Коли ми дивимося на поличку з приправами, то, можливо, навіть не здогадуємося, що багато з них можуть служити ліками. Мудрі люди кажуть, що чебрець — потужна приправа від 1000 болячок. А численні народні рецепти підтверджують це.

Чебрець по своїй природі — сильний антисептик і природний антибіотик. Крім усього іншого він має противірусну, бактерицидну і відхаркувальну дію. Ця непомітна трава здатна очищати від шлаків, стимулювати захисні сили організму і підвищувати стійкість до інфекцій.

фото www.treespk.ru/upload/iblock/790/7905cd7aad6139983838f4841122e975.jpg

Чебрець, чи тим’ян, отримав своє ім’я за тонкий запах, який залучав кухарів і парфумерів. Однак, ця вишукана трава володіє потужними властивостями.

Його застосовують для лікування хвороб дихального тракту. Він виявляє лікувальну дію при бронхіті, коклюші, ларингіті та астмі. А тим’янова олія навіть у дуже великому розведенні здатна знищити стафілокок.

Вдихання випарів тим’янової олії допомагає при інфекціях носа і горла. Якщо є інфекційне захворювання ясен і ротової порожнини, полоскання з додаванням кількох крапель цієї олії допоможуть позбутися від наслідків хвороби.

фото zavarka.life/wp-content/uploads/2019/03/unnamed-file-678×381.jpg

Для інгаляції легенів треба взяти лише одну крапельку тим’янової олії — це вже дасть потужний лікувальний ефект. Для цього дуже зручно використовувати аромалампу. Таким чином можна продезінфікувати ціле приміщення, в якому ви перебуваєте.

При лікуванні кашлю добре приймати всередину ложку меду, в яку додати краплю тим’янової олії та запивати все це теплим чаєм.

Чебрець допомагає впоратися з депресією і постійною втомою, покращує концентрацію уваги та відновлює сили після хвороби.

Також тим’янова олія допомагає при наступних випадках:

фото teren.ru/uploads/posts/2017-09/1506582681_maslo-iz-timyana.jpg
  • покращує стан волосся і нігтів
  • лікує кандидоз
  • знищує паразитів
  • лікує інфекції сечовивідних шляхів
  • знімає м’язовий біль, допомагає при радикулітах, подагрі, артритах

Якщо один мілілітр тим’янові олії розвести в ста мілілітрах води — отримаєте відмінний дезінфекційний засіб, який можна взяти з собою в дорогу. Також, аромат тим’янової олії відлякує комах.

Як бачите, це не просто пряна добавка до страв. Чебрець — потужна приправа від 1000 болячок. Ми сподіваємося, що ці народні рецепти, допоможуть у важких ситуаціях. Однак, перед застосуванням цього засобу, слід порадитися з вашим сімейним лікарем.