Чим є похмілля насправді

1810

Коли алкоголь через шлунок і кишківник потрапляє у кров, він руйнує поверхню кров’яних клітин — еритроцитів, у результаті вони починають злипатися й утворювати склеювання на кшталт виноградного грона. Процес іде за принципом сніжної кулі, розмір якої наростає з кількістю випитого спиртного.

Что такое похмелье на самом деле

Похмілля: алкоголь вбиває клітини мозку

Діаметр капілярів (тонких кровоносних судин) в окремих частинах тіла (мозок, сітківка ока) настільки малий, що еритроцити буквально «протискуються» по них поодинці. Найменший діаметр капіляра — 8 мікронів (0,008 мм), це в 50 разів тонше за людське волосся! Найменший діаметр еритроцита — 7 мікронів (0,007 мм).

Тому склейка еритроцитів, що з’явилася через алкоголь (у середньому 200-500, але доходить і до 1000 злиплих клітин) не здатна рухатися по капілярах. Рухаючись по артеріях, що гілкуються (великих кровоносних судинах), вона досягає зрештою судин, що мають діаметр, менший діаметру склеювання, і перекриває їх, як пробка, повністю припиняючи кровотік в них. Кровопостачання окремих груп нейронів головного мозку припиняється.

Внаслідок того, що кисень припиняє надходити до клітин головного мозку, починається гіпоксія, тобто кисневе голодування (киснева недостатність), яка невдовзі призводить до відмирання окремих ділянок. Саме гіпоксія і сприймається людиною, як нібито невинний стан сп’яніння, «розслаблення».

Насправді просто частина мозку штучно відключається від сприйняття об’єктивної реальності, наприклад, якихось життєвих труднощів. Це відчуття уявної «свободи» і намагаються випробувати люди, які п’ють. Хоча очевидно, що проблеми та труднощі від цього не тільки не йдуть, а й навпаки, посилюються: руйнація свого організму ще нікому не допомогла у розв’язання проблем.

Зауважимо, що «сон», що настає внаслідок сп’яніння, це не сон у звичайному фізіологічному значенні. Це саме втрата свідомості через руйнування алкоголем головного мозку.

Іншими словами, під час кисневого голодування невиспаний організм не може дихати, і, щоб полегшити дихання (щоб людина не загинула), відбувається захисна реакція організму – «сон» з метою знизити швидкість обміну речовин у ньому.

Что такое похмелье на самом деле

У багатьох перед тим, як організм впадає в цей захисний сон, виникають порушення в координації рухів (п’яна хода), агресивна поведінка, втрата адекватного сприйняття реальності, тимчасова втрата моральних поглядів. Саме в такому стані скоюються більшість тяжких злочинів: убивств, зґвалтувань, каліцтв. Все це – наслідок ушкодження алкоголем окремих ділянок головного мозку, які відповідають за різні фізіологічні та психічні функції.

Мертві клітини головного мозку, як і будь-яка мертва матерія, у теплих умовах (температура тіла 36,6) починають активно розкладатися, отруюючи токсинами весь організм. Щоб уникнути летального отруєння процесами гниття, організм запускає захисний механізм, активно спрямовуючи воду, що забирається з інших клітин, у головний мозок.

Саме цей тиск води, що вимиває мертві клітини мозку, викликає у людини, яка випила алкоголь, головний біль, а також сухість у горлі (результат зневоднення інших органів тіла). Мертві клітини мозку виводяться з організму із сечею. Фактично, після кожного вживання алкоголю людина змиває частину свого мозку в унітаз.

Поділіться коментарем