Чим корисний йод у саду?

69

Настоянка йоду наводить на думку про лікування хворих колін або дезінфекцію ран. Але чи знали ви, що це ще й чудовий засіб проти шкідників? Якщо ви боретеся з хворобою, викликаною мікроорганізмами, що живуть у вашому саду, вам обов’язково потрібно з’ясувати, чому тут потрібно використовувати йод і як саме його слід використовувати. Його великою перевагою є ціна – йод дуже дешевий!

Йод на городі

Чим корисний йод у саду?

Йод є незамінним елементом не тільки для людей, а й для рослин. Він потрібен їм для підтримки основних життєвих функцій, а також як засіб захисту від бактерій і грибків. На жаль, у наших ґрунтах цього елемента дуже часто мало. Ґрунт на ділянках біля моря в цьому сенсі виглядає набагато краще.

Ми можемо забезпечувати рослини йодом, використовуючи його настоянку, яка являє собою 3% розчин йоду в 90% етанолі, а також трохи йодиду калію.

Іншим джерелом йоду є розчин Люголя, який являє собою водний розчин йоду та йодиду калію. На жаль, йод дуже швидко випаровується, тому більшість складів потрібно готувати самотужки.

Але… йод завжди діє. Жодна бактерія чи грибок не здатні створити імунітет до йоду. Насправді жодні мікроорганізми не можуть цього зробити.

Застосовуючи настоянку йоду, ви захистите коріння рослин від загнивання і підживите їх сходи. Йод допомагає збільшити врожайність і позбутися борошнистої роси. Крім того, йод бере участь у фотосинтезі, диханні та азотистому обміні. Тому важливо, щоб у рослин ніколи не вичерпався цей елемент. Його нестача може призвести до зниження імунітету, що призведе до загнивання листя і коренів, що згодом піддасть рослини різноманітним захворюванням.

Який ґрунт є багатим на йод?

Чим корисний йод у саду?

Природний йод міститься в родючих чорноземах, зазвичай поблизу узбережжя або на рівнинах. Якщо ґрунт занадто кислий, то йод накопичується в нижніх шарах землі й тому стає недоступним для рослин. Візуально оцінити вміст йоду складно, тому для профілактики рекомендується підживлювати рослини йодом.

Як використовувати йод на городі?

Для підтримки росту та зміцнення рослин

Чим корисний йод у саду?

При поливі розсади можна додавати настоянку йоду, що стимулює її ріст і забезпечить додаткову підтримку для перенесення несприятливих погодних умов і хвороб. Використовуйте йод при посадці помідорів, перцю, капусти, баклажанів або огірків.

Як застосовувати настоянку йоду:

Розчиніть 1-2 краплі йоду в 3,5 л води, ретельно перемішайте. Використовуйте розчин для поливу рослини. Будьте обережні, щоб не розлити його на листя та стебла, тому що навіть помірна доза йоду може спалити ніжні частини рослин.

Йод проти борошнистої роси

Чим корисний йод у саду?

Борошниста роса — жахіття тисяч садівників. Здається, майже не існує способу позбутися її. Вона вражає смородину, помідори, аґрус, огірки, гарбузи, а також троянди та півонії. Щоб боротися з нею, розчиніть мілілітр настоянки йоду в 9 літрах води, додайте трохи мийного засобу і рідкого мила, а також літр знежиреного молока. Потім перелийте суміш в пульверизатор і нанесіть на уражені рослини.

Йод проти інших шкідників

Чим корисний йод у саду?

Якщо справа не в борошнистій росі, то розчиніть 20 мл настоянки йоду в 10 л води. Під кожен кущ вилийте приблизно літр. Не забудьте зробити це ввечері. Якщо рослини (наприклад, картопля або помідори) були заражені та ви бачите коричневі плями на листках, а плоди починають гнити, використовуйте 15 крапель настоянки йоду і 10 літрів води з літром знежиреного молока. Обприскуйте рослини цією сумішшю два-три рази на місяць.

Настоянка йоду як добриво для кімнатних рослин

40 крапель настоянки йоду розчинити в 10 л води. Налийте суміш під корінь огірків, помідорів, капусти або перцю. Поливайте їх цією сумішшю кожні три-чотири тижні.

Крім використання в саду, йод можна використовувати для рослин у горщиках. Якщо у них слабке коріння, полийте стінку горщика невеликою кількістю йодної настоянки, розчиненої у воді. Пам’ятайте, що використовувати її потрібно лише з вологим ґрунтом.

Деякі садівники поділилися формулою на основі крохмалю і йодної настоянки, яка ще ефективніше бореться з фітофторою:

  • Півлітра води
  • Чайна ложка картопляного крохмалю
  • Дощова вода (для відповідного pH)
  • 3 мл 10% оцту
  • 2 мл настоянки йоду

Розчиніть чайну ложку картопляного крохмалю в половині склянки води, добре розмішавши. Решту, тобто 1,5 склянки, води потрібно закип’ятити. Після закипання влийте крохмальний розчин і продовжуйте помішувати, поки він кипить, приблизно хвилину.

Налийте чверть літра дощової води в 1-літрову пляшку. Додайте 100 мл розвареного крохмалю і 5 мл 6% оцту або 3 мл 10% оцту. Змішайте крохмаль з водою та оцтом. Потім додайте 2 мл настоянки йоду і дощову воду, щоб отримати літр препарату. Добре перемішайте. Якщо суміш погано розбризкується, додайте кілька крапель мийного засобу.

Поділіться коментарем