Нирки
Тверде каміння утворюється, коли мінерали, зазвичай кальцій, накопичуються у сечовивідних шляхах. Це може бути дуже болісно, особливо в спині, біля стегон і ребер, якщо каміння стає достатньо великим, щоб повністю або частково заблокувати відтік сечі. У сечі може з’явитися кров або навіть шматочок каменя. Менші камені іноді виходять з сечею самостійно. Але щоб позбутися більших, може знадобитися хірургічне втручання.
Горло
Мигдалини — це дві грудочки тканини в задній частині горла, що допомагають фільтрувати мікроби. Їжа, відмерла шкіра або інше сміття можуть потрапляти туди й тверднути, перетворюючись на камені, які називаються “тонзиліти”. У вас може боліти горло, неприємно пахнути з рота, а мигдалини можуть набрякати та вкриватися білими плямами. Зазвичай камінці можна обережно зчистити зубною щіткою чи ватною паличкою, або промивши горло солоною водою. Якщо це не допомагає, зверніться до лікаря.
Сечовий міхур
Каміння може з’явитися, якщо ви не випорожнюєте сечовий міхур повністю. Або через те, що у вашій сечі забагато одних мінералів і замало інших. Ці камені утворюються самі по собі або після того, як маленький камінь у нирках сповзає до сечового міхура і стає більшим. У вас може бути каламутна або кров’яниста сеча, або біль внизу живота під час сечовипускання. Лікар може вилікувати камінь за допомогою хірургічного втручання або ліків, а також розбити його за допомогою звукових хвиль і лазерів.
Жовчний міхур
Цей невеликий орган у верхній правій частині живота зберігає травний сік, який називається жовчю. Холестерин і сполука білірубіну в жовчі можуть призвести до утворення каменів у жовчному міхурі. Зазвичай вони занадто малі, щоб викликати біль або потребувати лікування. Якщо камені викликають біль, може знадобитися операція з видалення жовчного міхура.
Простата
У чоловіків це невелика залоза біля сечового міхура, яка виробляє рідину для захисту сперматозоїдів. Камені, які тут утворюються, розміром з макове зернятко, частіше трапляються в середньому і старшому віці. Зазвичай вони не потребують лікування, оскільки не викликають жодних симптомів. Але іноді вони інфікуються, що може запалити передміхурову залозу і спричинити проблеми з сечовивідними шляхами. Це може потребувати антибіотиків або іншого лікування.
Рот
Ми не знаємо точно, чому, але камені можуть з’являтися у роті. Вони можуть бути болючими та набрякати. Вони можуть блокувати трубки, які спрямовують слину під час їжі. Ви можете помітити білуватий камінь під язиком. Зазвичай це не є чимось серйозним. Він може зникнути, якщо пити більше води, масажувати камінь або посмоктати щось кисле. Якщо ні, лікар може видалити його.
Підшлункова залоза
Цей орган в середині живота виробляє гормони, які допомагають перетравлювати їжу і підтримувати рівень цукру в крові на постійному рівні. Камені можуть потрапляти з жовчного міхура через жовчні протоки в підшлункову залозу і запалювати її. У вас може підвищитися температура, почастішати пульс, з’явитися нудота і біль у животі, який посилюється після їжі та віддає в спину. Якщо камінь не проходить самостійно, лікар може його видалити. Іноді він також може видалити жовчний міхур, який є джерелом проблеми.
Ніс
Цей рідкісний камінь з’являється, коли в носі застрягає шматочок ґудзика, гумки, насіння, дерева або щось подібне, часто в дитинстві. З роками він може притягувати до себе мінерали, такі як кальцій, магній і залізо, і збільшуватися. Зрештою, ви можете помітити біль або смердючий слиз, який витікає лише з однієї ніздрі. Лікар знайде його, оглянувши ніс спеціальним інструментом, і, швидше за все, видалить утворення за допомогою хірургічного втручання.
Вени
Коли вени ростуть неправильно, це може призвести до появи слабких місць, шишок та інших проблем. Ви можете відчувати біль і зміну кольору шкіри, особливо навколо рота, губ, щік, голови та шиї. Камені у венах можуть утворюватися через те, що кров рухається повільніше в цих ділянках і з часом згортається та твердне, перетворюючись на камінь. Ваш лікар може допомогти з лікуванням симптомів і виявити основні проблеми з вашими венами.
Живіт
Камені тут і у вашій травній системі трапляються рідко. Їх можуть викликати такі захворювання, як дивертикуліт або запальні захворювання кишківника. Так само як і зміни у вашому шлунку та кишківнику, вони спричинені хворобою, генетичними факторами або попередніми операціями. Ваш лікар, скоріш за все, позбудеться їх за допомогою операції, а також спробує з’ясувати першопричину, щоб запобігти їхньому поверненню.