосся або для поліпшення зовнішнього вигляду тонкого, ламкого, плоского волосся. У телогеновому ефлювію він мав би певну частоту, хоча дослідження прояснили, що має бути основний дефіцит, щоб виправдати його застосування як добавку.
Цей вітамін також сприяє кращому всмоктуванню в кишківнику інших вітамінів групи В. Таким чином, це є допоміжний засіб, який допомагає запобігти, наприклад, дефіциту вітаміну B12 і таким чином запобігає розладам м’язів і нервової системи.
Застосування та рекомендації щодо приймання біотину
Рекомендується, щоб добове споживання біотину становило від 25 до 30 мікрограмів для дітей у віці від 4 до 10 років. Для дорослих воно має становити від 20 до 100 мікрограмів на добу. Ці кількості можна легко отримати за допомогою звичайної збалансованої дієти.
Що стосується біотинових добавок, то рекомендованого дозування не існує, оскільки концентрація цього компонента залежить від бренду. Тому краще слідувати вказівкам лікаря.
Єдина доза цієї добавки, яка, як було доведено, сприяє росту волосся та зміцненню нігтів, становить 2,5 міліграма на день протягом 6 місяців перорально. Немає досліджень, які підтверджують ефективність шампунів або продуктів для волосся, що містять його, для місцевого застосування.
З іншого боку, надмірне споживання біотину може призвести до проблем. Можливі такі побічні ефекти, як висипання на шкірі, розлад травлення, утруднення вироблення інсуліну та порушення роботи нирок.
У деяких випадках надлишок біотину може викликати наслідки, подібні до хвороби Грейвса. Зокрема, це може призвести до того, що щитоподібна залоза виділяє підвищену кількість гормонів, що впливає на результати лабораторних досліджень цієї залози.

У хорошій дієті не повинно бути браку біотину
Немає досліджень, які б з’ясували, чи може тривале вживання добавок цього вітаміну викликати негативні наслідки. Якщо у людини є проблеми з ростом волосся, краще звернутися за вказівкою до лікаря.
Біотин в шампуні не буде шкідливим, але нема впевненості, що він буде стимулювати ріст у випадку слабкого волосся. Інша ситуація у тих, у кого є засвідчений діагноз дефіциту вітаміну В7. У цьому випадку знадобиться підживлення.
Наразі ми знаємо, що достатньо збалансованої дієти. Якщо у вас проблеми з кишковим порушенням всмоктування, проконсультуйтеся з фахівцем і оцініть свій внутрішній рівень вітамінів.