Лавровий лист — справжній «король» спецій на кухні. Та навряд чи знайдеться людина, яка знає про його лікувальні властивості. Всім знайомий його специфічний смак і аромат. За дивовижнуздатність надати вишуканий смак будь-якої страви «лаврушку» люблять кулінари всього світу. Та виявляється, що спектр застосування цієї приправи набагато ширший.
Хімічний склад лаврового листа дуже багатий на корисні речовини. “Лаврушка” є джерелом вітамінів A, C, B і PP. Містить селен і марганець, магній і фосфор, калій, кальцій, мідь і багато інших мінералів.
Також лист лавра містить дубильні речовини і харчові волокна, органічні кислоти і ефірні олії. А ще це масло лавра багато такими ароматичними компонентами. Це ліналоол і цинеол, камфора і лімонен.
Корисні властивості «лаврушки» та рецепти медицини з лавровим листом
Знімає напругу і перевтому
Щоб розслабитися, заспокоїтися, зняти напругу і заспокоїти нерви, досить підпалити лавровий лист в кімнаті. І протягом 15-20 хвилин вдихати його аромат.
Виводить мокроту з легень
«Лаврушка» має дивовижну властивість виводити патогенний слиз з легень при вологому кашлі. Для цього необхідно вдихати аромат підпаленого листа (як і в рецепті вище). До речі, цілющий вплив такого аромату допомагає особам з хронічним бронхітом і астмою.
Покращує травлення
Боротися з метеоризмом можна ліками. Але чи варто «труїти» свій організм, якщо на кухні завжди можна відшукати лавровий лист? Додаючи у свою їжу такий продукт, ви незабаром помітите його корисну дію.
Зміцнює серце і судини
Листя лаврового дерева багата надзвичайно корисним з’єднанням. Кавововою кислотою, яка здатна очищати стінки судин від налипання холестеринових бляшок. І зміцнювати кровоносні судини, перешкоджаючи втраті тонусу. Завдяки такій дивовижній властивості «лаврушки» можна вберегти себе від гіпертонії і розвитку атеросклерозу.
Бореться з запаленням суглобів
Дослідження голландських вчених говорять про те, що лавр має протизапальні і знеболюючі властивості. Які мають схожу дію з морфіном (нехай і не настільки вираженими). Якщо запалилися суглоби через артрит або артроз, просто нанесіть на хворобливі області лаврове масло. І буквально через 15-20 хвилин біль вщухне.
Лікує патології сечовивідних шляхів
Додайте в стакан молока 1 ч. л подрібненого порошку «лаврушки». Розмішайте і випийте за одне приймання. Приймайте такий засіб 3 рази в день. І буквально через кілька днів інфекція покине ваш організм.
Ниркова недостатність
У разі хвороби нирок подрібніть лавровий лист в кавомолці. А потім 1 ч. л такої сировини залийте 2-ма склянками води. І прокип’ятіть на сильному вогні 10 хвилин. Як настоїться, можна приймати його 2 рази в день по 1 ст. л.
Лікує псоріаз
Щоб позбутися від появи псоріазу, візьміть 10 листочків лаврушкі. Засипте в термос і залийте зверху 500 мл кип’яченої води. Закривши термос, залиште засіб настоюватися протягом двох годин. Після чого можете приймати настій 3 рази на день. Перед кожним прийомом їжі по половині склянки.
Лікує ячмінь
Залийте склянкою окропу три лаврових листочки, дайте суміші трохи охолонути. І приймайте її як чай, поки теплий. Пийте такий чайок кожну годину, заварюючи нове листя лавра. За день необхідно випити 7-8 чашок напою.
Бореться з цукровим діабетом
Згідно з дослідженнями вчених, лавровий лист здатний знижувати рівень глюкози в крові. А значить, за допомогою настою лаврового листа можна боротися з цукровим діабетом. Для цього беремо 10 листочків лавра і заливаємо їх 3 склянками теплої кип’яченої води. Довівши засіб до кипіння, відразу ж знімаємо його з плити і даємо настоятися три-чотири години. Такий настій потрібно приймати по 0,5 склянки (100 мл), 3 рази в день протягом тижня.
Лікує гайморит
Щоб впоратися з гайморитом, візьміть 10 листочків лавра і залийте цю сировину 1 л води. Прокип’ятіть суміш протягом 5 хвилин. Після чого зніміть з вогню і дихайте гарячими парами, накинувши рушник на голову. Проводьте процедури двічі на день.
Долає зубний біль
Просто подрібніть в кавомолці лист лавра, а потім 2 ч л порошку залийте склянкою води. Доведіть суміш до кипіння і потримайте на вогні ще 5 хвилин. Цьому відвару дайте трохи охолонути. І можете полоскати ним рот кожні 15 хвилин до того моменту. Поки біль не вщухне.
Лікує укуси
Лавровий лист чудово справляється з укусами ґедзів, оводів, бджіл і ос. Необхідно лише взяти свіжу лаврову зелень, розжувати її і, приклавши до місця укусу, прибинтувати.
Лікує стоматит
При розвитку стоматиту деякі лікарі радять скористатися «бабусиним» рецептом. А саме, вранці і ввечері жувати лист лавра. Правда для цих цілей підходить виключно сира «лаврушка».
Позбавляє від лупи
З’єднайте масло лаврового дерева з такою ж кількістю підігрітого масла жожоба. Поклавши готову суміш на шкіру голови, оберніть її махровим рушником і потримайте 40-60 хвилин.
Рятує від гнійного запалення в вусі
Якщо лікар дозволить, боротися з цією проблемою можна за допомогою наступного рецепта. Візьміть 10 листочків, залийте їх 200 мл гарячої води і настоюйте в термосі 5 годин. Остиглий відвар можна закапувати в хворе вухо. По 2-3 краплі 3 рази в день або прикладати компреси з цим засобом.
Рятує від грибка на ногах
Візьміть 10 листочків лавра, покладіть їх у ванночку і залийте 500 мл окропу. Дайте воді трохи охолонути, а потім опустіть в ванночку ноги і тримайте приблизно 20 хвилин. Проводьте такі процедури 3-4 рази в тиждень.
Проте, для його вживання є певні протипоказання. Лікарі не рекомендують «лаврушку» при таких захворюваннях, як:
- патології шлунково-кишкового тракту (хронічний гастрит, виразка шлунка або 12-палої кишки);
- широке ураження печінки та ниркова недостатність;
- панкреатит і гострий холецистит;
- жовчнокам’яна хвороба;
- порушення білкового обміну;
- запальні процеси в організмі;
- хронічні запори (при такому стані не рекомендується застосовувати настоянку з лавровим листом);
- схильність до кровотеч (оскільки лавр розріджує кров);
- період годування немовляти грудьми;
- підвищена чутливість до компонентів лаврового листа (рослина є потужним алергеном);
- зловживання алкоголем.
Лавровий лист — чудова спеція, яка має лікувальні властивості. Тому користуйтеся наведеними рецептами на благо свого здоров’я.
—
Ця стаття несе інформаційний характер. Будь ласка, перш ніж її використовувати, отримаєте консультацію у свого лікаря.