Чи можна відновити втрачений слух?

139

Так, це можливо, — вважають дослідники з Північно-Західного університету, які відкрили головний ген, що потенційно може повернути слух людям похилого віку (та іншим людям), які мають інвалідну втрату слуху.

Can Lost Hearing Be Restored? | Weekly Bulletins | Andrew Weil, M.D.

Це чудова новина для 8,5% літніх людей віком від 55 до 64 років у США, які мають порушення слуху, а також для майже 25% людей віком від 65 до 74 років і половини тих, кому 75 років і більше. До цього часу втрата слуху через старіння, шум і деякі ліки була незворотною.

Після втрати слуху “волоскові” клітини, необхідні для слуху, не відновлюються. В ідеалі, сусідні волоскові клітини можна було б перепрограмувати так, щоб вони розвивалися в сенсорні волоскові клітини, необхідні для слухової функції, і вчені, можливо, знайшли спосіб полегшити цей процес.

Нещодавно відкритий головний ген програмує клітини на функціонування в якості внутрішніх або зовнішніх волоскових клітин для слуху, долаючи те, що вони описали як “основну перешкоду”, яка заважала відновленню слуху, — повідомили дослідники.

Вони відзначили, що загибель зовнішніх волоскових клітин завитки (описується як “орган у внутрішньому вусі, який перетворює звукові хвилі в нервові імпульси, що розшифровуються мозком”) найчастіше є причиною втрати слуху.

Провідний автор дослідження Хайме Гарсія-Ановерос (Jaime Garcia-Anoveros), доктор медичних наук, професор анестезії, неврології та нейронауки в Медичній школі Фейнберга Північно-Західного університету, зазначив, що скорочення як внутрішніх, так і зовнішніх волоскових клітин “схоже на балет. Зовнішні присідають і стрибають і піднімають внутрішні далі у вухо”.

Головний генний перемикач, який виявили північно-західні вчені, що програмує клітини вушного волосся, називається Tbx2. Коли ген експресується під час розвитку, клітина стає клітиною внутрішнього волосся. Коли ген блокується, клітина стає клітиною зовнішнього волосся. Здатність виробляти одну з цих клітин потребуватиме генного коктейлю, сказав доктор Гарсія-Ановерос.

До тих пір, поки ми не дізнаємося більше про новий головний ген і про те, як він працює, можливо, нам вдасться запобігти — або, принаймні, зменшити — втрату слуху, дотримуючись дієти, багатої бета-каротином, вітаміном С і магнієм. Про цю користь повідомлялося в ряді досліджень на тваринах, а також у результатах дослідження на людях, опублікованих у 2013 році. Підсумок: дослідники дійшли висновку, що учасники дослідження з вищим споживанням бета-каротину, вітаміну С і магнію мали кращий слух.

Інше дослідження, проведене в Жіночій лікарні Брігама в Бостоні, показало, що здорове харчування може допомогти запобігти втраті слуху у жінок. Дослідники виявили, що ризик втрати слуху був найнижчим у жінок, які найкраще дотримувалися версій Середземноморської дієти та Дієтичного підходу до зупинки гіпертонії (DASH).

Поділіться коментарем