Як смартфони впливають на психічне здоров’я дітей — думка терапевтів

172

У вашої дитини є смартфон, і ви турбуєтеся про те, як він може вплинути на її самопочуття? Починаючи з ясельного віку, діти використовують електроніку, щоб згаяти час. Деякі чудові програми можуть покращити їхні навички, але чи не піддається ризику психічне здоров’я дитини?

child mental health

Згідно з дослідженням, проведеним журналом “Сучасні батьки“, середній вік дитини, яка володіє мобільним телефоном, становить близько десяти років. Однак мати телефон і користуватися ним щодня — це різні речі.

Багато батьків із задоволенням передають свої телефони дітям, щоб ті не шуміли в машині, ресторані чи іншому місці. На жаль, це може дати їм кілька хвилин спокою, але може спричинити проблеми на все життя для їхньої дитини.

Переваги раннього знайомства з технологіями

Попри те, що вказати на всі негативні сторони використання технологій легко, є й позитивні моменти, пов’язані з їх впливом. По-перше, діти стають більш технічно грамотними з раннього віку. Оскільки світом керують комп’ютери та електроніка, надання їм стартових навичок може бути корисним.

1. Кращі можливості для працевлаштування

Сфера ІТ швидко розвивається. Дослідження, проведене CompTIA, показало, що за останні два роки кількість робочих місць у сфері ІТ зросла більш ніж на 134%. Порушення безпеки та проблеми з безпекою додали десятки тисяч робочих місць. Майбутнє все ще трохи непевне, оскільки часи постійно змінюються, але можна з упевненістю сказати, що наявність будь-яких ІТ-навичок поставить дитину в кращу позицію на ринку праці.

2. Вони рано вчаться академічним дисциплінам

Ваші діти багато чому вчаться, дивлячись шоу. Візьмемо, наприклад, “Вулицю Сезам”. Програма стартувала в 1969 році, і вона була дуже популярною. Швидше за все, ви виросли, дивлячись її за тим же розкладом, що і ваші діти.

Милі персонажі та пісні навчають дітей лічби, алфавіту і життєвих уроків про те, як ладнати з іншими та сприймати розмаїття. Ці симпатичні персонажі вміють співати й танцювати в серці вашої дитини так, як не можете ви. Їхнє послання любові та прийняття інших є дуже важливим.

Крім того, вони навчають основ читання, що робить їх готовими до школи. Дозволяючи дитині користуватися смартфоном, легко побачити деякі хороші речі, які відбуваються. Однак ключовим моментом є поміркованість.

Технології викликають залежність, як і будь-який наркотик, тому саме ви повинні встановлювати часові межі та правила користування ними. Однак це може підштовхнути їхню креативність і навіть зробити їх більш емпатичними, тому трохи — не зашкодить.

П’ять способів, як смартфони можуть зашкодити психічному здоров’ю дитини

Хоча смартфон дійсно приносить певний спокій і умиротворення на кілька хвилин, як він впливає на психічне здоров’я дитини? Канадське педіатричне товариство стверджує, що діти у віці від 1 до 4 років повинні користуватися мобільним телефоном не більше однієї години на день. Лікар, який очолював дослідження, Майкл Ченг, стверджує, що це шкодить мозку, який розвивається. Ось деякі проблеми, які можуть виникнути при надмірному використанні гаджетів.

1. Діти відмовляються від розваг на свіжому повітрі

Мобільний телефон — це не так вже й погано, адже існує чимало розвивальних ігор. Однак справжня проблема виникає тоді, коли дитина сидить у гаджетах, а не гуляє на свіжому повітрі. Багато дітей відмовляються від приймання їжі, туалету та інших життєво важливих речей, щоб пограти ще п’ять хвилин у гру.

Багато дітей займаються іншими справами лише тоді, коли сідає батарея або вони вичерпали встановлені батьками часові ліміти. Вони повинні отримувати багато сонячного світла, яке дає вітамін D. Нічого хорошого не відбувається, коли дитина цілий день перебуває за чотирма стінами.

2. Перешкоджає соціальним навичкам та психічному здоров’ю дитини

Діти починають відвідувати дошкільний заклад приблизно у віці 3-4 років. Вони повинні постійно соціалізуватися та взаємодіяти з іншими дітьми. Деякі батьки вважають за краще відмовитися від дошкільної підготовки та віддати дитину відразу до дитячого садка. Однак якщо дитина проводила свої дні переважно за гаджетами, її психічне здоров’я страждає.

Діти, які живуть у віртуальному світі, часто вважають, що люди та персонажі в мережі — це їхні друзі. Таким чином, вони не вчаться взаємодіяти в реальному житті. Вони з радістю віддадуть перевагу віртуальним друзям перед реальними, але як це вплине на них, коли вони підуть до школи?

Дитина, яка ніколи не соціалізується, матиме проблеми протягом усього життя. Якщо вона постійно звертається до смартфона, щоб розважитися і познайомитися з людьми, вона багато втрачає. Вона не знатиме, як взаємодіяти та мати якісні стосунки.

