Папіломами називаються доброякісні розростання на шкірі, спричинені папіломавірусом людини. Близько 80% населення планети заражені ВПЛ, але за міцного імунітету ніяких зовнішніх ознак патології не виявляється. При створенні сприятливих умов на поверхні епітелію виникають утворення рожевого або світло-коричневого кольору на ніжці. Паразити в організмі людини стають причиною різкого зниження імунітету, створюючи зручні умови для появи шкірних наростів – папілом
Зв’язок між глистами та папіломами
Папіломами називаються доброякісні розростання на шкірі, спричинені папіломавірусом людини. Близько 80% населення планети заражені ВПЛ, але за міцного імунітету ніяких зовнішніх ознак патології не виявляється.
При створенні сприятливих умов на поверхні епітелію виникають утворення рожевого або світло-коричневого кольору на ніжці. Паразити в організмі людини спричиняють різке зниження імунітету, створюючи зручні умови для появи шкірних наростів – папілом.
Зміст:
1. Який зв’язок між папіломами та зараженням глистами?
2. Ознаки зараження паразитами
3. Шкірні висипання
4. Лікування папілом
5. Профілактика зараження паразитами
Який зв’язок між папіломами та зараженням глистами?
Папіломи можуть бути ознакою наявності паразитів, тому що гельмінти, потрапляючи в кишківник, харчуються білками, ферментами, вітамінами та мікроелементами, які надходять до організму разом з їжею. Ці речовини потрібні людині для нормального зростання, функціонування життєво важливих систем та отримання енергії. Внаслідок дефіциту корисних компонентів відбувається ослаблення захисних сил, знижується опірність інфекціям та вірусам.
Через те, що існує зв’язок між глистяною інвазією і ВПЛ, то якщо людина була раніше заражена вірусом, на шкірі починають з’являтися множинні нарости. Найчастіше папіломи локалізуються на шиї, під пахвами в пахвинній ділянці, на геніталіях. Місце висипань залежить від того, яким шляхом вірус потрапив до організму.
Організм реагує на появу паразитів як на збудника інфекції та починає посилено виробляти імуноглобулін. Постійна присутність гельмінтів сильно виснажує імунну систему, відбувається збій у її роботі, людина стає вразливою перед атакою папіломавірусу та може легко інфікуватися папіломами. Починають загострюватись хронічні недуги, часто виникають ГРВІ.
Доброякісні утворення видаляють шляхом хірургічного висічення, методом кріодеструкції або лазерним променем. Але крім усунення зовнішніх ознак захворювання – папілом – необхідно проводити терапію, спрямовану на зміцнення імунної системи та усунення паразитів з організму, інакше симптоми ВПЛ з’являться знову.
Види папілом:
- звичайні бородавки;
- гострі кондиломи;
- папіломи очей та верхніх дихальних шляхів;
- урогенітальні утворення;
- клітинні карценоми (рак) шийки матки, статевих органів, пряма кишка.
Ознаки зараження паразитами
Симптоми інфікування гельмінтами у дорослих та дітей:
- зниження апетиту чи його надмірне посилення;
- бліді шкірні покриви;
- порушення травлення, діарея чи хронічні запори;
- підвищена збудливість;
- різка втрата ваги чи розвиток ожиріння;
- нудота, блювота;
- головний біль, постійна втома, швидка стомлюваність;
- шкірні висипання: папіломи, екзема, кропив’янка, дерматит, які важко піддаються лікуванню;
- часті застудні захворювання на фоні ослабленого імунітету;
- поганий сон, скрегіт зубами.
Зараження гельмінтами може тривалий час протікати без видимих симптомів, а погіршення самопочуття відносять до інших захворювань внутрішніх органів. Під час розмноження глисти відкладають личинки, які потрапляють в область заднього проходу та викликають сильне свербіння. Велике скупчення гельмінтів здатне викликати непроходження кишківника, розвиток онкологічних пухлин злоякісного характеру.
Шкірні висипання
Паразити в організмі призводять до порушення кишкової перистальтики, стимулюють посилення секреції імуноглобуліну, в результаті розвивається алергічна реакція у вигляді висипань на шкірі, папілом. Аскариди, гострики, трихінели у процесі своєї життєдіяльності виділяють токсини, які є потужними алергенами. Організм реагує цього появою кон’юнктивіту, риніту, роздратуванням епідермісу.
