Як позбутися розтяжок

507

Попри те, що розтяжки рідко викликають серйозні медичні проблеми, вони можуть дратувати, завдавати страждань і викликати збентеження, оскільки часто здається, що їх неможливо позбутися.

Розтяжки частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Зазвичай вони з’являються в області живота, грудей, зовнішньої поверхні стегон, сідниць і надпліччя.

Отже, як позбутися розтяжок? Хоча ви не можете змусити їх зникнути, можна зменшити їхній загальний вигляд, використовуючи певні природні засоби. Їх ми й розглянемо нижче.

How to get rid of stretch marks - Dr. Axe

Що таке розтяжки?

Наша шкіра складається з верхнього шару (епідермісу), середнього шару (дерми) і нижнього шару. Розтяжки виникають через те, що середній шар шкіри розривається. По суті, розтяжки викликані перерозтягуванням шкіри, що відбувається при певних, але досить поширених станах, таких як вагітність, ожиріння і ріст (в підлітковому віці).

Тканина в кінцевому підсумку пошкоджується через розтягнення, і це розтягнення шкіри, або дерми, викликає утворення рубців. Також припускають, що розтяжки можуть бути спричинені високим рівнем стероїдних гормонів у сироватці крові, викликаним місцевою або системною стероїдною терапією або хворобою Кушинга. Високий рівень стероїдних гормонів може впливати на зменшення колагену. Повідомлялося про появу розтяжок у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки, ВІЛ-інфекцією, кахектичними станами та нервовою анорексією.

3 стадії

Дослідження показали, що існує три стадії розтяжок. Перша стадія є гострою і характеризується червоними й злегка піднятими розтяжками. Друга стадія характеризується фіолетовим або червонуватим відтінком, і третя, хронічна стадія, відзначається сплощеними ділянками шкіри з рожево-червоним відтінком, які можуть свербіти й бути злегка підняті, схильні до подовження і набуття темно-фіолетового відтінку. З часом вони можуть набувати білого або сріблястого відтінку, стають плоскими, блискучими та вдавленими.

Розтяжки відокремлені від нормальної шкіри щільною областю тонких колагенових пучків. Численні дослідження зрілих розтяжок показують, що розтягнуті колагенові волокна вирівнюються паралельно поверхні шкіри, з подальшою втратою колагену і посиленим сплощенням.

Зменшення кількості фібриліну, глікопротеїну, необхідного для формування еластичних волокон, що містяться в сполучній тканині, зменшує вміст еластину в шкірі та сприяє атрофованому вигляду розтяжок. Дослідження також продемонстрували, що колірні варіації розтяжок схожі на процес загоєння ран при регулярному утворенні рубців.

Причини виникнення

1. Вагітність

У дослідженні, опублікованому в “Журналі сімейної медицини та первинної медико-санітарної допомоги“, говориться, що “вагітність — це період, в який більш ніж у 90% жінок відбуваються значні та складні зміни шкіри, які можуть мати великий вплив на життя жінки”. В кінцевому підсумку, коли шкіра розтягується протягом тривалого періоду часу, це може викликати розтяжки.

Інше дослідження показало, що розтяжки можуть бути більш вираженими й виникати частіше під час вагітності в молодшому віці. 20% (14 з 71) підлітків мали сильні розтяжки, що не так часто зустрічається у жінок старше 30 років.

2. Збільшення або зменшення ваги

Дуже часто розтяжки з’являються при збільшенні або зменшенні ваги через швидкий розвиток розтягнутої шкіри. Це може статися через збільшення ваги шляхом ожиріння, а також через підняття важких предметів. Крім того, втрата ваги може призвести до появи розтяжок.

Коли тіло збільшується в розмірах занадто швидко, шкіра не може розтягнутися на достатню відстань, і через стрес, що виникає на шкірі, можуть з’явитися розтяжки. Однак, якщо м’язи розвиваються повільніше, розтяжки з’являються з меншою ймовірністю. Негативним моментом є те, що при швидкій втраті ваги розтяжки можуть стати більш помітними. Це пов’язано з тим, що надлишок жиру або збільшення м’язів розтягує шкіру на тривалий період часу.

3. Швидкий ріст у підлітковому віці

Фактором, який може сприяти розвитку розтяжок, є інтенсивні гормональні зміни, що викликають підвищення рівня певних гормонів, званих глюкокортикоїдами, які виробляються наднирковими залозами людини. Стероїдні гормони, які підтримують ріст організму в період статевого дозрівання, глюкокортикоїди потрапляють в кров, перешкоджаючи виробленню дермою достатньої кількості колагенових і еластинових волокон, які повинні підтримувати еластичність шкіри.

Розтяжки в підлітковому віці зазвичай виникають у здорових людей з нормальною вагою в період статевого дозрівання у зв’язку з типовими стрибками росту. Розвиток розтяжок збігається з загальними підлітковими змінами в організмі, такими як збільшення яєчок, розвиток молочних залоз, ріст волосся на лобку та менструації. Захворювання частіше зустрічається у хлопчиків, імовірно тому, що хлопчики ростуть швидше, ніж дівчатка в період статевого дозрівання.

