Часникові чипси — ідеальна приправа своїми руками

679
Часникові чипси — ідеальна приправа своїми руками

Часникові чипси — це ідеальна приправа своїми руками, яка допоможе господині розкрити смак багатьох страв. Ніхто вже не згадає, хто першим зважився спробувати часник 5 000 років тому. Однак, достеменно відомо, що спочатку цей коренеплід мав виключно містичне і лікарське значення. Але пізніше жителі нинішньої Індії, Єгипту, Італії та Японії розкрили потенціал часнику в кулінарії.

Зараз часник по праву вважається однією з найбільш популярних приправ у світі. А слов’янську кухню практично неможливо уявити без нього. Цікаво, що зараз, в XXI столітті, коли медицина розвивається в геометричній прогресії, він все ще не втратив своєї актуальності в лікуванні простудних захворювань. І нас в редакції довго мучило питання. А сушений часник так само корисний і смачний, як свіжий?

фото insales.ru

У ході нашого невеликого розслідування з’ясувалося, що з кулінарної точки зору висушений часник практичніший за свіжий. Від довгого зберігання зубчики сохнуть, в’януть і проростають самі по собі. Але цього не станеться, якщо правильно заготовити приправу. Про те, як це зробити, ми розповімо в кінці статті. А тепер докладніше про незаперечні плюси використання саме такого часнику.

Менш гострий

Зазвичай часник цінують за аромат, а для гостроти використовують різні види перцю. Можна сказати, що часниковий порошок володіє більш шляхетним смаком, який не відрізняється різкістю.

Не залишає запаху з рота

Можливо, одна з головних переваг сушеного часнику в тому, що після нього не потрібно жувати жуйку. До того ж, можна порадувати себе смачною стравою з його додаванням. Хоч на побаченні, хоч перед співбесідою.

фото wbstatic.net

Більш універсальний

Така добавка зручна в приготуванні випічки. А також гармонує з великою кількістю продуктів. Та навіть з дарами моря, з якими звичайний часник дуже погано поєднується. До того ж, сушений часник має однаковий запах і смак, якому б виду обробки його не піддали.

А що ж лікувальні властивості? На щастя, алліцин при висушуванні часнику нікуди не зникає. Ця натуральна речовина перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій.

То, як засушити часник?

Зробити це легше, ніж з фруктами чи овочами, оскільки часник сохне дуже швидко. Не біда, якщо у вас немає електросушарки — підійде і звичайна духовка. З 1 кг свіжого продукту виходить майже 200 г приправи!

  • Часник очистіть від лушпиння. Часточки наріжте на тонкі пластини — надалі їх можна використовувати цілими або подрібнити в порошок.
  • Застеліть деко пергаментним папером і викладіть пластини одним шаром.
  • Сушіть часник протягом 45 хвилин при 60 градусах. В середині процесу обов’язково перемішайте його, щоб не пригорів. Готову приправу зберігайте в герметичній обгортці (наприклад, в банці).
фото insales.ru

Чи буде це порошок, гранули, пластини або сіль, в сушеному вигляді часник відмінно підходить для натирання м’яса і птиці. А також додавання в тісто і соуси. Він зустрічається в гуакамоле, ткемалі, айоли, харіссой та інших. Його набагато вигідніше використовувати у свіжих салатах. Через відсутність такого побічного ефекту, як запах з рота.

Крім того, часниковий порошок відмінно показав себе в холодці. Приправу додають у вже готовий бульйон, що дозволяє рівномірно розподілити прянощі. Тепер можна сміливо купувати часник по акції й запастися ним на довгий час, зробивши часникові чипси. Адже, ця ідеальна приправа своїми руками стане незамінним доповненням до ваших страв!

Поділіться коментарем