Як щоденне вживання бананів та авокадо може вплинути на ваш організм

161

Якщо ви добре знайомі з вітамінами та мінералами, що містяться у найпоширеніших фруктах та овочах, то, можливо, знаєте, що в бананах та авокадо помітними інгредієнтами є калій та магній. Як і всі продукти харчування, ці два потужні фрукти (оскільки обидва є фруктами) мають багато інших корисних властивостей, але нещодавно вчені оголосили, що обидва продукти мають потенціал для запобігання серцевим нападам.

Дослідження було проведене в Університеті Алабами і опубліковане в журналі JCI Insight. Фактично вчені виявили, що якщо ви їсте банан і авокадо щодня, ви можете забезпечити собі захист від серцевих захворювань, а точніше, від атеросклерозу або затвердіння артерій, що часто призводить до низки розладів, повідомляє NDTV. Крім того, це може також знизити ризик закупорки артерій, що часто вимагає хірургічного втручання.

Дослідження вказує, що саме калій, що міститься в цих продуктах, може полегшити значну частину тягаря. Дослідження на тваринах показало, що він зменшує кальцифікацію судин, одне з ускладнень захворювань нирок і серцево-судинних захворювань.

Мишей годували альтернативними дієтами з низьким, нормальним або високим вмістом калію, і ті, хто отримував найвищий рівень калію, мали значно гнучкіші артерії, в той час як ті, хто отримував меншу кількість, мали набагато твердіші артерії. Це працює так само і в організмі людини. Коли ви включаєте в свій раціон продукти, які містять достатню кількість цих мінералів, ці симптоми полегшуються, особливо жорсткість артерій, яка вважається передвісником серцево-судинних проблем.

Проблеми виникають тому, що жорсткість артерій може змусити ваше серце працювати важче, щоб перекачувати кров по тілу. Кальцифікація артерій — це лише одна з проблем, яку можна запобігти, вживаючи достатню кількість калію у своєму раціоні, і всі вони є серйозними і пов’язаними між собою станами:

  • Хвороби серця
  • Інсульт
  • Метаболічний синдром
  • Хронічна хвороба нирок (ХХН)
  • Гіпертонія

Кальцифікація та її значення для артерій

Кальцифікація — це накопичення кальцію в тканинах, органах або кровоносних судинах. Оскільки він знаходиться в процесі формування, він може викликати зупинку необхідного процесу, який підтримує роботу вашого організму належним чином. Згідно з довідником “Різниця між”:

“Артеріосклероз — це дефект, що виникає в стінках артерій (кровоносних судин, що несуть насичену киснем кров). Він означає затвердіння зазвичай гнучких стінок через втрату еластичності артеріальної мускулатури. У молодому віці артерії гнучкі завдяки наявності білка еластину. З віком відбувається втрата еластину, що призводить до потовщення артеріальних стінок. Атеросклероз — це ще один стан, який полягає у відкладенні жирових бляшок і холестеринових кульок в артеріях, що призводить до звуження їхнього просвіту”.

Вчені зазначили, що “атеросклероз — це захворювання, яке полягає у відкладенні жирових бляшок і холестеринових кульок в артеріях”.

Вчені відзначили, що клітини гладких м’язів судин, або ГМК, сприяють кальцифікації судин при атеросклерозі, і що “жорсткість артерій стала незалежним предиктором серцево-судинної захворюваності та смертності, що є важливою проблемою для здоров’я нації в цілому”.

Згідно з їхніми дослідженнями, кальцифікація судин може бути більш винною в жорсткості аорти, ніж вчені спочатку вважали.

Дослідження 2009 року навіть має назву “Кальцифікація судин: вбивця пацієнтів з хронічною хворобою нирок”. У дослідженні зазначається:

“Раніше вважалося, що кальцифікація судин є пасивним, нерегульованим і дегенеративним процесом, що відбувається в артеріальному середовищі, але тепер було продемонстровано, що вона є високорегульованим процесом остеохондрогенної диференціації судинних клітин”.

Далі, у дослідженні зазначається, що кальцифікація судин є високорегульованим процесом остеохондрогенного диференціювання судинних клітин.

