Помідор + огірок = швидше псуються
Причина — етилен, газ, що міститься в деяких фруктах і овочах, який прискорює їх дозрівання. Це велика причина харчових відходів. Тому зберігайте продукти, що виділяють етилен, окремо від тих, які чутливі до нього.
Виробники етилену:
|
Чутливий до етилену:
|
Миття зелені
Листяні зелені овочі, такі як шпинат і біб, ромен, червоний листовий салат та інші види салату, залишаться свіжими довше, якщо промити їх у прохолодній воді перед тим, як помістити в холодильник. Зів’яле або знебарвлене листя викидайте. Висушіть зелень в салатниці або струсіть воду і нещільно загорніть зелень у паперові рушники. Закрийте їх у поліетиленовий пакет або контейнер.
Залишайте віск на фруктах
Багато фруктів і овочів, особливо ті, що вирощуються в теплому кліматі, мають природний восковий зовнішній шар для запобігання усадки. Деякі культури покривають штучним воском. Змивайте його тільки безпосередньо перед тим, як будете готові до вживання. Це допомагає запобігти появі синців та передчасному гниттю. Покриті продукти включають яблука, лимони, нектарини, апельсини, огірки, болгарський перець, картоплю та баклажани.
Обрізка моркви
Це зелене бадилля може бути гарними. Але воно забирає поживні речовини та свіжість у решти моркви. Зріжте зелене бадилля перед зберіганням. Покладіть нарізану моркву в поліетиленовому пакеті в ящик холодильника. Овочі повинні зберігатися протягом декількох тижнів. Порада професіонала: збережіть зелень для приготування песто, чимічуррі або заправки для салату.
Зберігайте банани в прохолоді
Ваша сонячна кухня може бути одним з найгірших місць для зберігання цих тропічних фруктів. Вологе, тепле повітря прискорює побуріння. Тримайте їх подалі від інших продуктів. Після того, як вони дозріють до вашого смаку, покладіть банани в холодильник, щоб продовжити термін їх зберігання на пару днів. Шкірка може покритися плямами, але внутрішня частина повинна залишатися смачною.
Заморожений імбир
Любите гострий смак свіжого імбиру, але ніколи не використовуєте його досить швидко, поки він не став жорстким або не запліснявів? Імбир, який також називають імбирним коренем, може зберігатися в холодильнику протягом декількох тижнів. Щоб зберігати його довше, киньте його в морозильну камеру. Натріть або наріжте імбир (не потрібно його чистити). Щільно загорніть фольгою або пакетом для заморожування, щоб уникнути доступу повітря. Він буде зберігати свіжість щонайменше 3 місяці.
Дайте цибулі подихати
Хороша циркуляція повітря є ключем до запобігання гниття. Зберігайте цибулю без поліетиленової плівки в прохолодному, сухому місці. Якщо вона продається в сітчастому мішку, ви можете повісити її на гачок у вашій коморі. Або зробіть власне вентильоване сховище зі старої чистої пари колготок. Опустіть цибулину в одну ногу і просуньте її вниз до носка. Потім зав’яжіть над нею вузол і опустіть ще одну цибулину. Нарізана цибуля зберігатиметься кілька днів у холодильнику.
Охолодження ягід
Полуниця — один з найсолодших видів ягід літа. Але ці ніжні плоди насправді холодостійкі. Насправді полуницю, малину, чорницю та ожину слід зберігати в холодильнику при температурі нижче 4°C, або навіть 0°C. Це подовжує термін їх зберігання. Волога зробить їх кашоподібними або запліснявілими швидше, тому мийте ягоди тільки перед вживанням.
Загорніть селеру у фольгу
Як і більшість овочів, селера майже повністю складається з води. Вона також чутлива до етилену — газу, що утворюється при дозріванні. Щоб селера не в’янула, щільно загорніть її у фольгу і зберігайте в ящику для хрустких продуктів. Або ви можете загорнути її в сухий паперовий рушник і покласти в пластиковий рукав. Селера повинна зберігатися кілька тижнів.
Пакуйте лимони в мішки
Яскраво-жовта купа цитрусових може прикрасити будь-який кухонний стіл. Це також ідеальне місце, щоб висушити лимони та лайми до твердих кульок. Але ви можете зберегти їх соковитими до місяця. Щільно закрийте лимони в пластиковому пакеті для зберігання, випустивши все повітря, і покладіть їх у холодильник.
Тримайте трави вертикально
З кінзою, петрушкою та м’ятою поводьтеся як зі зрізаними квітами. Помістіть їх у банки з водою і поставте в холодильник. Букети інших м’якостебельних трав, таких як базилік, можуть віддати перевагу теплішій температурі на вашому столі. Або спробуйте так: помістіть свіжі сухі трави в пластиковий пакет для продуктів і подуйте в нього, як в повітряну кульку. Вуглекислий газ з вашого дихання є відомим харчовим консервантом і може допомогти зберегти зелень свіжою.
Провітрюйте гриби
Це не фрукти й не овочі, а гриби. Гриби люблять прохолоду і хорошу вентиляцію. Пористий паперовий пакет — хороший вибір. Звільніть гриби від пластикової упаковки, яка може затримувати вологу. Вони можуть зберігатися в холодильнику до тижня. Перед тим, як готувати, промийте їх під прохолодною водою.
Глибоке очищення холодильника
На те, як швидко псуються продукти, впливають кілька факторів. До них відносяться світло, повітря, температура і час. Ви можете контролювати мікроорганізми, такі як бактерії, пліснява та дріжджі. Тому регулярно протирайте внутрішню частину холодильника. Для цього підійде білий оцет або мильна вода. Уникайте розміщення занадто великої кількості продуктів на полицях і ящиках, щоб повітря могло циркулювати.