Кухонні шафи, стільниці, холодильники та ящики… Існують сотні місць, де можна зберігати їжу. Іноді ми кладемо її туди, навіть не замислюючись, чи підходить це місце для зберігання їжі. Перевірте у статті нижче, чи знаєте ви, як зберігати найпоширеніші харчові продукти!
#1 Хліб
Хліб слід зберігати в герметичних коробках з невеликою кількістю солі, щоб захистити його від плісняви. Стандартні поліетиленові пакети не дають хлібу «дихати» і створюють вологу, яку дуже люблять грибки.
Зберігати хліб у холодильнику теж не дуже гарна ідея, оскільки при низьких температурах вода випаровується набагато швидше, що робить хліб швидше жорстким. Якщо ви купили забагато хліба, просто заморозьте його!
#2 Молоко
Найпоширеніше місце для молока — це полиці на дверцятах холодильника. Проте це не дуже хороший варіант, оскільки щоразу, коли холодильник відкривається, молоко піддається зміні температури, що може прискорити процес гниття. Найкраще місце для зберігання молока — верхня полиця холодильника, біля стіни, або найнижча полиця.
#3 Шоколад
Зберігання шоколаду за літніх температур може бути неприємним, хоча я знаю кількох любителів розтопленого шоколаду.
Якщо ви віддаєте перевагу твердому, просто покладіть його в шафу. Шоколад легко зберігати – він полюбляє темні та холодні умови.
І знову ж таки, зберігати його в холодильнику – не найкраща ідея. По-перше, він може бути занадто жорстким, а по-друге, через велику різницю температур на його поверхні можуть утворюватися краплі води. І це не є добре.
Загалом найкраще місце для нього — це кухонна шафа, де шоколад і смакує найліпше, і ви завжди можете мати його під рукою.
#4 Мед
Попри те, що мед не має певного терміну придатності й може роками зберігатися на нашій кухні, дуже важливо зберігати його правильно.
Для цього тримайте банки в місці, яке не піддається прямому впливу сонця, і щільно закривайте їх кожного разу після використання. Мед слід зберігати в прохолодних місцях, але це не має бути холодильник, оскільки мед може кристалізуватися і втратити частину своїх корисних властивостей.
№5 Оливкова олія
Більшість марок оливкової олії високої якості продаються в темних скляних пляшках. І за цим є певне обґрунтування. Оливкова олія не повинна піддаватися прямому впливу сонячних променів, і її потрібно зберігати в щільних пляшках у закритій шафі.
Це ще один продукт, який не можна зберігати в холодильнику. При низьких температурах він стає густим і втрачає прозорість, що знижує його цінність.
№6 Помідори
Холодильники мають спеціальні ящики для помідорів. Це говорить про те, що помідори теж можуть опинитися там. Але вони не повинні.
Через температуру в холодильнику помідори втрачають свою соковиту структуру. Якщо ви хочете, щоб вони залишалися свіжими, тримайте їх на кухонній поверхні. І не тримайте їх усі в одній мисці. Якщо зіпсується один, цвіль може швидко поширитися на решту.
#7 Селера
Селера стане чудовою закускою, яка ідеально поєднується з хумусом. Однак цей насичений вітамінами овоч дуже часто зберігається неналежним чином.
Перше, що потрібно зробити, коли ви купили загорнену в фольгу селеру, це… зняти фольгу! Вивільнений етилен не має можливості вийти. Селеру як готову закуску слід зберігати в місткості з водою. Туди ж можна додати трохи нарізаної моркви.
#8 Спаржа
Якщо ви хочете, щоб ваша спаржа залишалася твердою та свіжою, є простий спосіб забезпечити це. Видаліть жорсткі кінці та занурте їх у воду, як зрізані квіти. Потім накрийте зверху фольгою. Таким чином ви можете зберігати спаржу в холодильнику до тижня. Якщо ваша родина не з’їсть її раніше!
#9 Горіхи
Більшість з нас зберігають горіхи при кімнатній температурі. Я й сам так робив. Однак, як би дивно це не звучало, горіхи потрібно зберігати в холодильнику! Мигдаль і волоські горіхи не люблять високих температур і можуть навіть зіпсуватися! Тому вам краще покласти їх у коробку та зберігати в холодильнику. Там вони можуть перебувати до 9 місяців. Вони не запліснявіють і не засохнуть.
#11 Борошно
Борошно, здається, дуже легко зберігати, особливо коли воно надходить в пакуванні, в якому було продано. І це мало б великий сенс, якби не харчова міль. Ці вперті створіння — жахіття для тисяч домогосподарок. Якщо ви помітили міль у продуктах, скористайтеся одним із наших методів, щоб позбутися її. А коли справа доходить до зберігання борошна, насипте його в герметичну банку та зберігайте в холодильнику або шафі (звичайно, якщо в ньому немає комах).
#12 Огірок
Огірки дуже чутливі до етилену, який виділяють деякі плоди. Якщо ви хочете зберегти їх кілька днів, покладіть їх у холодильник. Вони не можуть залишатися там надто довго, оскільки, скоріш за все, швидко зіпсуються. Якщо ви хочете зберігати їх поза холодильником, переконайтеся, що вони лежать окремо від інших фруктів і овочів.
#13 Свіжа зелень
Гілочка базиліка, петрушки або кропу – це дуже поширене явище на наших столах, особливо влітку. Однак вони швидко вицвітають, висихають або псуються. На щастя, є спосіб зберегти їх свіжими довше.
Охолоджені гілочки треба промити холодною водою і покласти в місткість. Після цього накрийте їх вологим кухонним рушником.
#14 Цитрусові
Якщо ви хочете насолоджуватись цитрусами довше, зберігайте їх у холодильнику. Вони можуть залишатися там навіть до місяця. Тільки не забувайте прокочувати їх так, щоб їхня нижня частина не просіла.
Якщо ви віддаєте перевагу тримати цитруси на кухонній поверхні, не забудьте вийняти їх із поліетиленового пакета. Хороший приплив повітря уповільнює процес гниття.
#15 Сире м’ясо
Тарілка зі шматочком м’яса зазвичай опиняється на верхній полиці наших холодильників. І, здається, в цьому є певна логіка – ми бачимо її, щойно відкриваємо холодильник, і це допомагає нам згадати про наявність м’яса. Але все-таки це неправильне місце для його зберігання. М’ясо, як свіже, так і заморожене, виділяє сік, який може стікати на інші продукти у вашому холодильнику.
Тому найкраще поставити деко з м’ясом на нижню полицю.