Якщо хочеш приготувати салат Олів’є не такий, як у всіх, читай наші поради від шеф-кухаря. У Олів’є довга і цікава історія. Салат був названий на честь свого творця – кухаря Люсьєна Олів’є, який тримав в Москві на початку 1860-х років ресторан французької кухні “Ермітаж”. Згодом салат з ресторанного перетворився в – домашній. За радянських часів його особливо часто готували на Новий рік та інші свята.
Має своє уявлення про цю страву і телеведуча, публіцист і літературний критик Тетяна Толстая: “У олів’є історично сформований набір продуктів. Чи класти в нього курку, чим його заправляти – хто був свідком цих баталій в Мережі, той може сміливо писати поему “Бородіно” і підписуватися власним іменем.
Інша справа – олів’є як смачний, всенародний (не побоюся цього слова) салат до будь-якого свята.
Ніякої постійної рецептури у цього смачного олів’є бути не може і не повинно. Цим-то він і значимий! Так само точно ліс буде називатися лісом, з яких дерев він би не складався, а сад – ну, це вже інше. А зарості чагарнику третє.
Навіть та гидота, яку подають в деяких країнах під назвою “Російський салат” – це все одно олів’є, тільки огидне.
Якщо ви хочете отримати по-справжньому смачне олів’є, не прагнете до жодної історичної точності, то дотримуйтесь кількох основних правил.
- Не кладіть у нього картоплю.
- Ріжте всі продукти дрібно, по можливості під розмір горошку.
- Не шкодуйте яєць і добре розвареної моркви.
Огірки повинні бути бочкового або народного посолу, а мариновані фу. Розумію, що емігрантам буде важко, але тоді шукайте в банках, не солодкі огірки з мінімумом оцту.
Інгредієнти
- 500 г яловичини
- 280 г консервованого горошку
- 1/2 лимона
- 150 г моркви
- 250 г солоних огірків
- 150 г свіжих огірків
- 5 яєць
- 150 г яблук
- 150 г сметани
- 75 г майонезу
- 10 г цукру
Приготування
М’ясо відварити, прибери з нього зайвий жир і наріж дрібними кубиками, розміром з горошину.
Моркву звари, почисть і також наріж. Потім дрібно покриши яйця. Бочкові огірки очисть від шкірки, оскільки вона часто буває занадто жорсткою, наріж дрібними кубиками.
Те ж саме зроби зі свіжими огірками. Дай їм стекти, мокрими в салат не додавай. Для цього можеш використовувати друшляк. Салат олів’є зі свіжим огірком буде набагато смачнішим.
Яблуко візьми сорту “антонівка”, половину також наріж, попередньо очистивши від шкірки.
Потім приготуй заправку, на думку Тетяни Толстої, саме вона визначає смак салату: “вичавлюєте сік половинки лимона. Прибираєте кісточки. Додаєте 1 столову ложку цукру і перемішуєте, куштуючи на смак. Не пересолодіть. Коли лимон перестане бути оглушливо кислим – баланс досягнуто. Солити не треба, це зроблять огірки”.
“Тепер багато хорошої сметани. Перемішайте. І тільки потім – трохи майонезу, кількістю вполовину від сметани. Якщо ви так зробите, то ваш олів’є буде пахнути весною, юністю, свіжістю і іншими якостями, а не волочитися тяжко і похмуро, так, ніби він у валянцях і з немитими ногами”.
Спробуй приготувати олів’є по старому-новому рецепту, оціни смак. Можливо, саме цей варіант – салат олів’є без ковбаси – сподобається тобі найбільше.
А поради від шеф-кухаря допоможуть тобі приготувати салат Олів’є не такий, як у всіх.