Відповіді на поширені запитання: засоби від герпесу

510

Вірус простого герпесу (ВПГ), вірус, що викликає застуду, є надзвичайно поширеним. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ним хворіє близько 50% людей віком до 50 років. Однак не всі відчувають симптоми.

Якщо у вас з’являються простудні виразки — також відомі як гарячкові пухирці або оральний герпес — навколо рота або губ, це, швидше за все, викликано типом ВПГ, відомим як ВПГ-1.

Однак у деяких випадках застуда може бути спричинена ВПГ-2. Це версія вірусу, яка найчастіше призводить до генітального герпесу.

Як ВПГ-1, так і ВПГ-2 є дуже заразними й можуть поширюватися при тісному особистому та статевому контакті.

Це охоплює:

  • контакт “шкіра до шкіри”;
  • поцілунки;
  • спільне використання особистих речей, таких як засоби особистої гігієни або посуд для їжі та напоїв.

Після того, як ви заразилися ВПГ, він залишається у вашому організмі, навіть якщо у вас немає герпесу або будь-яких інших симптомів.

Оскільки герпес може бути дуже помітним, ви можете вдаватися в питання про найкращі способи його якнайшвидшого усунення. Хоча ліків проти ВПГ не існує, лікування може допомогти полегшити симптоми та зменшити тривалість спалахів.

Нижче наведені відповіді на поширені запитання, які можуть виникнути у вас щодо лікування застуди.

Як вилікувати герпес швидко?

Зазвичай герпес заживає сам по собі. Це може зайняти від кількох днів до кількох тижнів. У більшості випадків це триває від 7 до 10 днів, але тривалість залежить від конкретної людини.

Противірусні препарати, призначені лікарем, можуть допомогти герпесу зажити швидше. Деякі з них також можуть допомогти зменшити кількість загострень для тих, хто відчуває їх часто.

Ви можете застосовувати місцеві ліки, злегка наносячи їх на уражену ділянку чистою ватною кулькою або ватним тампоном.

Щоб обмежити час загоєння герпесу, важливо також зменшити фактори, які можуть призвести до подальшого подразнення або загострення. Це може охоплювати скорочення тригерів, таких як стрес і сонячне опромінення, а також уникнення доторків до герпесу.

Що найкраще накласти на герпес?

За даними Медичного інституту Джона Хопкінса, найкращим варіантом лікування застуди часто є противірусні пероральні препарати. Лікарі також можуть призначити місцеві противірусні препарати, які можна наносити безпосередньо на місце застуди.

До противірусних препаратів, що відпускаються за рецептом, відносяться

  • ацикловір (перорально)
  • пенцикловір крем (місцево)
  • валацикловір (перорально)
  • фамцикловір (перорально)

Окрім ліків, призначених лікарем, існують також безрецептурні засоби, які можна наносити на застуду, щоб полегшити дискомфортні симптоми та, можливо, скоротити час загоєння застуди.

Ці варіанти включають продукти, які містять докозанол або бензиловий спирт.

Вплив сонця може сприяти виникненню герпесу, тому корисно користуватися бальзамом для губ з сонцезахисним фільтром. Це може допомогти захистити вашу застуду від сонця і потенційно зменшити кількість спалахів у майбутньому.

Поки ви чекаєте, коли герпес заживе, ви можете вдатися в питання, чи важливо давати рані дихати або чи можна замазувати її косметикою.

Відповідь така: якщо ранка відкрита, краще зачекати з нанесенням макіяжу і дати їй дихати, щоб уникнути подальшого інфікування.

Якщо ви все ж вирішили нанести макіяж під час спалаху ВПГ, краще наносити його за допомогою одноразового аплікатора, а потім викинути, щоб обмежити можливість поширення інфекції.

Вимийте руки з милом перед тим, як наносити решту макіяжу або одягати контактні лінзи. Це допоможе вам уникнути поширення вірусу на навколишні ділянки, включаючи очі.

Що я можу накласти на герпес, щоб допомогти йому зажити природним шляхом?

Попри те, що ліків проти застуди не існує, деякі природні засоби можуть допомогти полегшити стан і потенційно скоротити тривалість спалаху.

Природні засоби проти герпесу такі:

  • Алое. Встановлено, що алое має протизапальні властивості й може забезпечити природне полегшення симптомів застуди як місцеве лікування.
  • Ефірні олії. Дослідження вивчали роль певних ефірних олій у скороченні тривалості спалахів або полегшенні симптомів застуди при місцевому застосуванні. Потенційно корисні ефірні олії:
    • олія чайного дерева;
    • олія м’яти перцевої;
    • олія ромашки;
    • анісова олія;
    • олія меліси;
    • олія евкаліпта.
  • Лід. Асоціація Американської академії дерматології рекомендує прикладати лід до застуди, щоб полегшити біль, печіння або свербіж.

Як позбутися герпесу за одну ніч?

На жаль, герпес зазвичай заживає щонайменше кілька днів, причому більшість з них триває від 7 до 10 днів. Тривалість герпесу залежить від людини.

Хоча ви не обов’язково можете позбутися його за одну ніч, лікування, наприклад, противірусними препаратами, може зменшити тривалість симптомів.

Кілька речей, які ви можете зробити, щоб сприяти загоєнню:

  • пити рідину, щоб запобігти зневодненню;
  • вживання прохолодної м’якої їжі;
  • щоб зменшити стрес, робити такі речі, як медитація або інші види діяльності, які вам подобаються.

Чи допомагає зубна паста при герпесі?

Немає жодних реальних доказів того, що зубна паста є ефективним засобом лікування герпесу. Краще проконсультуватися з лікарем, перш ніж пробувати будь-які домашні засоби.

Чи варто розтирати герпес?

Хоча ви можете подумати про те, щоб стиснути або розтерти герпес, щоб спробувати позбутися її, це може насправді тільки погіршити її стан. Натискання на герпес може призвести до більшого подразнення та посилення болю. Це може навіть призвести до подальшого інфікування або утворення рубців.

Ще одна причина, чому вам слід намагатися протистояти бажанню розколупати або доторкнутися до герпесу, полягає в тому, що ВПГ-1 є дуже заразним. Це наражає вас на ризик поширення вірусу на інші частини тіла або на іншу людину.

Якщо ви все ж таки доторкнулися до застуди, обов’язково ретельно вимийте руки з милом.

Підсумок

Хоча більшість випадків герпесу проходить самостійно, належний догляд може допомогти скоротити тривалість спалаху та полегшити симптоми.

При лікуванні ВПГ лікарі часто рекомендують місцеві або пероральні противірусні препарати. Існують також безрецептурні препарати та натуральні засоби, які можуть принести певне полегшення.

Якщо герпес триває понад 10 днів, інфікується або поширюється на очі, або якщо у вас підвищується температура, важливо відвідати лікаря.

Поділіться коментарем