Дедалі більше людей звертаються до більш екологічного способу життя. Здавати сміття на перероблення, відмовитися від поліетиленових пакетів чи будь-якої пластикової упаковки — це вже майже звичні речі. Деякі з нас йдуть ще далі та замінюють стандартний туалетний папір на… багаторазовий. Іноді його називають “сімейною ганчіркою”. Якщо бути точним, це не папір — люди використовують квадратики або смужки тканини замість одноразового туалетного паперу.
Екологічний туалет
Використання одноразових ватних дисків, підгузків, кухонних рушників чи серветок не викликає багато суперечок. Це одна з причин, чому ми можемо вважати багаторазовий туалетний папір трохи огидним. Як ви, напевно, здогадуєтесь, це питання стало предметом дуже гарячих дебатів.
Аргументи “за”
Само собою зрозуміло, що багаторазовий туалетний папір є більш екологічним. Підраховано, що в середньому доросла людина використовує близько 18 рулонів туалетного паперу на рік. Щоб задовольнити потреби всієї Європи в серветках, кухонних рушниках і туалетному папері, щодня вирубують приблизно 270 000 дерев (дерева вагою 450 кілограмів достатньо для виробництва близько 800 рулонів туалетного паперу). Ці цифри вражають, навіть якщо не брати до уваги той факт, що дехто з нас здатен використати рулон туалетного паперу протягом двох днів.
Крім того, багаторазові туалетні серветки — це величезна економія грошей і велике полегшення для тих, кому набридло викидати картонні рулони.
Аргументи “проти”
Противники цього винаходу вважають, що дійсно важко забезпечити відповідні гігієнічні стандарти. На ній мешкає безліч бактерій та інших мікроорганізмів, які також легко переносяться на навколишнє середовище у ванній кімнаті (необхідність мити руки стає ще більш неминучою). Крім того, виникає питання зберігання брудних туалетних серветок. І коли коробка для зберігання заповнена, постає питання про те, як їх випрати. Якщо ви не зробите це належним чином, мікроорганізми поширяться на решту вашого одягу. Нарешті, говорячи про прання, необхідність частіше користуватися пральною машиною, безумовно, тягне за собою додаткові витрати (рахунки за воду та електроенергію) і зусилля.
Вся справа в пранні
Багаторазовий туалетний папір легко придбати в Інтернеті. Поодинокі аркуші — це насправді не що інше, як шматки бавовни, льону, фланелі або мусліну. Одного рулону вистачає на 3-5 років. Використані серветки потрібно зберігати в окремому контейнері й прати при температурі 60°C (можна спочатку запустити програму полоскання). Ви можете додати до прального порошку антибактеріальний засіб, який виділяє активний кисень, що знищує мікроорганізми (ефективний навіть при температурі 40°C). Після прання просто висушіть його і використовуйте знову. Ви можете скрутити його в рулон або зберігати в коробці.