Чому коти труться головою об людину?

158

Кішка, яка тиснеться до вас головою, по суті, говорить, що ви — частина команди. Підлеглий, але все ж частина команди.

639306-pexels-krysten-merriman-20787-b363355f28e51856551fa5d2190cc105.jpg

Можна збожеволіти, намагаючись зрозуміти, чому коти демонструють певну поведінку. Чому вони напрошуються на ласку, щоб зустріти її спалахом кігтів і зубів? Чому вони люблять зависати в раковинах? Що їх так лякає в огірках? І чому коти люблять битися головами зі своїми супутниками в міжвидовому варіанті кулачного удару?

На відміну від багатьох котячих звичок, ця має відносно зрозуміле пояснення. У котів на лобі є пахучі залози, які виділяють феромони. Оскільки коти використовують запахи для розпізнавання дружніх форм життя, кіт, який б’ється головою об вашу, передає вам ці феромони, по суті, сигналізуючи, що ви є частиною зграї.

Ця дія насправді відома як “биття головою”, а не “стукання головою”, і зазвичай притаманна лідерам котячої колонії. Вони також можуть стукати по вашій нозі чи руці.

Хоча ви можете сприймати це як дещо принизливе — кіт позначає вас як свою територію — це більш ніж ніжна поведінка. Коти, як правило, кусаються лише тоді, коли їм подобається їхня ціль. Ви можете пострибати у відповідь або погладити його, щоб повернути прихильність.

Майте на увазі, що погладжування відрізняється від того, коли кішка кладе на вас голову, що може бути ознакою дискомфорту і може вимагати візиту до ветеринара.

Поділіться коментарем