Зазвичай я ходжу за покупками раз на тиждень. Іноді це трапляється частіше, оскільки я маю тенденцію забувати купувати деякі речі. І хоча мені здається, що я добре знаю, як витрачати гроші з розумом, я завжди роблю якусь помилку. Як же зробити так, щоб витрачати саме стільки, скільки потрібно? Вкотре
вирішила проаналізувати свої звички в покупках і… так, мені ще є над чим працювати.
#1 Неправильна послідовність покупок
Зменшити кількість товарів, які ми купуємо, дійсно складно. Проте, як кажуть мудрі люди, було б бажання, а спосіб знайдеться!
Варто обирати продукти, корисні для нашого здоров’я. Покупки ми робимо, прогулюючись по рядах супермаркету. І щоб потрапити до відділу з овочами та фруктами, іноді доводиться пройти кілометр! Не дивно, що ми губимося серед тисяч інших товарів, які спокушають нас по дорозі. Щоб цього не сталося, підготуйте список покупок і купуйте те, що вам дійсно потрібно. Уникайте проходів, заставлених солодощами та шкідливою їжею, не кажучи вже про розпродажі та акції. А якщо ви вирушаєте з продуктової частини, то з повним візком корисних речей у вас буде менше шансів покласти туди щось жирненьке. Все в нашій голові. І в наших візках.
#2 Чи знаєте ви насправді, наскільки багато у нас спільного?
Спробуйте запам’ятати або записати ціни на продукти, які ви регулярно купуєте. Магазини часто спокушають нас фальшивими акціями, які переконують зробити покупку, показуючи “старі” та “нові” ціни. Ми заковтуємо наживку, думаючи, що це дійсно вигідна пропозиція, і купуємо більше однієї одиниці товару, про який йде мова. Насправді ця “нова” ціна є нічим іншим, як звичайною ціною.
#3 Плануйте заздалегідь
Це стосується як списку покупок, так і приготування їжі на наступний тиждень. Завдяки плануванню страв ви будете знати, які саме інгредієнти вам потрібні. Плануючи харчування на певний період часу, ви не тільки витрачатимете менше грошей, але й будете впевнені, що з’їсте всі продукти, які купуєте, не витративши нічого зайвого.
#4 Вага має значення
Припустимо, що на одній полиці магазину стоять два види вершкового масла. Їх розмір виглядає схожим, але одне з них трохи дешевше. Не можна одразу купувати те, що дешевше. Може виявитися, що дешевше масло набагато легше. Саме співвідношення вага/ціна завжди чітко вказує на те, які товари купувати економніше.
#5 Ніколи не ігноруйте бренди супермаркетів
Майже кожна мережа супермаркетів має власні продукти, які продаються під брендом супермаркету. Такі продукти, як правило, значно дешевші, ніж ті, що постачаються популярними брендами. При цьому їх якість не поступається дорожчим аналогам.
#6 Не бійтеся пробувати нове
Іноді ми лояльно ставимося до продукції певного бренду, оскільки боїмося, що інший варіант виявиться розчаруванням. Однак іноді нові бренди пропонують товари за значно нижчими цінами без жодної різниці в якості. Тому не бійтеся експериментувати! Може виявитися, що невідома продукція не тільки дешевша, але й буде виготовлена з кращих інгредієнтів і, взагалі, буде кориснішою для нас.
#7 Не ігноруйте розпродажі
Все більше і більше магазинів мають власні застосунки, які інформують нас про всі розпродажі, акції та знижки, які вони пропонують на цей момент. Іноді вони майже підлаштовані під наші потреби та вподобання, тому варто перевіряти, чи є в розсилках, які ми отримуємо, щось вартісне.
#8 Дешевше не завжди означає гірше
Крупи, спеції, сіль або цукор упаковують у різноманітні пакети та коробки. Їхній колір або матеріал може впливати на ціну. Це не означає, що сам продукт набагато гірший за той, що упакований у дорожчий матеріал.
#9 Не беріть товари, що стоять біля краю полиці
Всі продукти мають свій термін придатності. Саме тому ті, термін придатності яких от-от закінчиться, лежать на краю полиці. Тому, якщо ви думаєте купити щось, щоб протримати це в холодильнику кілька днів, краще простягніть руку за чимось далі.
#10 Остерігайтеся маркетингових трюків
“Олія, збагачена вітаміном Е”, “сіль без ГМО” або яйця з апельсиновим жовтком — все це не що інше, як гасла, щоб обдурити вас і змусити щось купити. Перш ніж зважитися на це, переконайтеся, що це єдиний бренд, який пропонує таку опцію. І останнє, але не менш важливе: вітамін Е міститься в насінні соняшнику, тому кожна марка соняшникової олії має його у своєму складі. ГМО стосується м’яса або рослинних продуктів, то чого ж очікувати, що воно з’явиться в солі? Та й апельсиновий жовток не такий вже й корисний — фермери додають для цього у корм курям спеціальні речовини.