Будь-які порушення в роботі травного тракту негативно впливають на стан епідермісу. При зараженні паразитами шкіра набуває землистий відтінок, стає сухою і в’ялою, може з’являтися вугрі, папіломи, пігментні плями, подразнення, лущення і свербіж.
Підшкірні глисти (дирофілярія, вірус Моргеллона, філяріатоз) потрапляють в організм через укуси комах. На цьому місці утворюється щільна папула, при натисканні на яку помітно рух під верхнім шаром епідермісу. Там мешкає живий гельмінт. Іноді область зараження свербить та запалюється, але найчастіше захворювання протікає безсимптомно. У міру прогресування патології ознаки присутності паразитів проявляються гостріше, погіршується самопочуття хворого, підвищується температура тіла.
Зараження філяріатоз може не виявлятися до 8 років. Весь цей час людина часто страждає на дерматити, екзему, через паразити виникають папіломи, бородавки. Ці гельмінти постійно переміщаються під шкірою, тому витягти їх дуже складно. Часто такі черв’яки живуть в очах, викликаючи серйозні захворювання, і навіть можуть стати причиною сліпоти.
Існують інші підшкірні паразити, які сприяють утворенню на шкірі папул, ущільнень. Це шистосоматоз, свинячий ціп’як, цистицеркоз. Крім ураження епідермісу глисти порушують роботу травного тракту, печінки та жовчного міхура, можуть поширюватися у м’язові тканини, кров, головний мозок.
Лікування папілом
Насамперед терапія спрямована на зміцнення імунної системи. Для цього приймають Ехінацею, Імудон, Імуноглобулін чи Біовен. Захисна система організму виключить ризик повторних розростань папілом.
Оскільки існує прямий зв’язок між розвитком ВПЛ та зараженням гельмінтами, то для ефективного лікування слід вивести паразитів медикаментозними засобами. Для більш результативної терапії складають лабораторні аналізи, щоб визначити вид хробаків, які живуть в організмі. Після цього призначають глистогонні препарати.
Найчастіше застосовують:
- Медамін.
- Вермокс.
- Альбендазол.
- Пірантел.
- Піперазин.
- Немоцід.
Після виведення паразитів з організму папіломи видаляють рідким азотом, струмами високої частоти, лазером або січуть скальпелем. Позбутися шкірних наростів можна за допомогою аптечних препаратів: Альдара, Оксолінова мазь, Коломак, Стефалін, Віферон. Ці засоби викликають відмирання клітин та новоутворення відпадають, при цьому формується місцевий імунітет.
З появою ознак папілом слід звернутися до лікаря виявлення причини загострення захворювання. Після усунення провокативного фактора видаляють шкірні нарости, призначають імуномодулятори.
Профілактика зараження паразитами
Щоб знизити ризик інфікування та запобігти появі шкірних папілом, необхідно дотримуватися нескладних правил:
1. Слід мити руки з милом після прогулянки на вулиці, відвідування місць великого скупчення людей, туалету.
2. Важливо зміцнювати імунітет та проводити оздоровчі процедури. Личинки, потрапляючи в організм здорової людини, мають менше шансів на виживання. ВПЛ проявляється утворенням папілом лише в ослаблених людей.
3. Інфікування паразитами може статися через ґрунт, в якому живуть личинки глистів. Земля потрапляє на овочі та фрукти, тому їх необхідно мити перед вживанням.
4. Якщо в будинку мешкають кішки, собаки, потрібно проводити регулярну профілактику глистової інвазії у вихованців. Інфікуватися можна після контакту з улюбленцем.
5. Боротьба з мухами й комахами також є методом профілактики зараження підшкірними паразитами, що викликають утворення папул, папілом.
6. Якщо один із членів сім’ї інфікований гельмінтами, лікування необхідно проводити решті родичів, які живуть в одній квартирі, оскільки захворювання передається контактно-побутовим шляхом.
7. Працівникам сільськогосподарських угідь рекомендується періодична медикаментозна профілактика глистяних інвазій.
8. Не можна купатися влітку у відкритих водоймах, де можуть пити воду сільськогосподарські тварини, які є носіями паразитів.
Між появою папілом на шкірі та зараженням паразитами існує безпосередній зв’язок.
Тому для ефективного лікування необхідно проводити комплексні процедури з очищення, оздоровлення організму та зміцнення імунної системи. Усунення зовнішніх ознак ВПЛ на тлі глистяної інвазії не дасть результатів і незабаром нарости з’являться знову.