Коли бабусі, дідусі та онуки можуть жити поруч, так що кожен з них може проводити багато часу з іншим, виникає багато захоплюючих зв’язків! Мало того, дослідження показують, що виховання дітей поруч з бабусями та дідусями має багато наукових переваг, які виходять за рамки безкоштовного та зручного догляду за дітьми.
Хоча онукам не завжди легко — чи взагалі можливо — рости поруч зі своїми дідусем і бабусею, стосунки, які виникають при цьому, варті того, щоб докласти зусиль. Додаткова любов, увага та настанови допомагають виростити сильних дорослих.
5 причин, чому виховувати дітей поруч з бабусею та дідусем корисно
Хоча досліджень досить багато, ось п’ять простих причин, чому виховання дітей поруч з бабусею та дідусем може бути корисним і призведе до позитивних результатів.
#1. Діти матимуть вбудовану систему підтримки (на додаток до своїх батьків).
Згідно з дослідженнями Оксфордського університету, діти, які підтримують близькі стосунки з бабусями та дідусями, мають менше емоційних та поведінкових проблем, що дозволяє їм краще справлятися з травматичними життєвими подіями, такими як розлучення, знущання, смерть або значні переїзди. Хороші стосунки з бабусями й дідусями дарує їм унікальне відчуття безпеки та підтримки, яке батьки, можливо, не в змозі запропонувати. Це допомагає дітям, що підростають, орієнтуватися в несприятливому дитячому досвіді.
#2. Наявність міжпоколінної ідентичності підвищує життєстійкість дитини.
Розуміння того, хто вона є, звідки вона походить та історія її сім’ї (що може статися, якщо добре знати своїх бабусь і дідусів), може допомогти людині бути більш стійкою. Причиною цього є те, що знання і розуміння допомагають людині відчувати себе більш контрольованою над своїм життям, навіть коли відбуваються неконтрольовані події. Розуміння своєї сім’ї та її історії може допомогти людині зрозуміти, що вона є частиною чогось більшого, ніж просто вона сама і її життя.
#3. Близькі стосунки з бабусями та дідусями допомагають дітям вирости менш ейджистськими.
Всі старіють. Так влаштоване життя. Однак є надія, що наше молоде покоління не буде дискримінувати людей похилого віку, і спосіб переконатися, що цього не станеться, — побудувати міцні стосунки між молоддю та літніми людьми, або ж між бабусями й дідусями та онуками. Згідно з дослідженням 2017 року, діти, які розвивають близькі стосунки зі своїми бабусями та дідусями, менш схильні до упередженого ставлення до літніх людей, а діти, які мали неякісні стосунки зі своїми бабусями та дідусями, більш схильні до ейджистських поглядів.
#4. Близькі стосунки з бабусями та дідусями допомагають запобігти депресії у дорослому віці.
Дослідження Бостонського коледжу 2014 року показало, що якісні стосунки між бабусями й дідусями та онуками знижують рівень депресії як серед літніх людей, так і серед онуків, коли вони стають дорослими.
#5. Бабусі та дідусі живуть довше, якщо мають змогу регулярно проводити час зі своїми онуками.
У той час як діти можуть втомлювати своїх батьків, вони дарують бабусям і дідусям абсолютно нове відчуття життя! Бабусі та дідусі, які здатні інвестувати, виливати любов і підтримку та розвивати близькі стосунки з онуками, в середньому живуть на п’ять років довше.
А ви росли поруч з бабусею чи дідусем? Як ви вважаєте, яку користь ви від цього отримали?