Інтровертна особистість

55

Хто такий інтроверт?

Інтроверт — це людина з якостями типу особистості, відомими як інтроверсія, що означає, що вона відчуває себе більш комфортно, зосереджуючись на своїх внутрішніх думках та ідеях, а не на тому, що відбувається ззовні. Їм подобається проводити час з однією або двома людьми, а не з великими групами чи натовпами.

Коли ви чуєте слово “інтроверт”, ви можете подумати про когось сором’язливого або тихого, хто віддає перевагу самотності. Хоча це може бути правдою для деяких інтровертів, цей тип особистості набагато ширший. Незалежно від того, інтроверт ви чи екстраверт, все залежить від того, як ви сприймаєте навколишній світ.

Психолог Карл Юнґ почав використовувати терміни “інтроверт” та “екстраверт” у 1920-х роках. Ці два типи особистості поділяють людей за тим, як вони отримують або витрачають свою енергію. Інтроверти, за словами Юнґа, звертаються до власного розуму, щоб підзарядитися, тоді як екстраверти шукають інших людей, щоб задовольнити свої енергетичні потреби.

Ознаки того, що ви можете бути інтровертом

Приблизно від третини до половини населення США — інтроверти. Хоча у кожного це виглядає по-різному, інтроверти мають багато однакових моделей поведінки. Загалом, інтроверти:

  • Потребують тиші, щоб сконцентруватися;
  • Схильні до рефлексії;
  • Самосвідомі;
  • Не поспішають приймати рішення;
  • Почуваються комфортно на самоті;
  • Не любите працювати в групі;
  • Надають перевагу письму, а не розмові;
  • Відчуваєте втому після перебування в натовпі;
  • Мають мало друзів, але дуже близькі з цими друзями;
  • Мріють або використовують свою уяву, щоб розв’язати проблему;
  • Заглиблюються у власні думки, щоб відпочити.

Один зі способів дізнатися, чи є ви інтровертом, — пройти тест, наприклад, Індикатор типу Маєрс-Бріґґс (MBTI) або проєкт SAPA.

Причини інтроверсії

Вчені не знають напевно, чи є причина інтроверсії або екстраверсії. Що вони точно знають, так це те, що мозок цих двох типів особистості працює дещо по-різному. Дослідники виявили, що в інтровертів кровотік до лобової частки мозку вищий, ніж в екстравертів. Ця частина мозку допомагає запам’ятовувати речі, розв’язувати проблеми та планувати майбутнє.

Мозок інтровертів також інакше реагує на дофамін, ніж мозок екстравертів. Це хімічна речовина, яка вмикає частину мозку, що шукає винагороди та задоволення. Інтроверти та екстраверти мають однакову кількість цієї хімічної речовини, але мозок екстравертів отримує збуджений кайф від свого центру винагороди. Інтроверти ж, навпаки, відчувають себе пригніченими.

Типи інтровертів

Бути інтровертом — це не означає, що на вашій особистості стоїть штамп “все або нічого”.

Психологи вважають, що інтроверти знаходяться десь на певній шкалі. Деякі люди більш інтровертні, ніж інші. Інші люди знаходяться десь посередині шкали. Їх називають амбівертами.

Інтроверти зазвичай мають кілька екстравертних рис, змішаних з інтровертними, і навпаки. Існує широкий спектр способів бути інтровертом.

Одне дослідження показує, що інтроверти, як правило, відносяться до одного з чотирьох підтипів:

Соціальні інтроверти. Це “класичний” тип інтроверта. Соціальні інтроверти люблять невеликі групи і тихі місця, а не натовп.

Мислячі інтроверти. Люди цієї групи — мрійники. Вони проводять багато часу у своїх думках і схильні до творчої уяви.

Тривожні інтроверти. Вони шукають час на самоті не тільки тому, що їм це подобається, але й тому, що часто відчувають себе незручно або сором’язливо в оточенні людей.

Стримані/загальмовані інтроверти. Ці інтроверти думають, перш ніж діяти. Вони навряд чи приймуть рішення з власної примхи. Зазвичай їм потрібно більше часу, щоб почати діяти.

Ваш інтровертний стиль може змінюватися з часом і в різних ситуаціях.

Ви навряд чи перетворитеся з інтроверта на екстраверта. Але цілком можливо, що ви можете стати більш або менш інтровертним, залежно від того, що відбувається у вашому житті.

Інтровертність проти сором’язливості

Багато людей вважають інтровертів сором’язливими, але ці два поняття не пов’язані між собою. Інтроверсія — це тип особистості, тоді як сором’язливість — це емоція.

Сором’язливі люди, як правило, відчувають незручність або дискомфорт, перебуваючи в соціальних ситуаціях, особливо в оточенні незнайомих людей.

Вони можуть так нервувати, що починають пітніти. Їхнє серце може битися швидше, і вони можуть відчувати біль у животі. Вони можуть бути схильні пропускати соціальні заходи, тому що їм не подобаються негативні почуття, які оволодівають їхніми думками і тілом, коли їм доводиться йти на вечірки або інші заходи.

Інтроверти також вважають за краще пропускати соціальні заходи, але це тому, що вони відчувають себе більш енергійно і комфортно, роблячи щось наодинці або з одним або двома іншими людьми. Інтроверти не пропускають соціальні заходи не тому, що вони мають сильну негативну реакцію на великі зібрання, як сором’язливі люди; вони просто вважають за краще бути на самоті або в дуже маленьких групах.

Міфи про інтровертів

Один з поширених міфів про інтровертів — це те, що вони сором’язливі. Деякі інтроверти можуть бути сором’язливими, але це не стосується всіх інтровертів. Інші міфи включають:

  • Інтроверти недружні. Те, що ви інтроверт, не впливає на те, наскільки дружелюбними ви можете бути. Деякі люди можуть думати, що інтроверти недружелюбні, тому що вони не схильні мати великі групи друзів і можуть спокійно обмірковувати ситуації, замість того, щоб приєднуватися до розмов на зборах.
  • Інтроверти не можуть бути лідерами. Хоча люди можуть думати про екстравертну особистість, коли уявляють собі лідера, інтроверти теж мають навички, необхідні для того, щоб бути начальниками і лідерами. Деякі з їхніх якостей роблять їх ефективними лідерами: вони прислухаються до ідей підлеглих, можуть зосереджуватися на довгострокових цілях і можуть здаватися менш загрозливими, тому люди можуть прийняти їх у цій ролі.
  • З інтровертами важко познайомитися. Інтроверти вважають за краще мати глибоку дружбу лише з кількома людьми. Вони можуть не відкритися кожному, хто захоче поговорити, але люди, з якими вони близькі, знають їх дуже добре і розвивають з ними справжню дружбу.
Поділіться коментарем