Бузина
Це старий народний засіб. Ця рослина багата на поживні речовини, які називаються антиоксидантами, і може допомогти боротися із запаленнями. У деяких лабораторних дослідженнях екстракт з ягід показав, що він блокує віруси грипу. Але вчені попереджають, що потрібно більше досліджень.
Білі гриби
Вони дають вам мінерал селен і вітаміни групи B — рибофлавін і ніацин. Це допомагає вам кількома способами. Якщо у вас низький рівень селену, у вас може бути більша ймовірність захворіти на грип у важчій формі. Рибофлавін і ніацин відіграють важливу роль у здоровій імунній системі.
Ягода асаї
Її темний колір є ознакою того, що в ній багато поживних речовин, які називаються антоціанами.
Не існує жодних досліджень, які показують, що асаї корисна для будь-якого конкретного стану. Але в цілому антиоксиданти з харчових продуктів є ключовою частиною здорового способу життя.
Насолоджуйтеся цими ягодами в соку або смузі, або спробуйте їх в сушеному вигляді та змішуйте з мюслі.
Устриці
Вони містять цинк, який, як виявляється, має певну здатність боротися з вірусами. Це, ймовірно, тому, що цинк допомагає створювати й активувати білі кров’яні клітини, які беруть участь в імунній відповіді. Він також допомагає вашій імунній системі виконувати такі завдання, як загоєння ран.
Кавун
Він не тільки освіжає. Коли він стиглий, він також містить велику кількість антиоксиданту під назвою глутатіон. Він зміцнює імунну систему, щоб вона могла боротися з інфекціями.
Щоб отримати найбільше глутатіону в кавуні, їжте червоний м’якуш біля шкірки.
Зародки пшениці
Це частина пшеничного насіння, яка живить молоду рослину пшениці, і вона багата на поживні речовини. Це чудовий спосіб отримати цинк, антиоксиданти та вітаміни групи B.
Зародки пшениці забезпечують хороше поєднання клітковини, білка та деяких корисних жирів. У рецептах ви можете замінити частину звичайного борошна зародками пшениці.
Нежирний йогурт
Пробіотики, що містяться в йогурті та інших ферментованих продуктах, можуть полегшити перебіг застуди. Шукайте етикетки з написом “живі та активні культури”.
Також шукайте доданий вітамін D. Дослідження показують, що люди з низьким рівнем вітаміну D можуть бути більш схильні до застуди або грипу.
Шпинат
У цьому “суперпродукті” ви знайдете багато поживних речовин. Одним з них є фолат, який допомагає вашому організму створювати нові клітини та відновлювати ДНК. Він також може похвалитися клітковиною, антиоксидантами, такими як вітамін С, і багатьма іншими. Їжте шпинат сирим або злегка приготованим, щоб отримати максимальну користь.
Чай
Не соромтеся вибирати білий, зелений або чорний чай. Кожен з них містить поліфеноли та флавоноїди, що борються з хворобами. Ці антиоксиданти шукають вільні радикали, що пошкоджують клітини, і знищують їх. Чаї з кофеїном і без працюють однаково добре.
Солодка картопля
Як і морква, солодка картопля містить бета-каротин. У вашому організмі він перетворюється на вітамін А, який прибирає шкідливі вільні радикали. Це допомагає зміцнити імунну систему і навіть може покращити процес старіння.
Броколі
Її легко знайти в продуктовому магазині, і вона є базовим продуктом для зміцнення імунітету. Ви отримаєте з броколі багато поживних речовин, які захищають ваш організм від пошкоджень. Ця капуста містить вітаміни А і С, а також антиоксидант глутатіон. Додавайте її в будь-яку страву або намазуйте нежирним сиром, щоб доповнити гарнір.
Часник
Цей основний продукт робить більше, ніж просто підсилює смак їжі. Сирий часник може допомогти перемогти шкірні інфекції завдяки своїй здатності боротися з бактеріями, вірусами та грибками. Однак, щоб отримати переваги, ви маєте використовувати справжній часник, а не часниковий порошок. Добавка часнику може навіть допомогти знизити рівень холестерину.
Місо
Ця традиційна японська приправа, виготовлена з ферментованих соєвих бобів, зазвичай має вигляд солоної пасти. Ви, напевно, їли її в супі, але ви також можете додавати її в соуси. Вона містить пробіотики, “хороші” бактерії, які містяться в йогурті, деяких ферментованих продуктах і вашому кишківнику. Оскільки вона зміцнює вашу імунну систему, то може допомогти боротися з інфекційною діареєю, а також з іншими видами діареї.
Курячий суп
За улюбленим бабусиним засобом від застуди стоїть точна наука. Домашній курячий суп дійсно може полегшити ваші симптоми та допомогти вам швидше одужати. Щобільше, він містить хімічну речовину під назвою карнозин, яка може захистити ваш організм від вірусу грипу. Немає часу готувати суп з нуля? Дослідники стверджують, що багато магазинних супів мають такий самий ефект.
Гранатовий сік
Стародавні єгиптяни були в чомусь праві, коли використовували цей барвистий фрукт для лікування інфекцій. Поки що більшість сучасних досліджень зосереджені на гранатовому екстракті, але сік є багатообіцяльним: він може допомогти вашому організму боротися з бактеріями та деякими видами вірусів, включно із грипом.
Імбир
Можливо, ви любите імбир за гостру пікантність, яку він надає азіатській кухні. Або за те, що коли ви п’єте його в чаї або імбирному елі, він може полегшити нудоту і блювоту. Але зачекайте — це ще не все. Цей вузлуватий корінь також є хорошим джерелом антиоксидантів. Однак пропустіть добавки. Додайте імбир до картоплі фрі або заваріть його в гарячій воді, щоб приготувати чай. Антиоксиданти найкраще працюють у вашому організмі, коли ви отримуєте їх безпосередньо з фруктів та овочів.