Чому коти бояться води?

112

Кішки — врівноважені тварини, що рідко піддаються емоційним спалахам. Однак намочіть кішку, і ви, швидше за все, станете свідком повної відмови від будь-якої видимості самовладання, і котяча перетвориться зі слухняного в вітряк з кігтів, зубів і шерсті, що розлітається.

istock-157421701-746cb873d20e69edfa009108bd9edd3c.jpg

За словами Джона Бредшоу, доктора філософії, директора Інституту антропозоології Брістольського університету та автора книги “Котяче чуття“, фобія пов’язана не лише зі скуйовдженою шерстю: у котів може бути спадковий страх намокнути. “Домашні коти походять від арабських диких котів, — каже він. — Їхні предки жили в місцевості з дуже малою кількістю великих водойм. Їм ніколи не доводилося вчитися плавати. У цьому не було жодних переваг”.

Незадоволення котів поширюється на фізичне відчуття, коли їх обливають. За словами Шоу, жирна шерсть не так легко відштовхує воду, що ускладнює швидке повернення до сухого, теплого стану. Коти також звикли відчувати себе у воді неповороткими, їхні рухи стають млявими.

Однак не всі види котів уникають плавання. Ванські коти, що живуть біля берегів озера Ван у Східній Туреччині, змалечку привчені пірнати у воду, а їхні матері підштовхують їх до цього. Парадоксальною є також поведінка багатьох котів, які дивляться на крани, що течуть з-під крана, з начебто благоговінням. Деякі занурюють лапу в струмінь, інші починають пити з нього.

Але насправді котів цікавить не вода. “Цей мерехтливий візерунок, світло, що відбивається від води, міцно закарбувався в їхньому мозку як потенційна ознака здобичі, — каже Бредшоу. — Це не тому, що він мокрий. А тому, що вона рухається і видає цікаві звуки. Щось, що рухається, — це потенційна здобич”. Що стосується котів, то для них невелика кількість води має велике значення.

Поділіться коментарем