“Крім того, було виявлено, що VSMC виробляють “білки позаклітинного матриксу”, які фактично спричиняють прискорення процесу кальцифікації артерій”.

Люди з меншим вмістом калію мають вищі ризики

Для вчених не секрет, що калій відіграє вирішальну роль у запобіганні кальцифікації артерій та пов’язаних з нею захворювань. Насправді, попередні дослідження показали, що зв’язок між низьким рівнем калію в крові та смертністю від хронічної хвороби нирок або метаболічного синдрому хоч і є очевидним, але не був ретельно вивчений. Дослідження прояснило дещо інше: “відповідне споживання калію з їжею покращує ці патологічні стани”.

Дослідники також зазначили, що, хоча прямий вплив калію з їжею на розвиток кальцифікації судин при атеросклерозі ще не був “встановлений і охарактеризований”, вони вперше змогли отримати докази того, що калій є ключовим фактором.

Хоча надмірне споживання калію може спричинити такі проблеми, як біль у шлунку, нудота та/або діарея, згідно з International Business (IB) Times, очевидно, що те, що ви їсте, безпосередньо впливає на ризик виникнення цих серйозних захворювань.

Саме тому, особливо при цих захворюваннях, банани та авокадо є двома продуктами, що містять калій, який може знизити ваш ризик. У відповідь на результати дослідження доктор Майк Кнаптон з Британського кардіологічного фонду зазначив: “Завдяки подальшим дослідженням ми зможемо побачити, чи формується хвороба у людей подібним чином, і розробити методи лікування”.

Магній і калій: Взаємозв’язок між ними та здоров’ям

Коли йдеться про підтримку здорового серця, а також належне функціонування нирок, нервів і м’язів та регуляцію кров’яного тиску, регулярне вживання достатньої кількості магнію є ключовим фактором.

Оскільки це четвертий за поширеністю мінерал у вашому організмі, від якого залежить понад 600 функцій, його надходження в потрібній кількості, щоб уникнути дефіциту, є критично важливим. Але це ще не все. Національна академія наук США оцінила роль кількох поживних речовин, включаючи магній, і зазначила:

“Магній називають “природним фізіологічним блокатором кальцієвих каналів”.

Під час виснаження магнію підвищується внутрішньоклітинний кальцій. Оскільки кальцій відіграє важливу роль у скороченні скелетних і гладких м’язів, стан виснаження магнію може призвести до м’язових спазмів, гіпертонії, спазмів коронарних і церебральних судин.

Виснаження магнію спостерігається при ряді захворювань серцево-судинної і нервово-м’язової системи, при синдромах мальабсорбції, при цукровому діабеті, при синдромах ниркового виснаження і при алкоголізм”.

“Класичні” симптоми низького рівня магнію включають м’язові спазми, незрозумілу втому, нерегулярний серцевий ритм, посмикування очей і навіть занепокоєння, але ці симптоми важко помітити, доки не буде встановлено, що саме низький рівень магнію спричиняє проблеми. Дослідження показують, що такі проблеми, як астма та остеопороз, також можуть бути пов’язані з симптомами, які вказують на можливий дефіцит інших елементів, зокрема калію.

У відповідь на це експерти рекомендують людям з такими симптомами припустити, що проблема, швидше за все, полягає в низькому рівні магнію, і негайно почати вирішувати її, сконцентрувавшись на підвищенні споживання магнію — або через харчові добавки, або через їжу, а можливо, і через обидва способи.

Однією з багатьох причин є те, що організм починає виводити магній і кальцій з кісток під час так званого “функціонування” низького рівня магнію. Ancient Minerals пояснює:

“Цей ефект може спричинити подвійно складний сценарій: на перший погляд адекватний рівень магнію, який маскує справжній дефіцит у поєднанні з постійним пошкодженням кісткових структур. Тому експерти радять підозрювати дефіцит магнію за наявності факторів ризику супутніх станів, а не покладатися лише на аналізи чи явні симптоми”. Дослідження показують, що в організмі людини дефіцит магнію може бути присутнім”.

