Крохмалисті овочі
Деякі овочі є кращими за інші, якщо ви стежите за рівнем тригліцеридів. Обмежте кількість тих, що містять крохмаль, таких як кукурудза і горох. Таким чином ваш організм не буде перетворювати зайвий крохмаль в тригліцериди. Є багато інших варіантів, з яких можна вибрати, таких як цвітна капуста, білокачанна капуста і гриби.
Запечена квасоля з цукром або свининою
Квасоля містить клітковину та інші поживні речовини. Але якщо вони зроблені з цукром або свининою, вони можуть бути не найкращим вибором. На банці повинно бути вказано, що в ній міститься та скільки цукру і жиру ви отримуєте. Перейдіть на чорну квасолю, яка є чудовим джерелом клітковини й білка, без насичених жирів або доданого цукру.
Забагато фруктів
Без сумніву, фрукти корисні, особливо якщо ви з’їдаєте шматочок фрукта замість шкідливого десерту. Але коли у вас високий рівень тригліцеридів, можливо, вам доведеться обмежитися 2-3 шматочками фруктів на день. Таким чином, ви не отримаєте забагато природних цукрів, які містяться у фруктах. Якщо ви їсте сухофрукти, пам’ятайте, що розмір порції набагато менший: наприклад, 4 столові ложки родзинок (1/4 склянки).
Алкоголь
Ви можете думати, що алкоголь корисний для вашого серця. Але занадто велика його кількість може підвищити рівень тригліцеридів. Це пов’язано з цукром, який природним чином входить до складу алкоголю, будь то вино, пиво або лікер. Забагато цукру з будь-якого джерела може бути проблемою. Ваш лікар може порекомендувати вам взагалі не пити, якщо у вас дуже високий рівень тригліцеридів.
Рибні консерви в олії
Риба корисна для вашого серця. Але коли ви купуєте рибні консерви, перевірте на етикетці, чи не з олією вони. Краще купувати рибні консерви у власному соку. Зазвичай і ті, і інші доступні на одній полиці в продуктовому магазині.
Кокос
Кокос — це модно. Ви можете знайти кокосове молоко, кокосову воду, кокосову стружку, кокосову олію та, власне, свіжий кокос. Деякі люди кажуть, що кокос має переваги для здоров’я, але він також містить багато насичених жирів, тому запитайте свого лікаря, чи не слід вам обмежити його вживання, або ж, можливо, повністю відмовитися від нього.
Крохмалисті продукти
Якщо ви їсте занадто багато макаронів, картоплі або круп, ваш організм може перетворити їх на тригліцериди. Ви все ще можете їх їсти, але слід дотримуватися правильних розмірів порцій. Порція — це шматочок хліба, 80 г рису, 120 г макаронів або 120 г картоплі чи вареної вівсянки.
Солодкі напої
Велика частина цукру, яку ви отримуєте, може надходити з напоїв. Незалежно від того, чи п’єте ви солодкий чай з льодом, звичайну газовану воду, фруктовий сік або кавовий напій з сиропом, ви можете отримати більше солодощів, ніж здатен витримати ваш організм. Він може перетворити частину цього цукру на тригліцериди. Тому, коли ви скорочуєте споживання цукру, не забудьте включити до списку обмежень і свої напої.
Мед або кленовий сироп
Ви можете вважати мед і кленовий сироп більш здоровими та натуральними, ніж рафінований цукор. Але, як і цукор, вони можуть підвищити рівень тригліцеридів. Коли ви працюєте над зниженням рівня тригліцеридів, скоротіть споживання підсолоджувачів, навіть якщо це не столовий цукор.
Хлібобулочні вироби
Через високий рівень тригліцеридів вам слід обмежити вживання насичених жирів у своєму раціоні. Це охоплює насичені жири у вершковому маслі, що містяться у випічці. Також слід повністю уникати трансжирів. Перевірте етикетку з інформацією про поживні речовини, щоб бути впевненими у користі продукту.
М’ясо з високим вмістом жиру
Вам не потрібно повністю відмовлятися від м’яса. Але розгляньте можливість вибору більш пісних його сортів. Також уникайте всіх перероблених м’ясних продуктів, включаючи бекон, ковбасу і шинку, оскільки вважається, що ці види м’яса сприяють виникненню серцевих захворювань і діабету.
Вершкове масло або маргарин
Використовуйте оливкову олію замість вершкового масла і маргарину, в яких може бути занадто багато насичених жирів або трансжирів, при приготуванні м’яса та овочів або заправці салатів. Рапсова, горіхова та лляна олії також є чудовими альтернативами.