Безпека харчових добавок
Здавалося б, ці продукти мають бути нешкідливими. Адже ви постійно використовуєте трави, коли готуєте їжу. Але деякі з них можуть бути небезпечними, особливо якщо у вас є певні захворювання або ви приймаєте деякі ліки. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки.
Звіробій
Цю популярну добавку часто приймають при депресії, тривозі та проблемах зі сном. Але вона може викликати побічні ефекти, такі як головний біль, нудота, запаморочення, сухість у роті. Також є ризик того, що вона зробить вас більш схильними до сонячних опіків та може викликати проблеми, якщо ви приймаєте певні ліки — від ліків для серця до антидепресантів і навіть протизаплідних таблеток. А ще звіробій здатен зробити менш ефективними деякі види хімієтерапії.
Кава-кава (або Перець п’янкий)
Передбачається, що вона допомагає при тривозі та безсонні. Але вона може викликати пошкодження печінки, наприклад, гепатит. Тому не варто пити її, якщо у вас є проблеми з печінкою або нирками. Кава також може бути небезпечною, якщо ви п’єте алкоголь або приймаєте інші препарати, які викликають сонливість.
Гінкго
Люди часто приймають гінкго, щоб спробувати поліпшити свою пам’ять. Деякі вважають, що гінкго також допомагає з кровообігом, психічними функціями та висотною хворобою. Але воно може розріджувати кров і викликати кровотечу. Це особливо ризиковано, якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров.
Арніка
Деякі люди вважають, що втирання олії цієї рослини в шкіру допомагає полегшити біль від синців, а також від набряків і болю. Інші приймають цю добавку, щоб полегшити свій стан при запорах. Але вживання цієї трави може також підвищити кров’яний тиск і викликати прискорене серцебиття та задишку. Це може навіть пошкодити печінку та призвести до коми або навіть смерті.
Імбир
Люди приймають його, щоб полегшити нудоту, викликану хірургічним втручанням, хімієтерапією або морською хворобою. А іноді його використовують для лікування артриту або іншого болю в суглобах. Але імбир може викликати проблеми зі згортанням крові, серцевим ритмом, кров’яним тиском і рівнем цукру в крові. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж вживати імбир, якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров, або страждаєте на діабет.
Жовтокорінь (гідрастіс)
Цей засіб, який має довгу історію серед корінних американців, використовується при запорах і застуді, очних інфекціях і навіть раку. Але жовтокорінь може впливати на серцевий ритм, згортання крові та знижувати кров’яний тиск. Слід спочатку проконсультуватися з лікарем, якщо у вас є проблеми зі згортанням крові або ви приймаєте ліки проти артеріального тиску.
Алое
Втирання цієї рослини в опік або рану може допомогти їй загоїтися або дати вами відчути полегшення. Але деякі люди також приймають його через рот, і це може викликати порушення серцевого ритму або проблеми з нирками. Воно також може знизити рівень цукру в крові, якщо у вас діабет.
Ефедра
Також відома як ставчак звичайний, ця трава використовувалася протягом тисячоліть в Китаї та Індії для лікування кашлю, головного болю і симптомів застуди. Зовсім недавно її використовували для схуднення та отримання енергії. Але дослідження показали, що вона може збільшити ймовірність серцевих захворювань та інсультів, а також викликати підвищення частоти серцевих скорочень і кров’яного тиску. Лікарі також попереджають про можливу смертельну взаємодію з багатьма серцевими препаратами. FDA заборонила ефедру як харчову добавку, але її все ще можна знайти в деяких трав’яних чаях.
Женьшень
Деякі люди вживають його, тому що сподіваються, що він сповільнить старіння. Інші приймають його при діабеті, для підвищення імунітету або для потенції. Але він може призвести до падіння рівня цукру в крові, тому може викликати проблеми у людей з діабетом. Ви також не повинні вживати його, якщо приймаєте розріджувачі крові.
Чорний кохош (Циміцифуга)
Ця добавка часто використовується при симптомах менопаузи, таких як припливи та нічна пітливість. Деякі жінки також приймають її при ПМС. Але вона повинна бути поза зоною досяжності для тих, хто має проблеми з печінкою, тому що є ймовірність, що вона може викликати її запалення або відмову. Його також слід уникати жінкам з раком молочної залози, поки не буде більше відомо про те, як чорний кохош може вплинути на них.
Часник
Деякі люди вважають, що він допомагає при високому кров’яному тиску і може лікувати симптоми застуди. Дослідження показують, що він також може трохи знизити рівень холестерину. Це безпечно для більшості людей, але часник може розріджувати кров. Це може збільшити ризик кровотечі, якщо ви приймаєте ліки для розрідження крові при серцевих захворюваннях.
Корінь солодки
Деякі люди використовують його для лікування кашлю, виразки шлунка, бронхіту, інфекцій та болю в горлі. Але він може підвищити кров’яний тиск і викликати проблеми з серцевим ритмом, тому спочатку проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас є проблеми з серцем. Надмірна кількість також може викликати проблеми у людей із захворюваннями нирок.
Кропива
Вважається, що вона допомагає при алергії та артриті, каменях у нирках і сечовому міхурі та інфекціях сечовивідних шляхів. Деякі люди використовують її на шкірі голови для боротьби з лупою. Але кропива може змусити ваше тіло утримувати воду, тому вам не слід приймати її, якщо ви затримуєте рідину через проблеми з серцем або нирками або якщо приймаєте сечогінні препарати.
Маруна дівоча (пижмо)
Цю добавку найчастіше приймають, щоб запобігти мігрені. Деякі люди також приймають її при артриті та алергії. Однак пиретрум може викликати проблеми зі згортанням крові, тому він може викликати проблеми у людей з серцевими захворюваннями або захворюваннями крові.