Індійський журнал дерматології повідомляє, що розтяжки зазвичай з’являються у віці від 14 до 20 років у чоловіків і від 10 до 16 років у жінок. В статті описано випадок 13-річного хлопчика з розтяжками, які розвинулися в підлітковому віці, переважно у верхній частині спини.

4. Підвищений рівень кортизону в організмі

Ми встановили, що розтяжки найчастіше є результатом розтягування шкіри, але це також може бути викликано підвищенням рівня кортизону в організмі. Кортизон — це гормон, який природним чином виробляється наднирковими залозами, але якщо його надлишок призводить до того, що шкіра втрачає свою еластичність і стає тонкою.

Кортикостероїдні креми, лосьйони, таблетки та хронічне застосування пероральних або системних стероїдів можуть збільшити кількість цього гормону в організмі, що може спричинити появу розтяжок, оскільки вони зменшують здатність шкіри до розтягування, а також викликають сухість шкіри, що робить розтяжки більш поширеними. Деякі стани або захворювання, такі як синдром Кушинга, синдром Марфана, синдром Елерса-Данлоса та інші розлади надниркових залоз, також можуть викликати розтяжки через збільшення кількості кортизону в організмі.

Як позбутися розтяжок

Для того, щоб позбутися від розтяжок, або, принаймні, поліпшити їхній зовнішній вигляд або запобігти їхній появі в першу чергу, розробляються численні методи лікування. Журнал дерматологічної хірургії та онкології провів дослідження досвіду 20 пацієнтів з розтяжками різного походження, які використовували місцеве лікування. З 16 пацієнтів, які завершили дослідження, у 15 спостерігалося значне поліпшення клінічної картини.

Лікування розтяжок варіюється й охоплює різні креми, місцеві масляні масажі та гліколеву кислоту. Хоча лазери вважаються ефективним методом лікування, існує багато природних способів позбутися розтяжок.

1. Вітамін К

Вітамін К дуже корисний для зменшення появи розтяжок. Ви можете знайти вітамін К в таких продуктах, як, наприклад, зелень кульбаби, гірчиця, мангольд, зелена цибуля або цибуля шалот, капуста, шпинат і брюссельська капуста.

2. Ефірні олії (такі як шипшина, ладан і геліхризум)

Ефірні олії містяться в рослинах і, як правило, отримуються шляхом холодного віджиму з насіння. Наприклад, олія шипшини — це легка, нежирна олія, повна незамінних жирних кислот, які покращують міцність і еластичність шкіри. Вона вважається найкращим джерелом трансретиноєвої кислоти, природної форми вітаміну А, яка сприяє швидшій регенерації шкіри.

Завдяки регенеративним властивостям як ладану, так і геліхризу, ці ефірні олії також є чудовим вибором для того, щоб допомогти мінімізувати появу розтяжок. Ви можете спробувати використовувати ці олії, змішані з оливковою або кокосовою, за допомогою дерма-ролика, щоб максимізувати ефект і мінімізувати час загоєння.

3. Кокосова олія

Кокосова олія — чудовий засіб для мінімізації розтяжок. Хоча це насичений жир, кокосова олія відрізняється від типових насичених жирів, оскільки вона в основному складається з тригліцериду лауринової кислоти із середнім ланцюгом.

Кокосова олія відома тим, що має довгий список переваг, але в цьому випадку найбільш важливими є її здатність покращувати еластичність шкіри, прискорювати регенерацію клітин та боротися з інфекціями. Використовуйте кокосову олію безпосередньо на розтяжки або перед використанням дерма-ролика.

Домашній скраб від розтяжок з фракціонованим кокосовим маслом спирається на цукор-сирець і олія ши, і я вважаю його одним з кращих способів зменшити ознаки розтяжок.

4. Желатин

Оскільки втрата колагену часто призводить до появи розтяжок, цілком логічно, що желатин, один з кращих дієтичних джерел колагену, може допомогти знизити ризик появи розтяжок, а також звести до мінімуму ті, які вже існують.

При вживанні через рот цей суперпродукт допомагає зміцнити шкіру і сприяє зростанню нових клітин, а також забезпечує підтримку суглобів, здоров’я волосся і нігтів і поліпшення травлення. Білок колагену є відмінним джерелом, а також відмінним джерелом білка є кістковий бульйон.

5. Алое

Не дивно, що гель алое є в цьому списку засобів, які допомагають зменшити рубці, які можуть викликати розтяжки. Відомо, що він позитивний впливає на шкіру протягом десятиліть. Гель алое є відмінним джерелом вітамінів, і це дивовижний природний зволожувач. Алое дуже ніжний і може використовуватися так часто, як ви хочете. Переконайтеся, що ви вибрали чистий гель алое.

6. Мікроголкова терапія

Мікроголкова терапія, або терапія індукції колагену, є малоінвазивним лікуванням шкіри, при якому дерматолог або косметолог навмисно створює крихітні проколи у верхньому шарі шкіри за допомогою мікротонких голок. Це може допомогти зменшити шрами та покращити зовнішній вигляд розтяжок.

7. Суха чистка

Суха чистка може допомогти стимулювати клітини і розщеплювати токсини з-під шкіри, а також може допомогти зменшити появу розтяжок і діяти як природний засіб проти целюліту.

Поділіться коментарем