Чай, підігрітий у мікрохвильовці, має дійсно поганий смак — ось чому

61

Якщо ви розігрієте воду для чаю в мікрохвильовці перед кимось, хто виріс у Великій Британії, очікуйте погляд зневаги. Упередження щодо цього зручного методу приготування може здаватися застарілим снобізмом, але воно має наукову основу. Чай дійсно смачніший, коли його готують за допомогою чайника, а не мікрохвильової печі.

gettyimages-1277793067-544e5cf15872a82785ad0da1c92980d3.jpg

Температура рідини важлива для правильно завареного чаю. Вода повинна закипіти, перш ніж наливати її на пакетовані або розсипчасті чайні листи. Це легко зробити за допомогою чайників — як плитних, так і електричних. Вода на дні посудини нагрівається при включенні пальника або електронагрівального елемента. У міру підвищення температури вода в решті чайника досягає рівномірної температури 100°C, тобто температури кипіння для води.

Мікрохвильові печі не нагрівають знизу вгору. Замість цього вони виробляють електромагнітні хвилі, які випадковим чином відскакують навколо коробки. Ось чому ваші розігріті залишки їжі в деяких місцях можуть бути крижаними, а в інших — пекуче гарячими.

Мікрохвильову енергію важко контролювати, що є поганою новиною для тих, хто п’є чай, використовуючи її як основний спосіб нагрівання. Вода, яка все ще залишається місцями теплою після мікрохвильової печі, менш ефективна для вилучення ароматичних сполук із чайного листя. Але перегріта рідина може бути не менш згубною. Коли температура води перевищує 100°C на кілька градусів, вона може знищити сполуки, які надають чаю бажаний смак.

З чайниками про це можна не переживати. Металевий корпус звичайного чайника запобігає його перегріву, тоді як електричні чайники призначені для автоматичного вимикання, коли вода досягає точки кипіння.

Мікрохвильова піч — це ідеальний інструмент для багатьох кухонних завдань, але заварювання чаю не є одним з них. Якщо вам подобається щоденна чашка чаю, можливо, настав час придбати чайник для кип’ятіння. Після того як вода для чаю нагріється до ідеальної температури, ви можете зробити інші кроки, щоб покращити якість заварки.

Поділіться коментарем