Одне дослідження показало, що внутрішньоклітинні концентрації магнію і калію тісно пов’язані між собою, і важливим є співвідношення у ваших клітинах, а не концентрація, а гіпокаліємія, або низький рівень калію, “може бути викликана тими самими механізмами і часто клінічно пов’язана між собою”, особливо коли йдеться про серцеві аритмії і, можливо, інші пов’язані з серцем розлади і захворювання.

Позитивною стороною є те, що коли ви почнете вживати достатню кількість калію і магнію — банани та авокадо будуть чудовим початком — вищезазначені симптоми можуть бути зворотними, тобто, регуляція рівня цукру в крові, покращення сну, зменшення стресу, покращення роботи мітохондрій та збільшення енергії.

Банани: Приклад приказки “Ти — це те, що ти їси”

Банани — дуже популярний тропічний продукт, відомий тим, що його легко переносити з собою, він не потребує охолодження і може залишатися чистим, поки ви його їсте, завдяки зручній шкірці.

Окрім великої кількості калію, один досить невеликий банан (близько 101 грама) містить велику кількість клітковини, повідомляє Nutrition Data. Вітамін В6 і вітамін С також у великій кількості, так само як і білки, мідь і марганець.

Однак вам слід стежити за споживанням цукру, оскільки банани є прикладом фруктів з великою кількістю натуральної фруктози: в одному 7-дюймовому банані міститься 12,4 грама фруктози. Однак, окрім корисного вмісту калію, IB Times перераховує ряд переваг додавання невеликого банана в якості перекусу (або десятків страв, які включають їх):

  • Банани допомагають збалансувати рівень цукру в крові, оскільки не підвищують глікемічний індекс. Незрілі банани виявилися корисними для людей з чутливістю до інсуліну, оскільки вони містять від 15 до 30 грамів крохмалю, стійкого до травлення.
  • Вживання бананів може допомогти підтримувати здоровий рівень артеріального тиску.
  • Продукти з високим вмістом калію можуть допомогти знизити ризик утворення каменів у нирках.

Банани є чудовим доповненням до смузі, роблячи його вершковим і надаючи тропічну атмосферу, але вони також чудово смакують нарізаними з органічним сирим горіховим маслом, окрім того, що можна просто насолоджуватися одним на закуску.

Авокадо: вражаючий поживний профіль

Один авокадо містить дуже вражаючу кількість поживних речовин, які позитивно впливають майже на кожну частину вашого тіла, але особливо на серце та артерії. Клітковина, а також вітамін С, вітамін К і фолати є дуже важливими поживними речовинами. Щоб розпочати перелік того, наскільки добре авокадо відповідає вашим дієтичним нормам споживання (DRI), або скільки вам потрібно для забезпечення оптимальної кількості, Nutrition Data18 надає дані про основні поживні речовини, що містяться в одному авокадо, та відсоток від добової норми:

Клітковина — 54% Фолати — 41%
Вітамін С — 33% Вітамін B6 — 26%
Вітамін К — 53% Пантотенова кислота — 28%
Магній — 15% Калій — 28%

Скибочки авокадо чудово смакують на бутербродах і салатах, з моцарелою, базиліком і чорним перцем, у поєднанні з сальсою і нарізаною папайєю або з яйцем-пашот.

Інші продукти, що містять магній, включають зелень, таку як шпинат, салат ромен і мангольд, хрестоцвіті, такі як броколі, цвітна капуста і брюссельська капуста, насіння і горіхи, жирну рибу, таку як скумбрія і дикорослий лосось Аляски, специфічні спеції, такі як фенхель, базилік, гвоздика, шніт-цибуля і кінза, фрукти, в тому числі папайя, кавун, малина і полуниця, а також кисломолочні продукти на основі трави.

Хорошими джерелами калію є бурякова зелень, морква, канталупа, апельсини та більшість продуктів, перерахованих вище. Якщо ви відчуваєте будь-який з перерахованих симптомів, збільшення споживання цих продуктів, ймовірно, може покращити їх, а також полегшити інші проблеми.

Поділіться коментарем