Щоб порозумітися зі своїм хвостатим улюбленцем, треба знати, як насправді коти дивляться на світ. Наприклад, чи думали ви над питанням, чому кіт не бачить себе в дзеркалі? Або, чому подивитися улюблений серіал з кішкою не вдасться? Вважаєте, що це дурниці, які не варті уваги? І дарма — бо знаючи відповіді на ці запитання, зможете зрозуміти свою кицьку — її котячу натуру та поведінку.
Мабуть, дехто з господарів кішок хоч раз замислювався про те, як його улюблениця бачить цей світ. Цікаво ж, як ти виглядаєш в очах власного вихованця. Тому сьогодні наша редакція розповість, як бачать коти наш світ. Бо деякі люди продовжують думати, що кішка сприймає все, як людина. А потім не можуть знайти з хвостатим улюбленцем спільної мови.
Насправді зір кішок і людей сильно відрізняється. Людина краще бачить і розпізнає яскраві кольори у світлий час доби. А котячий побратим впевненіше за нас орієнтується саме в темний час. І все шляхом більшого розміру кришталиків, що дозволяють збирати більше світла і бачити предмети навіть при мінімальному освітленні.
Кут огляду у кота становить 200 градусів, проти 180 градусів у людини. Така перевага допомагає маленькому хижакові краще полювати. Адже він може контролювати більше простору.
Якщо людина, подивившись у вікно, побачить і найближчі будинки, і вулицю з автомобілями, і далекий міст через річку. То кішка в змозі бачити лише туманний пейзаж, в якому неможливо розрізнити деталі. Все тому, що коти добре бачать лише на відстані близько 6 метрів, після яких об’єкти стають все більш розмитими.
Кішка не володіє м’язами для зміни форми очних кришталиків. А тому не може подібно людині чітко бачити предмети, які знаходяться прямо перед нею. Їй доводиться відсуватися, щоб розглянути їх.
Хвостатий друг може чудесним чином ловити мишей, які стрімко бігають. Але разом з тим є багато предметів, що рухаються повільно, здаються для неї нерухомими. Хоча очі господаря цей рух легко розпізнають.
Варто відзначити й різне сприйняття кольорів. Сітківка кота не володіє колбами, щоб бачити й розрізняти відтінки червоного, бордового, коричневого і помаранчевого. Тому помилуватися разом заходом сонця не вийде.
До слова, спостерігаючи за екраном телевізора, кішка бачить не рухомі об’єкти, а тільки зображення, що змінюються одне за одним. А якщо врахувати особливе сприйняття кольорів, то можна бути впевненим, що з точки зору кішки, перегляд серіалу — нудне заняття. І що господиня в цьому знайшла?
Чому очі кота світяться в темряві? Це відбувається завдяки додатковому шару судинної оболонки ока. Такий шар називається тапетумом. І він потрібен для кращого зору в темряві. Світяться очі у кішки внаслідок того, що тапетум відбиває світло, що потрапляє на нього.
Помилуватися на себе в дзеркалі кіт не зможе. Адже він звик, що всі його органи чуття працюють разом, а не поодинці. А тому живу істоту кіт сприймає не тільки візуально. Але також на запах і слух. І безшумне, зображення у дзеркалі, що не має запаху, викликає побоювання або лише інтерес. Але зрозуміти, що це його зображення, коту не під силу.
Нам незвично усвідомлювати, але кішки частіше покладаються на слух і нюх, ніж на зір. А тому вони не стільки дивляться на господаря, скільки слухають, відчувають його запах. Тим більше, що кішці на відстані в один метр і менше, людину складно розглядати. Тому що вона для неї просто перетворюється в розпливчасту пляму, хоч і має знайомий запах. Тому постарайся пахнути смачно.
Тепер знаєте, чому кіт не бачить себе в дзеркалі, чому запах для нього важливіший, ніж яскрава картинка. Отож, господарі хвостатих, враховуйте те, як насправді коти дивляться на світ, щоб стати найкращим другом свого улюбленця.