Емоційний біоритм триває 28 днів. Біоритм ще називають циклом сприйнятливості.
Біоритми людини
Біоритми людини — реальна можливість підвищити свої здібності, можливості, ефективність своїх дій, завдяки заздалегідь визначеній лінії поведінки.
Біоритми дня
Чи помічали ви, що періоди спаду і сплеску вашої життєвої активності чергуються ніби за графіком? Напевно, помічали: в один момент ви просто не можете встати з дивана, — так втомилися, хоча і виспалися, і нічого особливо важкого не робили, — а вже за годину відкривається друге дихання і ви готові гори перевернути.
Вся справа в особистому розкладі нашого організму, який змінюється залежно від часу доби. Такі злети й падіння справді спостерігаються щодня в один і той самий час, якщо немає якихось форс-мажорних обставин (наприклад, хвороби або термінової роботи, яку довелося доробляти вночі).
Зазвичай ми намагаємося підбадьорити себе за допомогою кави, і через це часто вживаємо більше кофеїну, ніж слід. Підсумок — підвищена нервозність і проблеми з серцем.
Але, якщо не йти наперекір, змушуючи себе працювати, коли сили закінчуються, а співпрацювати з біоритмами, можна значно поліпшити й нервову систему, і загальне самопочуття, і навіть зовнішній вигляд.
А ось який вигляд має приблизний “розпорядок дня” нашого організму, орієнтуючись на який, ви зможете отримати максимальний результат і в роботі, і в особистих стосунках:
05-00 ранку — у цей час, як не дивно (адже під ранок спиться особливо солодко і міцно) починається перший загальний підйом активності. Це організм так готується до поступового пробудження і починає роботу всіх своїх органів.
06-00 ранку — зараз зазвичай прокидаються не тільки “жайворонки”, а й люди, яких мучать проблеми та тривожні думки, бо саме о 6 годині ранку викид адреналіну збільшується.
07-00 ранку — все, з’їдене за сніданком, максимально засвоюється, оскільки з сьомої години ранку починається період найбільшої активності шлунка. Тому подбайте про те, щоб сніданок був якомога кориснішим. Також приділіть увагу своїй зовнішності: креми та інші поживні косметичні засоби особливо посилюють свій вплив і ефект від їхнього застосування в цей час буде максимально позитивний.
09-00 ранку — невеликий спад активності, і, якщо ви зараз перебуваєте в офісі, займіться виконанням простіших завдань, які не потребують пильної уваги, що допоможе вам “розігрітися” перед напруженим робочим днем.
10-00 ранку — час, найбільш сприятливий для виконання розумової та фізичної роботи. У наступні дві години всі органи включаються в активну роботу, тому не дарма багато організацій саме о 10 ранку бажають бачити своїх співробітників у конторах.
12-00 дня — і знову прийшла втома, тому непогано б випити чашку чаю, оскільки в чаї теж міститься кофеїн, але його в чотири рази менше, ніж у каві, що абсолютно безпечно для “сердечників”.
13-00 дня — за традицією обідній час, і не дарма. У цей час організм виробляє найбільше шлункового соку і йому потрібна їжа, багата на білки.
14-00 дня — це час найбільшої працездатності людини, коли найкраще проявляється і її фізична активність, і розумова діяльність дає хороші результати. Також зараз активно протікають процеси травлення й очищення всього організму.
15-00 дня — все рівно й спокійно. Найбільша активність сечового міхура припадає на період з 15 до 17 години. Цей час сприяє позбавленню від непотрібного з організму, тому, якщо ви сидите на дієті або, бажаючи оздоровитися, виводите з організму шлаки, найліпше пити спеціальні соки й настої саме зараз.
16-00 дня — новий підйом фізичної активності, але спад розумової. Саме час піти на прогулянку або зробити невелику зарядку, щоб відпочити від роботи, розслабитися і зібратися з думками, адже у вас напевно є ще справи на сьогодні.
17-00 дня — найбільш активний період для роботи нирок. Вони переробляють усю рідину, що надходить в організм, відокремлюючи потрібні й непотрібні речовини, і виводять із нього останні.
18-00 вечора — підвищується кров’яний тиск організму, а це значить, що люди стають більш знервованими та можуть легко йти на конфлікт з таких приводів, на які в інший час і не звернули б уваги. Знаючи про це, бережіть своїх близьких, які перебувають поруч, і стримуйте себе!