3. Дисморфія тіла, викликана фільтром, — важка криза психічного здоров’я дитини

У той час як родичам весело бачити немовлят і маленьких дітей на смартфоні, дитина не має можливостей обробляти всі кольори і яскравість екрана. Ще більш незрозумілим для них є додавання фільтрів, які змінюють їхній зовнішній вигляд.

Маленькі діти вчаться відчувати себе, дивлячись у дзеркало, але ваш мобільний телефон і підключена до нього камера не є заміною, яка допомагає їм ідентифікувати своє відображення. Дослідження, проведене AI & Society, показує, що діти, які не займаються регулярними іграми й не користуються дзеркалами, часто мають відчуття індукованої дисморфії тіла, викликаної використанням AR-фільтрів.

4. Сидячий спосіб життя призводить до гіперактивності — досить поширеної проблеми дитячого психічного здоров’я

За оцінками Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), понад 9,4% дітей розвивають СДУГ до свого вісімнадцятиріччя. З них майже 400 000 дітей у віці до п’яти років. Дослідження, на яке посилається Nationwide Children’s Hospital, стверджує, що кількість дітей з цим неврологічним захворюванням зросла на 50-80% за останні два десятиліття.

Вважається, що існує пряма кореляція між психічним здоров’ям дитини та часом, який вона проводить перед екраном. Крім того, існує також справжня стурбованість щодо СДУГ та їжі, яку вони люблять, оскільки дієта, здається, допомагає зменшити такі симптоми. У наш час діти проводять більше часу в сидячому положенні, що спричиняє значні проблеми з фізичним та психічним здоров’ям.

Їхній мозок може бути зайнятий якоюсь діяльністю, але їхні тіла малорухливі. Їм потрібно рухатися і спалювати частину енергії. Дитина, яка сидить без рухливості протягом багатьох годин, піддається більшому ризику розвитку СДУГ.

5. Ожиріння

Джонні приходить додому зі школи, хапає пакет чипсів і жменю печива і бере в руки смартфон. Він сидить на дивані, грає в ігри та спілкується з друзями годинами, поки не настає час вечері. Тоді він з’їдає величезну порцію і повертається до своїх ігор.

Він не ворушиться, поки мама не скаже йому, що час приймати ванну та лягати спати. Так він сидить відтоді, як прийшов додому зі школи, де він також сидів за партою більшу частину дня. Тепер можна з упевненістю сказати, що якщо Джонні від природи не має високого метаболізму, він набере кілька кілограмів.

Дітям легко їсти бездумно, граючи в ігри або дивлячись програми. Їй не вистачає необхідних фізичних навантажень, що призведе до розвитку проблеми із зайвою вагою. Показники дитячого ожиріння астрономічні.

За оцінками CDC, близько 19,3% дітей відповідають критеріям ожиріння. Крім того, колосальні 13% цих дітей — віком від 2 до 5 років. Як це може не вплинути на психічне здоров’я дитини?

Діти з надмірною вагою частіше піддаються цькуванню в школі, мають низьку самооцінку і протягом усього життя перебувають на узбіччі. Це може спричинити подальші проблеми, коли прийде час вступати до коледжу, влаштовуватися на роботу та забезпечувати свої сім’ї.

Поради щодо контролю над залежністю від смартфонів для покращення психічного здоров’я дитини

Більшість батьків не помічають, як така поведінка починається в ранньому віці, але може впливати на людей у дорослому. Ось кілька порад щодо керування технікою у вашому домі, включаючи смартфони, телевізори, комп’ютери та всі інші електронні пристрої.

  • Встановіть суворі обмеження на екранний час.
  • Зробіть обов’язковими ігри на свіжому повітрі.
  • Взаємодійте з дітьми за допомогою настільних ігор та інших видів рухливих ігор.
  • Не давайте дитині до десяти років свій телефон.
  • Використовуйте програми для моніторингу смартфонів, щоб контролювати, що ваша дитина робить в Інтернеті.
  • Проводьте час разом, коли вся сім’я відключається від електромережі й робить все по-старому або вручну.

Використання технологій у ранньому віці має багато переваг, але деякі суттєві недоліки можуть вплинути на психічне здоров’я дитини. Встановивши певні межі для використання мобільних телефонів, ви можете контролювати багато проблем. За даними Американської педіатричної асоціації, ось рекомендована кількість екранного часу для кожного віку.

  • Від народження до 18 місяців — лише короткі відеочати на короткі проміжки часу;
  • 18-24 місяці — короткі освітні програми лише зрідка;
  • 2-5 років — одна година на день освітніх програм та три години на вихідних;
  • 6-13 років — 90 хвилин екранного часу для звичайного контенту та дві години для освітніх програм;
  • 14-18 років — встановлювати рекомендації щодо змісту та часу перегляду відповідно до потреб дитини.

Кінцеві думки щодо впливу смартфонів на психічне здоров’я дітей

У наш час важко втекти від гаджетів, оскільки вони повсюди навколо вас. Однак, коли мова йде про ваших дітей, ви повинні контролювати, скільки часу вони проводять у смартфоні. Восьмирічній дитині просто не варто давати телефон, оскільки вона ще недостатньо зріла для такої відповідальності.

Поділіться коментарем