Їжа, яка підтримує наші очі в ідеальному стані

236

Трохи варто говорити про важливість догляду за очима. Люди, ймовірно, тільки зраділи б захисту своїх очей та раді взяти участь у заходах, які сприятимуть здоров’ю очей і, можливо, навіть зменшать вплив старіння на наш зір.

Морква і солодка картопля

Деякі люди мають дуже специфічні захворювання очей, які потребують догляду медичним працівником, але для тих, хто просто хоче запобігти погіршенню зору і мати добре самопочуття, існують речі, які можна зробити самостійно.

Американська академія офтальмології (AAO) дає кілька чудових порад. Захистити очі від навантаження за екраном — це одна з тих речей, які ми можемо зробити. Рекомендується кожні 20 хвилин відводити погляд від екрана на щось на відстані 6 метрів на 20 секунд.

Носити сонцезахисні окуляри в сонячні дні та завжди пам’ятати про захисні окуляри під час роботи або з чимось, що може дратувати наші очі, – ще одна хороша практика.

Уникати будь-яким чином торкатися очей без попереднього миття рук – ключ до зниження ризику інфекцій. Але одна з найкращих речей, яку ми можемо зробити, – це переконатися, що ми отримуємо всі вітаміни та мінерали, необхідні для оптимального здоров’я очей. Це фантастика, адже це означає, що ми вже на шляху до чудового зору!

Морква і солодка картопля

І морква, і солодка картопля багаті на бета-каротин. Саме це надає їм помаранчевий колір. Наше тіло потребує бета-каротину, оскільки воно перетворює його на вітамін А. Сама морква також багата на вітамін А, який життєво важливий для виробництва родопсину. Родопсин допомагає сітківці поглинати світло, дозволяючи нам хоча б трохи бачити при слабкому освітленні. Також вважається, що вітамін А допомагає при віковій дегенерації очей.

Горіхи, насіння та бобові

Насіння горіхів і бобових мають високий вміст вітаміну Е та омега-3 жирних кислот. Вітамін Е є сильним антиоксидантом і, як вважають, допомагає очам боротися з наслідками вікових проблем, таких як катаракта. Кілька досліджень також показали, що омега-3 допомагає запобігти дегенерації жовтої плями та симптомам сухості очей.

Їжа, на яку варто звернути увагу, це волоські горіхи, бразильські горіхи, кеш’ю, арахіс, сочевиця, соняшник, коноплі, чіа та насіння льону.

Цитрусові 

Цитрусові, такі як апельсини, лимони, лайми та грейпфрути, наповнені вітаміном С. Лише один апельсин середнього розміру містить 70 мг вітаміну С або 78 відсотків РСНП. Вітамін С є потужним антиоксидантом, який може допомогти захистити ваші очі від шкідливих вільних радикалів. Наше тіло також використовує вітамін С для вироблення колагену. Колаген — це білок, який використовується для надання структури нашим очам, зокрема рогівці та склері. Вітамін С також може відігравати певну роль у зниженні ризику катаракти.

Листова зелень

Листова зелень, така як капуста, шпинат і листова капуста, багата лютеїном і зеаксантином. Це важливі сполуки, які є частиною сімейства каротиноїдів (як і бета-каротин). Як лютеїн, так і зеаксантин містяться в макулі та сітківці ока. Вони допомагають фільтрувати синє світло, яке вважається шкідливим для очей.

Вода!

Недостатнє споживання води може бути катастрофічним для більшості, якщо не для всіх частин і функцій нашого тіла. Отже, не дивно, що вода також необхідна для здоров’я наших очей. Вживання достатньої кількості води може допомогти вашим очам виробляти необхідну кількість сліз. Це запобігає симптомам сухості очей. Зневоднення також може зробити шкіру навколо очей темнішою, що здається більш впалою.

Ця стаття призначена виключно для інформаційних цілей. Зверніться за порадою до лікаря, якщо у вас виникли проблеми із зором. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж доповнювати свій раціон з міркувань здоров’я.

Поділіться коментарем