Чорний чай може допомогти знизити ризик смертності, і ось чому

3302

Експерти кажуть, що є кілька способів включити чаювання у своє повсякденне життя.

A younger woman drinks tea while sitting in a chair and reading a book
  • Дослідники стверджують, що щоденне вживання чорного чаю може допомогти знизити загальний ризик смертності.
  • Вони кажуть, так відбувається тому, що поліфеноли, які містяться в чаї, можуть діяти як антиоксиданти, що зменшують пошкодження клітин в організмі.
  • Експерти відзначають, що є й інші продукти, які містять поліфеноли, в тому числі трави, спеції, какао, горіхи та насіння.

Люди, які щодня п’ють чорний чай, можуть пережити своїх непитущих однолітків.

Про це свідчить нове дослідження, проведене Національним інститутом здоров’я та опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine.

У ньому дослідники стверджують, що ризик смертності від усіх причин був на 9-13% нижчим серед людей, які випивали щонайменше дві чашки чаю на день.

Дослідження було профінансовано в основному коштом програми очних досліджень Національного інституту раку.

Дослідники проаналізували дані про півмільйона чоловіків і жінок у віці від 40 до 69 років, які заповнили базову анкету в період з 2006 по 2010 рік для Біобанку Великобританії.

Близько 85% учасників повідомили, що вони регулярно п’ють чай. З них 89% повідомили, що п’ють чорний чай. Міцність чаю та розмір порції не оцінювалися.

Дослідники заявили, що користь від щоденного вживання чаю спостерігалася незалежно від того:

  • чи пили учасники також каву,
  • додавали в чай молоко або цукор,
  • від того, якій температурі чаю вони віддають перевагу,
  • або від генетичних варіантів, пов’язаних з метаболізмом кофеїну.

Автори дослідження припускають, що їхні висновки демонструють, що навіть більша кількість чаю може вписатися в здоровий раціон.

Що кажуть експерти

“Це дослідження показує, наскільки корисним може бути чорний чай для нашого здоров’я і довголіття”, — говорить Емі Горін, магістр медицини, RDN, інклюзивний дієтолог, що спеціалізується на рослинному харчуванні в Стемфорді, штат Коннектикут, і власниця компанії “Plant Based with Amy”.

Емі Браганьїні, MS, RD, CSO, фахівчиня з онкологічного харчування в онкологічному центрі Trinity Health Lacks Cancer Center в Мічигані та представниця Академії харчування і дієтології, додає, що це нове дослідження відповідає попереднім висновкам.

“Багато досліджень показали, що поліфеноли, які містяться в чаї (поліфеноли — це сполуки, які ми отримуємо з певних рослинних продуктів), можуть діяти як антиоксиданти в нашому організмі”, — розповіла Браганьїні.

“Вони можуть допомогти зменшити окислювальне пошкодження в наших клітинах і знизити ризик деяких хронічних захворювань (серцево-судинних захворювань і діабету). Поліфеноли також можуть діяти як протизапальні засоби, що може зменшити біль у суглобах та при артриті”, — каже вона.

Для багатьох людей такі напої, як кава і чай, можуть бути основним джерелом харчових антиоксидантів.

Цілком логічно, що існує зв’язок між вживанням чаю і зниженням ризику смертності, враховуючи, що ці сполуки, як правило, відіграють захисну роль як проти раку, так і проти серцево-судинних захворювань.

Поради для любителів чаю

Якщо ви намагаєтеся вибрати ідеальний чорний чай, є кілька важливих моментів, про які слід пам’ятати:

  • Визначте, чи хочете ви чайні пакетики, листковий або розсипний чай. Якщо ви новачок у світі чаю, рекомендуємо почати з чайних пакетиків, оскільки обрати й приготувати їх “легко і безпомилково”.
  • Спробуйте інші види чаю. Чорний чай чудовий на смак, але це також гарна ідея спробувати інші смакові категорії (білий, зелений, жовтий, улун і мате), щоб побачити, що саме вам підходить.
  • Запитайте себе, коли ви, швидше за все, будете пити чай, і вибирайте його вид, виходячи з вашої відповіді. Наприклад, зелений чай, як правило, містить більше кофеїну, ніж чорний, тому радимо не пити будь-який чай з кофеїном перед сном.
  • Подумайте про зберігання. Зберігайте пакетики в оригінальному пакуванні, а розсипний лист зберігайте в герметичному контейнері.

Не знаєте, чого хочете? Пропонуємо шукати чай, зроблений з цільного чайного листя.

Поради для людей, які не люблять чорний чай

Якщо ви не любите чорний чай, експерти відзначають, що існують інші джерела їжі, які забезпечують ці антиоксиданти.

Пропонуємо спочатку спробувати інший тип чаю, щоб побачити, чи краще він відповідає вашим уподобанням. Рекомендуємо спробувати зелений або білий чай, оскільки вони “обидва багаті на антиоксиданти та дуже корисні для здоров’я”.

Люди, які не люблять каву або чай, не повинні відчувати, що вони продають своє здоров’я задешево.

Існує безліч інших джерел їжі, що містять ці корисні сполуки, в тому числі ягоди та зелені овочі.

Джерела їжі, багаті поліфенольними сполуками, включають:

  • Трави
  • Спеції
  • какао
  • Горіхи
  • Насіння

Найважливіше, що потрібно зробити, — це спробувати збільшити споживання фруктів та овочів.

Наступного разу, коли ви підете в продуктовий магазин, поставте собі за мету наповнити свій кошик веселкою різнокольорових продуктів.

Прості способи додати антиоксиданти в меню:

  • Додавати гриби до соусу для спагеті
  • Перекушувати йогуртом зі свіжими ягодами
  • Додавати броколі, болгарський перець, цибулю, горошок, кабачки та патисони у будь-яку страву, приготовану на грилі
  • Відучувати свої смакові рецептори від штучного цукру, частіше обираючи цілісні, природно підсолоджені продукти, такі як фрукти, буряк, горох, моркву.

Огляд 2016 року в Scientific Reports виявив, що люди, які регулярно їли ягоди, мали нижчий рівень “поганого” холестерину порівняно з людьми, які не їли їх регулярно.

Рівень холестерину впливає на здоров’я серця, що, своєю чергою, впливає на смертність. Ягоди мають чудовий смак у будь-чому — від млинців до смузі.

Поділіться коментарем