19-00 вечора — трохи підвищується фізична активність. Також у цей час нас переповнюють переживання, і ми перебуваємо у владі думок про скоєне за день. Організм переходить у фазу відновлення, і для фізичних вправ зараз саме час.
20-00 вечора — активно починає свою роботу мозок. У вас ще залишилася деяка робота на завтра? Краще приступити до її виконання саме зараз, а не засиджуватися за північ.
21-00 вечора — організм починає налаштовуватися на відпочинок і потихеньку засинати.
23-00 вечора — ідеальний час для того, щоб піти спати, адже не дарма сном краси називають сон до опівночі. Якщо ж ви продовжуєте не спати, то не дивуйтеся, що незабаром вас потягне на кухню перекусити, і, якщо піти на поводу у свого апетиту (який підвищується зазвичай з 23-00 до 02-00 години ночі), можна не тільки набрати зайві кілограми, а й порушити обмін речовин в організмі.
24-00 ночі — у цей час клітини оновлюються особливо швидко, тож вам краще вже спати — вранці самі побачите в дзеркалі позитивний результат від хорошого здорового сну. В організмі ж у цей період відбувається процес відновлення зруйнованих за день структур і настає період повного спокою.
Критичні дні (коли біоритм перетинає центральну, горизонтальну лінію) тривають 24-48 годин, можуть бути вдалими, але частіше супроводжуються занепадом сил, зниженням здатності до сприйняття, неадекватною поведінкою тощо. За статистикою, більшість нещасних випадків стаються саме в ці дні.
Фізичний біоритм триває 23 дні.
Цей біоритм зачіпає всі фізичні аспекти людини: силу, витривалість, швидкість реакції; впливає на фізіологічні процеси організму: імунітет, обмін речовин, травлення. Особливо чутливий фізичний біоритм для тих, хто більше пов’язаний із фізичними навантаженнями: спортсмен, монтажник, масажист — вони відчувають його краще.
Позитивна фаза: спостерігається гарний фізичний і фізіологічний стан, підйом сил, витривалість, у спорті кращі результати.
Критичні дні: зниження “уваги”, ризик травматизму, небезпечно “за кермом”.
Негативна фаза: йде зниження імунітету, зростає ризик “застудитися”, підхопити інфекцію, підвищується стомлюваність, фізичні навантаження сильніше позначаються на організмі. У цю фазу рекомендується уважніше ставитися до свого здоров’я, знизити активність і не переживати.
Стане в пригоді: усім — для прогнозування фізичного самопочуття; спортсмену — покаже найкращий час для результату; тому, хто хворіє, — дасть рекомендації щодо часу, для більшої ефективності лікування.
Емоційний (психічний) біоритм триває 28 днів.
Біоритм ще називають циклом сприйнятливості, передусім стосується настрою та чутливості, сприйняття, поведінки в суспільстві. Його вплив більше виражений у тих, чиї професії пов’язані зі спілкуванням, роботою в групі.
Позитивна фаза: спостерігається поліпшення настрою, оптимізм, реакція на емоційні подразники, істотно спокійніша, ніж в інший час.
Критичні дні: можуть відображатися гостро, у цей час найчастіше бувають психологічні “зриви”, небезпека “за кермом”.
Негативна фаза: частіше бувають песимістичні настрої, апатія і млявість.
Стане в пригоді: всім — для прогнозу настрою: свого, “партнера”, начальника.
Інтелектуальний біоритм триває 33 дні.
Біоритм контролює інтелектуальні (розумові) здібності: розсудливість, гостроту сприйняття, здоровий глузд. Добре відчувається вчителями, економістами, адвокатами.
Позитивна фаза: легко засвоюється інформація, розумові здібності на максимумі, творчі процеси йдуть набагато легше.
Критичні дні: у голові плутанина, не варто ухвалювати важливі рішення.
Негативна фаза: погіршується концентрація, інтелектуальні здібності, підвищується розумова стомлюваність.
Стане в пригоді: усім — для контролю часу (дати) ухвалення важливих дій, відповідальних рішень; студентам — чудовий орієнтир для здавання заліків, курсових і для роботи з інформацією (година занять у позитивній фазі, дасть більший результат, ніж півдня у негативній фазі); школярам та їхнім батькам — примушувати себе або учня “посилено” готуватися в негативній фазі чи в критичні дні — не ефективно.