М’ясна солянка – це страва для цінителів смачно поїсти, рецепт якої дозволяє будь-який політ фантазії кулінара. Але все ж таки, він має бути правильний. Хоча в неї можна додавати будь-які види м’яса, ковбас, копченостей (одним словом, все, що у тебе залишилося в холодильнику), та сама техніка вимагає сталих знань.
Однак, як і у будь-якої страви, у солянки є свої секрети. Тому сьогодні поговоримо про тонкощі приготування класичної збірної солянки, яких могли не знати навіть ті, кому вона добре знайома.
Бульйон
Дивна особливість солянки: бульйон можна зварити заздалегідь, a сам суп швидко «доварити» з готових продуктів, які не потребують термообробки.
Бульйон для солянки слід варити на дуже повільному вогні, щоб він встиг насититися усіма ароматами і злегка загуснути. При закипанні бульйону не забувай знімати піну, інакше суп вийде каламутним.
Огірки
Смак солянки багато в чому залежить від якості огірків. Знавці радять брати бочкові солоні огірки, а не мариновані з банки. У великих огірків шкірочку слід зрізати, а якщо вони дещо жорсткі, то попередньо протушкувати.
Часто запитують, чи можна замінити солоні огірки маринованими. Замінити можна, але є ряд моментів, які потрібно буде врахувати.
Маринуються огірки, як правило, з оцтом, а в солянці і так використовується лимон, тому ти ризикуєш отримати занадто кислий суп. Як варіант, мариновані огірки потрібно спочатку ретельно промити і злегка підсмажити.
Щоб солянка вийшла смачнішою, в неї іноді вливають прокип’ячений огірковий розсіл (але ніяк не маринад).
Нарізка інгредієнтів
Нарізати інгредієнти слід так, щоб вони могли зручно розміститися в ложці. Зазвичай їх ріжуть кубиками або короткою соломкою.
Заправка
Заправляють солянку так званим «брезом», що складається з обсмаженої в олії цибулі, нарізаних огірків і томатного соусу. Секрет смачної солянки в тому, що всі компоненти протягом години тушкують в духовці з додаванням бульйону і щіпки цукру.Це класичний рецепт.
Завершальний штрих
У солянці прийнято використовувати не менше чотирьох видів м’ясних продуктів: м’ясо, ковбасу, сосиски, бекон. Копченості краще попередньо обсмажити, щоб розтопити зайвий жир.
Для насиченості і посилення смаку в солянку додають маслини і каперси. Однак, ці інгредієнти не можна переварювати, каперси можуть дати гіркоту, а маслини втратять свій пікантний смак.
Щоб цього уникнути, поклади каперси і маслини в самому кінці приготування. А лимони і зелену цибулю – безпосередньо в тарілку при подачі на стіл.
Рецепт м’ясної солянки
Інгредієнти:
- 400 г м’яса (свинина і яловичина)
- 500 г м’ясних продуктів (ковбаса, сосиски, шинка)
- 150 г солоних огірків
- 2 цибулини
- 1 морквина
- 1 лимон
- 50 г маслин
- каперси (за бажанням)
- рослинне масло для смаження
Приготування
- Щоб отримати відмінний наваристий бульйон, підбери телячу грудинку з хрящами і свинячі ребра. Поклади м’ясо в каструлю і залий холодною водою, доведи до кипіння, зніми всю піну, додай очищену моркву і цибулину.
- Вари бульйон не менше 1,5 годин на слабкому вогні. Після цього прибери з бульйону моркву і цибулю: вони тобі більше не знадобляться. Зніми з кісток м’ясо і наріж його кубиками.
- Всі м’ясні делікатеси наріж короткою соломкою і злегка обсмаж на сковороді.
- Дрібно наріж цибулю, огірки наріж кубиками або соломкою.
- Злегка обсмаж в олії цибулю, потім до неї додай огірки. Готуй овочі ще 3-5 хвилин.
- Зменш вогонь, додай томат і тушкуй все 10 хвилин. В результаті вийде той самий “брез”.
- Змішай “брез” з бульйоном, додай м’ясо і м’ясні делікатеси. Дай супу закипіти і потомитися ще 5 хвилин.
- У самому кінці можеш додати каперси або маслини.
- Скибочки лимона додай в тарілки при подачі на стіл.
- Смачна м’ясна солянка готова. Смачного!
Насипаючи солянку в тарілку, не забудь про правильний підхід до її подачі. Обов’язково додай ложку сметани, скибочку свіжого лимона і улюблену зелень для цінителів свіжості трав. Разом з житнім хлібом можна подати кілька гострих червоних перців. Адже, м’ясна солянка повинна бути гострою і ситною, збуджувати апетит і готувати організм до розкішного обіду. Збережи цей правильний рецепт для цінителів, щоб був під рукою, коли надумаєш приготувати справжню смакоту.